28 Wrzesień 2021      Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

Koronawirusowy zawrót głowy

korona - 390

Poruszając bardzo często na portalu temat koronawirusa, dotykamy go z wielu perspektyw. Jeśli przeglądniemy prasę, portale społecznościowe, strony internetowe, a także wiele innych źródeł, z których czerpiemy informacje, pandemia Covid-19 jawi się od kilku miesięcy zdecydowanie jako temat nr 1w mediach.
Biorąc pod uwagę jak rozległy jest to zakres tematyczny i ile rożnych perspektyw można poszukać na jego rozpatrywanie rozumiemy skąd tak ogromna ilość informacji w tej materii.


Najczęściej mówi się o kolejnych setkach, tysiącach nowych zakażeń, związanych z nimi zagrożeń, wprowadzanych obostrzeń, które są niczym innym jak stopniowym uszczuplaniem wolności człowieka.
Nie podlega dyskusji, że człowiek mimo tego, że chce wierzyć w dobrą wolę rządzących i decydentów w dziedzinie zdrowia publicznego, to z tyłu głowy wciąż piętrzą się wątpliwości.
I nie jest tych wątpliwości wcale mało. Jednak trzeba iść do przodu, żyć i próbować sobie z tą sytuacją bez precedensu radzić. Wszędzie obostrzenia, dystansowanie społeczne, maseczki na twarzy, nakazy i zakazy, powoli zaczynamy żyć nie tyle w państwie, co w świecie policyjnym.
Mamy słuchać, być ostrożni, wykonywać polecenia. Nie dajmy się zwariować, pamiętajmy, by mieć otwarty umysł, słuchać i analizować. Jak trzeba, reagować.
Dużo zdrowia!

korona - 200 

---------------

Touching upon coronavirus subject over here we look at it from loads of different perspectives.
When we read or watch various media sources, i.e press, tv, websites, social media; Covid-19 pandemic is their number 1 subject for last few months.
Looking deep into the area of coronavirus, how complex it is, we can understand why this is endless field to comment on.
Often we say about hundreds, thousands new infections, how dangerous they are, we point out at the new measures, which are basically narrowing our human rights.
Even though we want to believe authorities and try to understand their initiative, we still have loads of "ifs" and "but" on our mind.
We have loads of doubts. But even though there are a lot of issues we have to move on, we have to carry on living our lives in these unprecetended times.
Tight measures introduced, masks everywhere, police on our case at all times.
We have to keep our mind open. We can't let authorities to constantly control.
We need to listen and watch carefully. If that's what has to be done - we have to react.
All the best!

/BR/
05.10.2020 – Milton Keynes

 

korona 200