7 Marzec 2021      Imieniny obchodzą: Paweł, Tomasz, Felicyta

Informacja prasowa NHS - Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne

pomoc psyhologa - 330

NHS zachęca osoby, które martwią się o swoje zdrowie psychiczne do szukania pomocy

Office of National Statistics (ONS) podaje, że prawie co piąty dorosły doświadczył jakiejś formy depresji w trakcie trwania pandemii, a u prawie jednego na ośmiu rozwinęły się umiarkowane lub ciężkie objawy depresji.


Jak twierdzi Nola Poltorak, psycholog i psychoterapeuta z Polish Psychologists' Association: „Pandemia COVID-19 wpłynęła na nasze samopoczucie na wielu płaszczyznach, a nasze zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne. Doświadaczamy w tej chwili kolejnego lockdownu i właśnie teraz, bardziej niż kiedykolwiek ważne jest szukanie prostych i skutecznych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami z zakresu zdrowia psychicznego. Cierpienie w milczeniu jest druzgocące, istnieje jednak wiele możliwości znalezienia wsparcia, na przykład z pomocą otaczających nas osób czy systemu opieki zdrowotnej".

Nie każdy będzie potrzebował profesjonalnej pomocy, aby poradzić sobie z lękami, ale ci którzy jej potrzebują, mogą skorzystać z łatwo dostępnych usług NHS na terenie Anglii. Wsparcie można również uzyskać za pośrednictwem wielu niezależnych polskich organizacji, takich jak np. Polish Psychologists' Association.
Terapia rozmową to usługa oferowana przez NHS, znana również jako Poprawa dostępu do terapii psychologicznych (IAPT), to poufna terapia prowadzona w pełni przez wyszkolonych ekspertów. Usługa ta może być również świadczona przez terapeutów lub poufnych tłumaczy w wybranym przez ciebie języku. Możesz uzyskać dostęp do usługi, odwiedzając swojego lekarza rodzinnego lub zgłaszając się samemu online.
Profesor David Clark, krajowy doradca kliniczny i systemu informatycznego dla programu IAPT powiedział: „Terapie rozmową są dostępne w ramach NHS od 2008 roku, a nasz program jest rozpoznawany na całym świecie ze względu na swoją skalę, standardy jakości i skuteczność".I dodaje:
„IAPT zmienił sposób leczenia zaburzeń lękowych i depresji u dorosłych od czasu jego uruchomienia i jest także adaptowany w innych krajach. W ciągu ostatniego roku z takiej formy terapii skorzystało ponad milion osób".

Prof. Clark dodaje także: „COVID-19 wpłynął na nas wszystkich w różny sposób, a nasze zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak nasze zdrowie fizyczne. Terapie polegające na rozmowie, pomocne w przypadku lęku czy depresji, były dostępne przez cały okres pandemii, a nasze usługi są nadal otwarte dla wszystkich, którzy uważają, że mogą skorzystać z nieocenionej pomocy, jaką mogą zapewnić terapie psychologiczne".

Usługa działała w pełni podczas okresu trwania pandemii, a prawie 95% terapii dostepnej poprzez rozmowę było realizowanych zdalnie od lipca 2020 r. za pośrednictwem platformy cyfrowej lub przez telefon, co umożliwia ludziom pozostanie w kontakcie i uzyskanie wsparcia w bardziej elastyczny i komfortowy sposób. Nadal dostępne są również spotkania osobiste, przy czym należy wpomnieć, że służby dołożyły wszystkich starań w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się infekcji.

NHS służy pomocą. Aby dowiedzieć się więcej na temat terapii rozmową, odwiedź NHS website: www.nhs.uk/talk 

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

"Uważam że seniorzy zawsze powinni dawać przykład" - rozmowa z Panią Anną, naszą "Insta Babcią" z Northamptonshire

artykul - 18.02.2021 - 300

Przez wielu nazywana jest „Instababcią". Zasłynęła z otwarcia swojego profilu na Instagramie w wieku 92 lat. Dziś jako 94-letnia aktywna dama, pomimo napiętego grafiku, znajduje codziennie czas na kontakt z publicznością za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jej profil śledzi 56 tysięcy osób,a życzenia urodzinowe składali jej zarówno politycy, jak i dziennikarze czy celebryci tacy jak: Katarzyna Grochola, Agata Młynarska, Grażyna Wolszczak, Piotr Adamczyk czy Jolanta Kwaśniewska.


„Popatrz im w oczy” - nowa kampania, która pokazuje prawdziwe oblicze pandemii

Stay At Home   390

• Rząd rozpoczyna nową ogólnokrajową kampanię przedstawiającą pracowników ochrony zdrowia i pacjentów z COVID-19, aby przypomnieć opinii publicznej o ekstremalnej presji, pod jaką jest NHS.
• Nowa, emocjonalna reklama telewizyjna zachęca widzów do zastanowienia się, jaki wpływ mogą mieć ich działania na rozprzestrzenianie się wirusa, pytając: „Czy możesz spojrzeć im w oczy i powiedzieć, że ich wspierasz, pozostając w domu?"
• Co 30 sekund do szpitala przyjmowana jest osoba zakażona wirusem, a jedna czwarta z nich ma mniej niż 55 lat. Obecnie w Anglii ponad 38 000 łóżek zajmowanych jest przez pacjentów z COVID-19.


Ważny komunikat NHS: Pracownicy medyczni i policja apelują, aby zostać w domu

2021.01.14 BusTravel 16x9 - 330

Z nowym wariantem wirusa, który rozprzestrzenia się o 50-70% szybciej niż w przypadku poprzedniego nasilenia pandemii, pracownicy medyczni apelują do społeczeństwa, aby zachowywali się tak, jakby mieli wirusa i pozostawali w domach, chyba, że muszą podjąć natychmiastowe i niezbędne aktywności


To krajowy stan wyjątkowy Zostań w domu. Chroń NHS. Ratuj życie

2021.01.05 ProtectNHS 1x1 - 330

To krajowy stan wyjątkowy
Zostań w domu. Chroń NHS. Ratuj życie.

Pomimo miesięcy prób opanowania wirusa,odkąd zaczęła się pandemia w zeszłym roku, nowy wariant wirusa rozprzestrzenia się bardzo szybko. Naukowcy potwierdzają, że ludzie, którzy nie mają objawów także mogą roznosić wirusa, który jest w 50-70% bardziej zakaźny niż jego poprzednia odmiana. Przypadki Covid-19, przyjęcia do szpitala i śmierci wzrosły do niebezpiecznie wysokiego poziomu, i w większości rejonów wciąż rosną. Te fakty sprawiają, że NHS jest pod ogromną presją.


Fotogaleria