19 Kwiecień 2021      Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

„Popatrz im w oczy” - nowa kampania, która pokazuje prawdziwe oblicze pandemii

Stay At Home   390

• Rząd rozpoczyna nową ogólnokrajową kampanię przedstawiającą pracowników ochrony zdrowia i pacjentów z COVID-19, aby przypomnieć opinii publicznej o ekstremalnej presji, pod jaką jest NHS.
• Nowa, emocjonalna reklama telewizyjna zachęca widzów do zastanowienia się, jaki wpływ mogą mieć ich działania na rozprzestrzenianie się wirusa, pytając: „Czy możesz spojrzeć im w oczy i powiedzieć, że ich wspierasz, pozostając w domu?"
• Co 30 sekund do szpitala przyjmowana jest osoba zakażona wirusem, a jedna czwarta z nich ma mniej niż 55 lat. Obecnie w Anglii ponad 38 000 łóżek zajmowanych jest przez pacjentów z COVID-19.


Wszyscy w Wielkiej Brytanii muszą odpowiedzieć sobie na pytanie: „Czy możesz spojrzeć im w oczy i powiedzieć, że ich wspierasz, pozostając w domu?" Nowa kampania reklamowa, która jest przypomnieniem skierowanym do opinii publicznej o trwającym wpływie COVID-19 i ekstremalnej presji, z jaką borykają się pracownicy ochrony zdrowia.
Jest to zasadnicza zmiana w dotychczasowym przekazie: nowa kampania zawiera materiały filmowe prawdziwych pacjentów,którzy mają COVID-19 i ich opinie i twarze personelu NHS, który pracuje przez całą dobę, aby opiekować się nimi w Basingstoke i North Hampshire Hospital.
Druga fala zachorowań ma swoje odzwierciedlenie w postaci sytuacji w szpitalach w całym kraju.Co 30 sekund do szpitala przyjmowana jest osoba zakażona wirusem, a jedna czwarta z nich ma mniej niż 55 lat. Obecnie w Anglii ponad 38 000 łóżek, które są zajęte przez pacjentów z COVID-19.
Reklamy mają przypominać wszystkim, w tym osobom, nawet tym, którzy otrzymali szczepionkęo ciągłej potrzebie zachowania ostrożności w transporcie publicznym lub podczas robienia zakupów. Każdy powinien się upewnić, że korzysta z tych usług tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Należy także pamiętaćo przestrzeganiu zasady:mycia rąk, osłaniania twarzy i zachowania dystansu. Kampania zachęca społeczeństwo do przyjrzenia się swoim codziennym aktywnościom i pytakażdego z nas, czy możemy spojrzeć w oczy pracownikom NHSi powiedzieć im, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, poprzez przestrzeganie zasad i pozostawaniew domu.


Matt Hancock, Sekretarz ds. Zdrowia i opieki społecznej, powiedział:
„NHS jest pod ogromną presją. Obłożenie szpitali i obciążenie służby zdrowia zależy od nas i naszego podejścia do przestrzegania zasad. Wiem, jak długie wydają się ostatnie miesiące i wiem, że zdecydowana większość ludzi przestrzega zasad, ale zaszliśmy za daleko, żeby teraz odpuścić. Każdego dnia jesteśmy bliżej pokonania tego wirusa i już ponad 5 milionów ludzi w Wielkiej Brytanii zostało zaszczepionych. Ale teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy trzymać się razem, aby chronić NHS i ratować życie.
Przesłanie nie może być jaśniejsze –po prostu zostań w domu".


Profesor Chris Whitty,naczelny oficer medyczny, powiedział:
„Obecna fala zachorowań wciąż wywiera dużą presję na szpitale w całym kraju, a wielu pacjentów jest bardzo chorych. Szczepionki dają nadzieję na przyszłość, ale nadalkażdy z nas ma odegrania istotną rolędla ochrony NHS i w ratowaniu życia".
Najnowsze statystyki dotyczące COVID-19 pokazują, że Wielka Brytania odnotowała najwyższą liczbę zgonów spowodowanych tym wirusem od początku pandemii. W ciągu ostatnich 10 dnijest to ponad 1000 osób dziennie.
Zdecydowana większość ludzi słucha zaleceń i pozostaje w domu, w wyniku czego liczba przypadków COVID-19 zmniejszyła się, ale liczba infekcjijest nadal wysoka i pojawiają się oznaki zwolnienia tempa zachorowań. Wszyscy musimy nadal dołożyć wszelkich starań, aby jeszcze bardziej obniżyć krzywą zachorowań.
Nowy szczep wirusa przenosi się o 50 - 70% szybciej niż poprzednia jego odmiana,z którąmieliśmy do czynienia od 2020 r. Ponadto szacuje się, że obecnie około 1 na 3 osoby z Covid-19 nie ma objawów i rozprzestrzenia jąnieświadomie. Działania osób, które ignorują lub naginają zasadynaraża wszystkich na ryzyko i wywiera dodatkową presję na lekarzy, pielęgniarki i personel NHS w całym kraju.
Wytyczne rządu pozostają jasne - zostań w domu, chyba że wyjście jest absolutnie konieczne.
Aby wesprzeć to przesłanie, przygotowano dodatkowy film krótkometrażowy, zawierający wywiady z personelem szpitala z Basingstoke i North Hampshire Hospitaloraz pacjentami ze szpitala Basingstoke i StGeorge's w Londynie, który występuje w nowej kampanii reklamowej. W trakcie wywiadów można usłyszeć o codziennym życiu personelu szpitala i wpływie, jaki wywarł na nich COVID-19. Główne przesłanie tej kampanii to wezwanie opinii publicznej do poważnego potraktowania tej wiadomości i pozostania w domu, tak aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby.


