3 Lipiec 2022      Imieniny obchodzą: Anatol, Jacek, Tomasz

Pandemia - czas na refleksje i pochylenie się nad najważniejszymi sprawami w życiu.

Pandemia - czas na refleksje i pochylenie się nad najważniejszymi sprawami w życiu. - jpg - 440

 

Czas pandemii koronawirusa to moment w naszym życiu, w którym powinniśmy się zastanowić nad najważniejszymi rzeczami. 

Muszę powiedzieć, że mam dość kinematograficzną wyobraźnię. Życie to film, któremu kształt nadaje ja sam, pisząc do niego scenariusz i będąc jego reżyserem. 

Pamiętam bardzo dużo artykułów w mediach traktujących o tym, jak bardzo zmienia się klimat naszej planety. 

Pamiętam nastolatkę ze Szwecji, która przedstawiała jasno i wyraźnie swoje argumenty najbardziej wpływowym ludziom świata, a żaden z tych polityków nie był w stanie konkretnie odpowiedzieć na jej zarzuty i stwierdzić, że będzie dobrze. 

Doskonale pamiętam jak nasza planeta była fatalnie traktowana przez nas ludzi w ostatnim czasie. 

Pamiętam jak politycy zawodzą od lat miliony ludzi na całym świecie, przyzwalając niejednokrotnie na wprowadzenie rządów partii ultraprawicowych.

I zaraz potem sobie wyobraziłem, że muszę głośno i stanowczo zakrzyczeć - DOSYĆ!!!

I pojawia się wirus. Zmienia wszystko. Wirus, który wszystko podważa. Paraliżuje wszystko. Ale także wszystko wyrównuje. Ta pandemia opanowała i zmieniła świat, ten który do tej pory znaliśmy. Świat nie będzie już nigdy taki sam.

Bogaci już nie czują się lepsi niż biedni, nie śmieją się im prosto w oczy, bo dziś mają jedną wspólną rzecz - strach. Nagle zorientowaliśmy, że wszyscy płyniemy tą samą łodzią. 

Przez ostatnie miesiące widzieliśmy wiele złego, ale też sporo dobrego ze strony ludzi. Zobaczyliśmy gdzie zaprowadzić nas może egoizm, ale z kolei też, jak w tak trudnych czasach potrafimy wspierać się nawzajem i myśleć o dobru drugiego człowieka. To czas dla nas, powinniśmy w końcu pochylić się nad najważniejszymi rzeczami w naszym życiu. Musimy nauczyć się jak wydawać pieniądze. Powinniśmy zrozumieć jak to właściwie robić jako społeczność. 

Wykorzystajmy ten czas, by pojednać się z ludźmi i więcej czasu poświęcać przyjaciołom. I na pewno powinniśmy zacząć więcej czasu ofiarować swoim najbliższym. Czas nas zniewala i odciąga od tego, co w naszym życiu najważniejsze. Nie mamy czasu na najistotniejsze rzeczy w życiu, ale czas ma nas. Teraz nadszedł czas, byśmy dali czasowi znać, że najwyższy czas, byśmy przejęli kontrolę nad własnym życiem. Nawet nie mając ani jednej chwili, czas znaleźć powinniśmy zawsze na to co dla nas ważne, dla najbliższych i przyjaciół, dla naszych pasji i dla nas samych.

Pandemia - czas na refleksje i pochylenie się nad najważniejszymi sprawami w życiu. - jpg-440-2

---------------------

The time that Covid-19 has given us is to reflect on the most important things and is priceless.

I must confess that I have quite cinematic imagination. I think that life is a movie and we are directors and we also write screenplay for it. 

I have remembered countless news articles that account for the struggle of some of us to climate change. 

I have remembered a Swedish teenager confronting the most powerful people in the world without neither of them being able to tell the world that everything is going to be okay. 

I have remembered how our own planet has been treated so badly by the human beings. 

I have remembered how millions of people around the world have been deceived by unscrupulous politicians who only want the revival of the far right regimes. 

And then after all of that what I have imagined I must scream out loud - ENOUGH!!!

And the virus appears.
It changes everything.
Virus that undermines everything.
That paralyzes everything.
That also equalizes everything.
This pandemic has taken over our world, the way we know it.  And this world will never be the same again.

Rich people no longer laugh at poor people because now they've got one thing in common - fear. Suddenly we have realised that we are all in the same boat. Over the last few months we have seen the best and the worst of humanity. The worst that we can be very selfish and egocentric, and the best that we can be very supportive and seriously care about others in these challenging times. It's time for us which we should use to reflect on the most important things in our lives. We must use this time to learn how to spend money. We, as a society don't know how to do it.

We also should use this time as a platform to re-unite and talk more with our friends and we definitely should use this time to give more time for our family. 

Time enslaves us and keeps us away from looking at what really matters in our life. We haven't got time for the most important things, but time has us. We have unique chance to say to time that now it's time when we take control of our life. Even if as we say "we haven't got time", we should always find time for the most crucial things in our lives: family and friends, our hobbies and ourselves.

/BR/

15.05.2020 Milton Keynes