23 Czerwiec 2018      Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

Rynki pracy EU

Rynki pracy EU-330Według opracowań Unii Europejskiej, najdotkliwsze braki pracowników w UE dotyczą specjalistów z branży STEM (Science, Technology, Engineering, Maths), informatyków, położnictwa i opieki nad dziećmi, nauczycieli oraz lekarzy. Jeśli jednak zajrzeć na polskie serwisy pośrednictwa pracy, to w ofertach pracy w Wielkiej Brytanii,


Czytaj więcej...

Małe firmy, duża oszczędność. Jak obniżyć koszta działalności gospodarczej

euro-min-300Stanowią znakomitą większość przedsiębiorstw na terenie kraju, tworzą najwięcej miejsc pracy i odpowiadają za 50% PKB. Małe i średnie firmy to podstawa naszej gospodarki i po-pularny sposób prowadzenia działalności - rokrocznie powstaje ich blisko trzysta tysięcy.


Czytaj więcej...

Polacy w Wielkiej Brytanii - bezpłatny e-book Brina Besta już dostępny!

Poles in the UK cover-310Bezpłatna wersja e-booka „Polacy w Wielkiej Brytanii; historia przyjaźni i współpracy" (oryginalny tytuł – Poles in the UK: A story of Friendship and Cooperation) jest już dostępna do pobrania ze strony: www.polesintheuk.net 


Czytaj więcej...

Last will and testament – co powinien wiedzieć Polak mieszkający w UK

„Last will and testament" to dokument prawny obowiązujący w Wielkiej Brytanii. Jest podobny do polskiego testamentu, ale posiada też część poświęconą ostatniej woli i życzeniom osoby, która go spisuje.

przezorny zawcze ubezpieczony


Czytaj więcej...

Polski baby boom na Wyspach

grafika 3-250Polski Dzień Matki na Wyspach obchodzony był przez coraz większą liczbę polskich matek, które w nowej roli zadebiutowały na emigracji. Wsparcie świeżo upieczonym rodzicom zapewniają polskie przychodnie w UK.


Czytaj więcej...

Życie dobrze ubezpieczone

logo PFA-250

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania na temat ubezpieczeń na życie i podpowiadamy, jak znaleźć najlepszą polisę na Wyspach. Z naszym przewodnikiem zapewnisz sobie spokojny sen.


Czytaj więcej...

Don't be a Numpty. Keep out of floodwater. - Northamptonshire County Council

Northamptonshire County Council logo 300Uważaj na siebie. Trzymaj się z dala od wód powodziowych i powodzi. Aby znaleźć najnowsze informacje odnośnie alarmów powodziowych, gdzie i jak zgłosić powódź oraz jak przygotować się do powodzi, odwiedź strony Northamptonshire County Council:


Czytaj więcej...

Licencja na wędkowanie

Licencja na wędkowanie-150Aby w Wielkiej Brytanii wybrać się na ryby, wędka, podbierak i przynęta to za mało. Trzeba nam jeszcze specjalnej licencji. O tym, co to za dokument, jakie są jego rodzaje oraz gdzie i za ile możemy go dostać piszemy w drugim odcinku naszego poradnika wędkarskiego, przygotowanego we współpracy z portalem i forum internetowym Polish Anglers. - informuje Apsik.co.uk


Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Kurs walut NBP

 Sprzedaż
Kupno
GBP
4,9964
4,8974
EUR
4,3699
4,2833
CHF
3,7990
3,7238
USD
3,7716
3,6970
Zaktualizowano 2018-06-22

Fotogaleria