21 Luty 2018      Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Podatek od Miłości w Milton Keynes

POD poster uk - 330Od 2 lutego w kinach na terenie całego UK będzie prezentowany film „Podatek od Miłości" w reżyserii Bartłomieja Ignaciuka i pierwszorzędnej obsadzie Grzegorza Damięckiego, Aleksandra Domańskiego, Roma Gąsiorowska, Weroniki Rosati, Magdaleny Różczki i Magdaleny Popławskiej.


Czytaj więcej: Podatek od Miłości w Milton Keynes

Exterminator w kinie w Milton Keynes

Exterminator plakat UK - 330W najbliższy weekend 19 i 20 stycznia w kinie Odeon Milton Keynes będzie prezentowany film „Exterminator" w reżyserii Michała Rogalskiego i pierwszorzędnej obsadzie Pawła Domagały, Krzysztofa Czeczota, Piotra Żurawskigo, Piotra Roguckiego, Agnieszki Więdłocha i Aleksandra Hamkała.


Czytaj więcej: Exterminator w kinie w Milton Keynes

KOLĘDY POSPIESZALSKICH

koledy330
W 1991 roku, kiedy bracia Jan, Karol, Marcin i Mateusz nagrywali swoje pierwsze kolędy, niektórzy członkowie dzisiejszej orkiestry jeszcze się nie urodzili. Koncert tych kolęd był transmitowany przez Telewizję Polską TVP i stał się hitem świątecznego programu w polskich rozgłośniach radiowych.
Czytaj więcej: KOLĘDY POSPIESZALSKICH

Przepisy świątecznego emigranta

Gęś w sosie pomarańczowym - 300Czas świąteczny jest dla nas- Polaków zazwyczaj bardzo wyjątkowy. Nie tylko dzielimy się prezentami, ale także często spotykamy rodziny, których nie widzimy na co dzień, wspólnie biesiadujemy i cieszymy się wolnym czasem. Z tej okazji wspólnie z marką Morliny przygotowaliśmy przepisy, które choć bazują na tradycyjnych składnikach, dodadzą świętom nieco innego smaku. Korzystając z dobrodziejstwa życia na emigracji, wykorzystujemy składniki, które są dla nas łatwo dostępne, wciąż niewykorzystywane w Polsce.


Czytaj więcej: Przepisy świątecznego emigranta

Inteligencja finansowa Polaków

Finansowa edukacja-330Według opublikowanego w październiku badania, ponad połowa Polaków nie wie, co to debet. Zanim jednak z zazdrością westchniemy „szczęściarze!", należy wyjaśnić jedną rzecz – chodzi o badanie poziomu wiedzy finansowej. Wyniki wskazują bardzo jasno: edukacja finansowa kuleje. Zakrawa to na paradoks, gdyż polski sektor finansowy należy do najnowocześniejszych w Europie, mocna jest także polska branża FinTech.


Czytaj więcej: Inteligencja finansowa Polaków

NHS Komunikat prasowy dotyczacy szczepien

Grafika do komunikatu prasowego-330

Tej zimy Agencja Public Health England (PHE) zachęca rodziców do zaszczepienia dzieci przeciwko grypie
• Tej zimy istnieje możliwość zaszczepienia przeciwko grypie ponad trzech milionów dzieci
• W ubiegłym roku szczepionka obniżyła ryzyko zachorowania na grypę przez dzieci o 65%
• Tegoroczny program po raz pierwszy obejmuje uczniów czwartej klasy


Czytaj więcej: NHS Komunikat prasowy dotyczacy szczepien

Wywiad z Alą

Ala z prowadzącą warsztaty Karoliną-330

O czym marzy ambitna Polka nastolatka w Anglii?- rozmowa z 13-letnią Alą, zwyciężczynią konkursu kulinarnego zorganizowanego przez markę Morliny


Czytaj więcej: Wywiad z Alą

wywiad z Panem Andrzejem Grabowskim

W Wielkiej Brytanii czekamy z niecierpliwością na premierę filmu „Ach Śpij Kochanie" – opowiadającego historię seryjnego mordercy, która przed laty wstrząsnęła Polską. A w Radiu Star rozmawiamy z Andrzejem Grabowskim o granej przez niego roli prokuratora Waśko – postaci niejednoznacznej, która przez większość filmu pozostaje dla widza enigmą.

ask-330


Czytaj więcej: wywiad z Panem Andrzejem Grabowskim

Jak zmienił się świat w ciągu ostatnich 30 lat.

Jak sobie radzisz z tą onlajnowością?

gazety lat 70 2-330Myśląc o zmianach w ciągu 30 ostatnich lat, pierwsze co przychodzi na myśl to rewolucja technologiczna. Pojawił się Internet a wraz z nim zmieniły się relacje międzyludzkie, dostępność do innych kultur, świat stał się globalną wioską, w której informacja rozprzestrzenia się z prędkością światła. Zmienia się wszystko. Migracje ludności wpłynęły nie tylko na zatarcie się różnic kulturowych, ale też zmiany językowe.


Czytaj więcej: Jak zmienił się świat w ciągu ostatnich 30 lat.

Więcej artykułów…

Kurs walut NBP

 Sprzedaż
Kupno
GBP
4,7230
4,6294
EUR
4,1831
4,1003
CHF
3,6291
3,5573
USD
3,3805
3,3135
Zaktualizowano 2018-02-20

Fotogaleria