Alex Whitfield, dyrektor naczelny Hampshire Hospitals NHS Foundation Trust, w którego szpitalu powstała reklama i film, powiedział:
„W naszym kraju przeżywamy największy kryzys zdrowotny, jakiego wielu z nas doświadczy za życia. COVID-19 to poważna choroba, która zagraża życiu, a presja, która wywierana jest na NHS, aby zapewnić opiekę, jest jak najbardziej prawdziwa. Nasz personel i inni pracownicy NHS w całym kraju pracują przez całą dobę, aby zapewnić niezbędną opiekę osobom z COVID-19 i innymi schorzeniami. Błagamy opinię publiczną, abyście pozostawali w domu, aby opiekować się sobą nawzajem i wspierać personel NHS, odegrać swoją rolę w ratowaniu życia. Mamy nadzieję, że dzięki temu, że odwiedziła nas ekipa filmowa, usłyszycie, jak duża jest presja na nasz szpital i personel, ludzie zrozumieją to, co dzieje się tutaj każdego dnia. Zagrożenie jest dla nas wszystkich jest faktem".


Dr EmekaOkorocha, lekarz ds. Wypadków i nagłych wypadków, Szpitale East London, komentuje:
„Ostatni rok był trudny dla wszystkich i wiem, że lockdown był frustrujący dla wielu z nas. Jednak w tej chwili praca na pierwszej linii frontu jest naprawdę ciężka, więc zadaj sobie pytanie, czy warto łamać zasady, tylko po to, aby spotykać się z przyjaciółmi? Ludzie umierają, a przeciążenie moich kolegów jest bardzo widoczne. Wszyscy jesteśmy wyczerpani, ale wciąż walczymy z tą straszną chorobą. Prosimy wszystkich, aby zachowywali bezpieczeństwo, chronili siebie i pomagali nam, pozostając w domu i postępując zgodnie z wytycznymi rządu - to najprostszy sposób, w jaki możesz pomóc".
Materiały dodatkowe:
Reklamę możesz obejrzeć tutaj: https://vimeo.com/503387990/66bb4741dblub z polskimi napisami: https://www.youtube.com/watch?v=IT_XaGBvomA 

Krótki film możesz obejrzeć tu: https://vimeo.com/503412268/8ce081d097 

 

Materiały prasowe możesz znaleźć tu: https://we.tl/t-uEd2GpB3Hn Nota edytorska:
1. Odwiedź stronę www.gov.uk/coronavirus , aby uzyskać więcej informacji.
2.Przesłanie jest jasne: zostań w domu. Jeśli jednak musisz wyjść pamiętaj:
o Trzymaj się dwa metry od wszystkich.
o W pomieszczeniach należy nosić maskę zakrywającą nos i usta.
o Myj ręce.
o Szanuj personel, który ciężko pracuje, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo.
Kiedy możesz wyjść z domu:
1. Kupić podstawowe artykuły pierwszej potrzeby dla siebie lub osobyktóra sama nie może tego zrobić.
2. Iść do pracy lub wykonywać pracę charytatywną, jeśli nie możesz tego zrobić z domu.
3. Ćwiczyć z kimś z Twojego gospodarstwa domowego (lub Twojej „bańki") lub z inną osobą.
4. Spotkać się ze swoją „bańką wsparcia" lub „bańką opiekuńczą", jeśli to konieczne, ale tylko wtedy, gdy masz prawo do jej utworzenia.
5. Poszukać pomocy medycznej (w tym wykonać test na COVID-19 lub otrzymać szczepionkę COVID-19) lub gdy jesteś w sytuacji, kiedy musisz uciekać przed kimś, kto może Cię skrzywdzić (w tym przemocy domowej).
6. Chodzisz do szkoły lub opiekujesz dziećmi (dla uprawnionych).

 

Stay At Home   390 - 2

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


"Uważam że seniorzy zawsze powinni dawać przykład" - rozmowa z Panią Anną, naszą "Insta Babcią" z Northamptonshire

artykul - 18.02.2021 - 300

Przez wielu nazywana jest „Instababcią". Zasłynęła z otwarcia swojego profilu na Instagramie w wieku 92 lat. Dziś jako 94-letnia aktywna dama, pomimo napiętego grafiku, znajduje codziennie czas na kontakt z publicznością za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jej profil śledzi 56 tysięcy osób,a życzenia urodzinowe składali jej zarówno politycy, jak i dziennikarze czy celebryci tacy jak: Katarzyna Grochola, Agata Młynarska, Grażyna Wolszczak, Piotr Adamczyk czy Jolanta Kwaśniewska.


Fotogaleria