25 Maj 2020      Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

„Boże Ciało” Jana Komasy, w kinach w UK i Irlandii od 18 października.

corpus christi poster web - 330

Film "Boże Ciało" (Corpus Christi) w reżyserii Jana Komasy („Sala samobójców", „Miasto 44") wejdzie do kin w całej Wielkiej Brytanii i Irlandii 18 października.

Film Komasy to jeden z faworytów Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, a także tegoroczny reprezentant Polski w walce o Oskara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Do kin w Polsce trafi 11 października. Na Wyspy dotrze tydzień później - 18 października.


Film Jana Komasy, twórcy m.in. "Sali Samobójców" i "Miasta 44", to oparta na faktach historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w zakładzie poprawczym przechodzi duchową przemianę i marzy o tym, aby zostać księdzem. Po warunkowym zwolnieniu trafia do małego miasteczka, gdzie zaprzyjaźnia się z lokalnym proboszczem podając się za księdza. Pod nieobecność proboszcza, Daniel wykorzystuje sytuację i zaczyna pełnić posługę kapłańską.

W główną rolę wcielił się Bartosz Bielenia. Młody aktor szerszej publiczności może być znany z takich produkcji jak: „Kler", „1983" czy „Na granicy". Wpływowy magazyn filmowy Cineuropa napisał o występie Bieleni w „Bożym ciele", że jego "charyzma na ekranie jest oszałamiająca", a The Hollywood Reporter docenił go za "wybitną rolę".

Poza Bielenią na ekranie zobaczymy między innymi Łukasza Simlata („Pakt", „Kamerdyner", "Pani z Przedszkola"), Tomasza Ziętka ("Cicha noc"), Aleksandrę Konieczną ("Ostatnia Rodzina"), Elizę Rycembel ("Carte Blanche") i Leszka Lichotę ("Wataha").

"Boże Ciało" to aktualnie najlepszy eksportowy polski film. Zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zdobył nagrodę Europa Cinemas oraz Inclusive Award Edipo Re dla filmów, które niosą humanistyczne wartości. Później film został pokazany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Obecnie walczy o Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W Polsce film będzie dystrybuowany przez firmę Kino Świat i będzie wyświetlany w ponad 200 kinach. Za dystrybucję filmu w Wielkiej Brytanii i Irlandii odpowiada uznana polska firma New Europe Film Sales we współpracy z Vertigo Releasing. Film trafi do wybranych kin sieci ODEON, Cineworld i Vue w takich miastach jak m.in. Aberdeen, Bradford, Bristol, Dublin, Edynburg, Glasgow, Ipswich, Jersey, Leeds, Londyn, Luton, Northampton, Nottingham, Poole, Sheffield, Swindon, Uxbridge czy Wolverhampton.

Zwiastun filmu: https://vimeo.com/357512819 

corpus christi poster web - 440

Baner MK - niebieski - 330

Kurs walut NBP

 Sprzedaż
Kupno
GBP
5,0844
4,9838
EUR
4,5648
4,4744
CHF
4,2928
4,2078
USD
4,1551
4,0729
Zaktualizowano 2020-05-22

Fotogaleria