24 Listopad 2017      Imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman

Emigracyjne trendy 2017

Według estymacji Pew Research Center, które na podstawie danych z biura ONZ opracowali eksperci, z Polski wyemigrowało ponad 3,5 mln osób, reprezentujących 8 % populacji. Co siódma osoba przyznaje, że wyemigrowała z Polski choćby na krótki czas. Według danych GUS co najmniej 70% społeczeństwa ma członka rodziny przebywającego za granicą. Czy emigracja dalej jest atrakcyjna? Czego można się spodziewać w krajach, które uznawane są za najpopularniejsze kierunki polskiej emigracji?united-kingdom-653010 1920-330

Norwegia, czyli Samotnicy


Czytaj więcej...

Dzień Dziecka - pomysły na niezapomniany czas dla całej rodziny

ParkRozrywki-min-300

Zbliża się święto, na które z wytęsknieniem oczekują dzieci z całego świata. Mowa oczywiście o Dniu Dziecka, obchodzonym międzynarodowo 1 czerwca. O tej dacie z pewnością nie trzeba przypominać rodzicom: szał zakupów prezentowych trwa w najlepsze, a sklepy z zabawkami prześcigają się w ofertach. Podarunek, choćby najbardziej wymarzony i najpiękniej zapakowany, to jednak nie wszystko.


Czytaj więcej...

Zdążyć przed Brexitem: jak zabezpieczyć się przed skutkami wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

london-min-2Blisko rok po brytyjskim referendum w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej i ponad miesiąc od oficjalnego rozpoczęcia procedury Brexitu wciąż niewiele wiadomo na temat przyszłości emigrantów przebywających w Zjednoczonym Królestwie. Prawa obywateli Wspólnoty na terenie Wielkiej Brytanii są jednym z głównych punktów w negocjacjach: kraje UE-27 są jednomyślne co do wagi problemu i dążą do zapewnienia jak najdalej idących gwarancji dla emigrantów.


Czytaj więcej...

MK LIGHTNING ICE HOCKEY CLUB

MK Lightning Cup Winning Roster 2017-310Before the puck drops on Sunday to start our last ever EPL game in Milton Keynes, there'll be a special event - and we hope as many of our supporters will be there to see it as possible.


Czytaj więcej...

Dziwny jest ten świat, czyli kulinarne niespodzianki na brytyjskiej ziemi

marmite 1-300

Każdy emigrant przeżywa ten szok. W Polsce żyliśmy legendą pięknej Wielkiej Brytanii z idyllicznym obrazem filiżanki herbatki, wizerunkiem królowej, budki telefonicznej i piętrowego autobusu w tle. Odkąd Polacy zaczęli osiedlać się na Wyspach, legenda nabrała nieco więcej kolorytu i objęła także zwyczaje kulinarne Brytyjczyków. Smaki Wyspiarzy bywają dla nas zaskakujące. Oto przebojowa piętnastka, która zadziwia nas najbardziej.


Czytaj więcej...

Abolished fees for Naturalisation for Polish people working in UK over 5 years.

petycja - 300

Do Wszystkich Polaków mieszkających w UK


Czytaj więcej...

MK LIGHTNING ICE HOCKEY CLUB - MATCH PREVIEW

LIGHTENING - PETERBOROUGHT - logo

PREVIEW: MK Lightning v Peterborough Phantoms

7.00pm Saturday 28 January 2017

English Premier Ice Hockey League

This Saturday’s game is a local derby that supporters won’t want to miss, when the Smith Recycling MK Lightning take on the Peterborough Phantoms at Planet Ice MK  (7pm Sat 28 January).

The match up took on added significance at the weekend when the Phantoms beat Telford after penalty shots to booktheir place in the EPL Cup Final against MKL.


Czytaj więcej...

Podaruj dzieciom uśmiech

podaruj dzieciom usmiech - 550-3

Pod Patronem Fundacji „Obudź Nadzieję” z Gdańska, która wspiera dzieci z domów dziecka, placówek opiekuńczych i rodzin pełnych, ale bardzo ubogich, wielodzietnych, tam gdzie bieda jest nie zawiniona, chcielibyśmy zachęcić Państwa do udziału w pięknej inicjatywie :Podaruj Dziecku uśmiech”.

https://www.facebook.com/events/921019811332951/?ti=cl

https://www.facebook.com/events/118169555328170/?ti=cl


Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Kurs walut NBP

 Sprzedaż
Kupno
GBP
4,8002
4,7052
EUR
4,2563
4,1721
CHF
3,6656
3,5930
USD
3,6144
3,5428
Zaktualizowano 2017-11-23

Fotogaleria