24 Listopad 2017      Imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman

Małe firmy, duża oszczędność. Jak obniżyć koszta działalności gospodarczej

euro-min-300Stanowią znakomitą większość przedsiębiorstw na terenie kraju, tworzą najwięcej miejsc pracy i odpowiadają za 50% PKB. Małe i średnie firmy to podstawa naszej gospodarki i po-pularny sposób prowadzenia działalności - rokrocznie powstaje ich blisko trzysta tysięcy.


Czytaj więcej...

Polacy w Wielkiej Brytanii - bezpłatny e-book Brina Besta już dostępny!

Poles in the UK cover-310Bezpłatna wersja e-booka „Polacy w Wielkiej Brytanii; historia przyjaźni i współpracy" (oryginalny tytuł – Poles in the UK: A story of Friendship and Cooperation) jest już dostępna do pobrania ze strony: www.polesintheuk.net 


Czytaj więcej...

Last will and testament – co powinien wiedzieć Polak mieszkający w UK

„Last will and testament" to dokument prawny obowiązujący w Wielkiej Brytanii. Jest podobny do polskiego testamentu, ale posiada też część poświęconą ostatniej woli i życzeniom osoby, która go spisuje.

przezorny zawcze ubezpieczony


Czytaj więcej...

Polski baby boom na Wyspach

grafika 3-250Polski Dzień Matki na Wyspach obchodzony był przez coraz większą liczbę polskich matek, które w nowej roli zadebiutowały na emigracji. Wsparcie świeżo upieczonym rodzicom zapewniają polskie przychodnie w UK.


Czytaj więcej...

Życie dobrze ubezpieczone

logo PFA-250

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania na temat ubezpieczeń na życie i podpowiadamy, jak znaleźć najlepszą polisę na Wyspach. Z naszym przewodnikiem zapewnisz sobie spokojny sen.


Czytaj więcej...

Don't be a Numpty. Keep out of floodwater. - Northamptonshire County Council

Northamptonshire County Council logo 300Uważaj na siebie. Trzymaj się z dala od wód powodziowych i powodzi. Aby znaleźć najnowsze informacje odnośnie alarmów powodziowych, gdzie i jak zgłosić powódź oraz jak przygotować się do powodzi, odwiedź strony Northamptonshire County Council:


Czytaj więcej...

Licencja na wędkowanie

Licencja na wędkowanie-150Aby w Wielkiej Brytanii wybrać się na ryby, wędka, podbierak i przynęta to za mało. Trzeba nam jeszcze specjalnej licencji. O tym, co to za dokument, jakie są jego rodzaje oraz gdzie i za ile możemy go dostać piszemy w drugim odcinku naszego poradnika wędkarskiego, przygotowanego we współpracy z portalem i forum internetowym Polish Anglers. - informuje Apsik.co.uk


Czytaj więcej...

Urodziłaś w UK Daj dziecku polskie obywatelstwo!

Urodziłaś w UK Daj dziecku polskie obywatelstwoUrodziłaś dziecko w Wielkiej Brytanii? Nie zapomnij, by zapewnić mu polskie obywatelstwo. Drogą do tego, by mogło uzyskać dokumenty, takie jak polski paszport lub dowód osobisty, jest uzyskanie numeru ewidencyjnego PESEL.

Aby móc złożyć podanie o numer PESEL dziecka, należy najpierw umiejscowić brytyjski akt urodzenia dziecka. Co to oznacza? W praktyce tyle, że jakiś polski urząd stanu cywilnego musi wpisać nasze dziecko urodzone za granicą do polskiej ewidencji. - informuje Apsik.co.uk


Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Kurs walut NBP

 Sprzedaż
Kupno
GBP
4,8002
4,7052
EUR
4,2563
4,1721
CHF
3,6656
3,5930
USD
3,6144
3,5428
Zaktualizowano 2017-11-23

Fotogaleria