Genialna sieć drogowa w Milton Keynes
Milton Keynes, miasto wyróżniające się charakterystyczną urbanistyką, słynie z sieci dróg. Ten wizjonerski projekt jest nie tylko funkcjonalny, ale także futurystyczny. Główne drogi, zwane bulwarami „H” (poziomymi) i „V” (pionowymi), przecinają miasto, tworząc układ, który jest zarówno estetyczny, jak i efektywny pod względem płynności ruchu.
Kiedy myślisz o sprawdzonej puszce ze smarem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że na myśl przyjdzie Ci WD-40. Ten kultowy produkt od dziesięcioleci jest podstawowym produktem w garażach, warsztatach i gospodarstwach domowych na całym świecie. Ale czy wiedzieliście, że jego produkcja owiana jest tajemnicą? Zagłębmy się w fascynujący świat WD-40 i poznajmy zagadkę jego powstania.
Położone w sercu Anglii, niepozorne miasteczko Milton Keynes mieści tajną fabrykę WD-40. Tutaj wybrana grupa osób niestrudzenie pracuje nad przygotowaniem magicznego eliksiru, który wyciszy skrzypiące zawiasy, poluzuje zardzewiałe śruby i uratuje niezliczone projekty DIY.
Wielka Brytania przeżywała weekend koronacyjny, z racji którego poniedziałek był dodatkowym dniem wolnym od pracy. Sobotnia ceremonia koronacji króla Karola III w Westminster Abbey była naznaczona wieloma symbolicznymi momentami, które pisały nową historię Zjednoczonego Królestwa. Syn i następca rządzącej przez 70 lat Elżbiety II, król Karol III został namaszczony oliwą z Jerozolimy, przekazano mu królewskie insygnia władzy, a na głowę nałożono koronę świętego Edwarda. Po zakończonej uroczystości monarcha i jego małżonka w złotej, liczącej sobie prawie trzy wieki karecie udali się do Pałacu Buckingham, gdzie w towarzystwie innych członków rodziny królewskiej pozdrawiali zebrane tłumy z pałacowego balkonu.
Biuro premiera Borisa Johnsona w oficjalnej drodze przeprosiło brytyjską monarchinię Elżbietę II po tym, gdy opinia publiczna poznała fakty o spotkaniach towarzyskich w siedzibie brytyjskiego premiera przy 10 Downing Street w czasie gdy kraj znajdował się w lockdownie, a także dzień przed pogrzebem księcia Filipa.
„The Guardian” ustalił, że spotkania odbyły się miedzy innymi w dniu 16 kwietnia 2021 roku przy 10 Downing Street, na dzień przed pogrzebem Księcia Filipa, który odbywał się 17 kwietnia.
Nieco ponad 2 miliony dawki przypominającej szczepionki na Covid zostało dotychczas rozdysponowanych w Wielkiej Brytanii. Osoby będące w priorytetowej grupie do zaszczepienia to te, które ukończyły 50 rok życia, pracownicy ochrony zdrowia i opieki społecznej i wszyscy ci, którzy mają osłabiony system odpornościowy.
Możliwe, że dzieci będą mogły udzielać swojej własnej zgody na otrzymanie szczepionki przeciw Covid. Dzieci i młodzież będą mogły mieć podany preparat nawet jeśli ich rodzice nie zgodzą się z nimi odnośnie tej decyzji.
Decyzja o tym czy młodzi ludzie powinni otrzymywać szczepionkę będzie podjęta za kilka tygodni.
Brytyjskie media sugerują, że UEFA rozważa przeniesienie meczu finałowego Euro z londyńskiego Wembley na kontynent. Powodem miałyby być zbyt ostre restrykcje panujące w Wielkiej Brytanii odnośnie podróży i nakładania kwarantanny.
11 lipca wielki finał tegorocznych mistrzostw Europy planowany jest właśnie na Wembley. Przybywający na Wyspy turyści muszą poddać się przymusowej 10-dniowej kwarantannie. UEFA chce, by oficjele i VIP-y mieli możliwość zwolnienia z tej restrykcji.
W Kornwalii rozpoczął się w piątek szczyt grupy państw G7. To pierwsze tego typu spotkanie od wybuchu pandemii. Biorą w nim udział przywódcy Francji, Niemiec, Kanady, Japonii, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
Przewodnim tematem rozmów będzie oczywiście, co nietrudno przewidzieć, pandemia Covid-19, a także sposoby na wychodzenie z kryzysu. Szczyt przywódców krajów grupy G7 potrwa do niedzieli.