21 Luty 2018      Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Rok 2018 rokiem powrotów z emigracji?

Powroty 2 - 330

W ubiegłym roku media donosiły o początku masowych powrotów Polaków z Wielkiej Brytanii, największego skupiska naszych rodaków pracujących za granicami. Czy rok 2018 będzie rokiem ich wielkich powrotów?

Zaczęło się od informacji o dramatycznym spadku liczby pielęgniarek z Europy Wschodniej, w tym w dużej mierze z Polski, ubiegających się o pracę na Wyspach.


Czytaj więcej...

Podatek od Miłości w Milton Keynes

POD poster uk - 330Od 2 lutego w kinach na terenie całego UK będzie prezentowany film „Podatek od Miłości" w reżyserii Bartłomieja Ignaciuka i pierwszorzędnej obsadzie Grzegorza Damięckiego, Aleksandra Domańskiego, Roma Gąsiorowska, Weroniki Rosati, Magdaleny Różczki i Magdaleny Popławskiej.


Czytaj więcej...

Exterminator w kinie w Milton Keynes

Exterminator plakat UK - 330W najbliższy weekend 19 i 20 stycznia w kinie Odeon Milton Keynes będzie prezentowany film „Exterminator" w reżyserii Michała Rogalskiego i pierwszorzędnej obsadzie Pawła Domagały, Krzysztofa Czeczota, Piotra Żurawskigo, Piotra Roguckiego, Agnieszki Więdłocha i Aleksandra Hamkała.


Czytaj więcej...

Jak mądrze wprowadzić zmiany w życie – szkolenie Jakuba Bączka

Jakub B. Bączek - 330

27 stycznia 2018 r. w Londynie w hotelu Hilton London Metropole odbędzie się szkolenie Biznes i życie ma maksa, które poprowadzi Jakub B.Bączek. Ten chyba najbardziej optymistycznie nastawiony do życia trener rozwoju osobistego przyjedzie na specjalne zaproszenie ExcellenceVale, żeby pokazać Polakom, jak osiagnąć wolność finansową, czyli jak skutecznie i przyjemnie łączyć życie osobiste z zawodowym.


Czytaj więcej...

Inteligencja finansowa Polaków

Finansowa edukacja-330Według opublikowanego w październiku badania, ponad połowa Polaków nie wie, co to debet. Zanim jednak z zazdrością westchniemy „szczęściarze!", należy wyjaśnić jedną rzecz – chodzi o badanie poziomu wiedzy finansowej. Wyniki wskazują bardzo jasno: edukacja finansowa kuleje. Zakrawa to na paradoks, gdyż polski sektor finansowy należy do najnowocześniejszych w Europie, mocna jest także polska branża FinTech.


Czytaj więcej...

Przemoc domowa to nie tylko… …to również słowa.

Zdjecie 1-330

„Jesteś taka głupia. Jak ja mogę cię kochać?" „Jeśli mnie zostawisz, zabiorę ci dziecko!" „Bóg ci tego nie wybaczy..." Brzmi znajomo? Jeśli podobne słowa ciągle padają z ust twojego partnera, to prawdopodobnie jesteś ofiarą przemocy domowej – przekonują organizatorki kampanii „Przemoc to nie tylko" zrzeszone w ramach Polish Women Support Network.


Czytaj więcej...

Przepisy świątecznego emigranta

Gęś w sosie pomarańczowym - 300Czas świąteczny jest dla nas- Polaków zazwyczaj bardzo wyjątkowy. Nie tylko dzielimy się prezentami, ale także często spotykamy rodziny, których nie widzimy na co dzień, wspólnie biesiadujemy i cieszymy się wolnym czasem. Z tej okazji wspólnie z marką Morliny przygotowaliśmy przepisy, które choć bazują na tradycyjnych składnikach, dodadzą świętom nieco innego smaku. Korzystając z dobrodziejstwa życia na emigracji, wykorzystujemy składniki, które są dla nas łatwo dostępne, wciąż niewykorzystywane w Polsce.


Czytaj więcej...

Ile kosztują Święta?

christmas-money-330Co roku, gdy tylko w supermarketach znicze ustąpią miejsca bombkom, pudełkom z fantazyjnymi kokardami i innym Bożonarodzeniowym akcentom, uwagę mediów przyciągają informacje o świątecznych wydatkach konsumentów. Ekonomiści szukają w nich informacji o poziomie optymizmu konsumentów, handlowcy wskazówek, które pomogą im lepiej oszacować wielkość niezbędnych zamówień, a zwykli czytelnicy – punktu odniesienia dla własnych wydatków czy po prostu zaspokojenia ciekawości.


Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Portale partnerskie

bedford160-81jpg

luton160-81

Kurs walut NBP

 Sprzedaż
Kupno
GBP
4,7230
4,6294
EUR
4,1831
4,1003
CHF
3,6291
3,5573
USD
3,3805
3,3135
Zaktualizowano 2018-02-20

Fotogaleria