3 Lipiec 2022      Imieniny obchodzą: Anatol, Jacek, Tomasz

Odliczanie ubrania roboczego w samozatrudnieniu

Twoj Sukces UK logo 300 x 100
Pani Katarzyna z Edynburga pisze: Mam firmę sprzątającą i chciałabym się dowiedzieć, czy mogę jako koszty prowadzenia działalności odliczyć zakup fartuszków i ubrania ochronnego? A co z eleganckim żakietem, który kupiłam na spotkania biznesowe?
Czytaj więcej...

Umowa o pracę i kontrakt zatrudnienia w Wlk. Brytanii

Umowa o pracę i kontrakt zatrudnienia w Wlk. BrytaniiUmowa o pracę bądź kontrakt w Wielkiej Brytanii - w Szkocji, Anglii bądź innej części UK to jedno z możliwości formalnego nawiązywania stosunku pracy. Warto żeby umowa została sporządzona na piśmie w dwóch identycznych egzemplarzach - dla pracownika, drugi dla pracodawcy.

Co powinna zawierać pisemna umową o pracę w UK - informuje POLEMI.co.uk


Czytaj więcej...

Koniec ery 'zasiłkowiczów' na Wyspach. Stanowcze decyzje rządu

Brytyjski rząd zamierza w jeszcze większym stopniu ograniczyć wydatki budżetowe na pomoc społeczną.

Już w 2010 minister finansów George Osborne zapowiedział ograniczenie wydatków na opiekę socjalną o 18 mld funtów do 2015 roku. Dziś natomiast na konwencji Partii Konserwatywnej zadeklarował dalsze obniżenie środków na zasiłki. Do roku budżetowego 2016-2017 wydatki na świadczenie socjalne mają być zmniejszone o 10 mld funtów. - informuje POLEMI.co.uk


Czytaj więcej...

Jak obliczyć prawidłową wysokość swojego wynagrodzenia w Wielkiej Brytanii

Jak obliczyć prawidłową wysokość swojego wynagrodzenia w Wielkiej BrytaniiWysokość naszego wynagrodzenia netto, czyli pieniędzy, które realnie otrzymamy na nasze konto zależy od wysokości podatku dochodowego, jaki będziemy musieli zapłacić. Opisujemy wszelkie obciążenia podatkowe oraz podajemy przykład obliczania wynagrodzenia netto. - informuje POLEMI.co.uk


Czytaj więcej...

HSBC, Coca-cola i Durex. Prawda o nowej akcji promocyjnej.

HSBC Coca-cola i Durex. Prawda o nowej akcji promocyjnejCo robią największe brytyjskie banki? Wmawiają nam, że są jedynymi dostawcami usług finansowych i są najbardziej „customer friendly” na  Wyspie, a kto wie czy nie na świecie.  Ich strategią jest przywiązanie klienta do marki poprzez jej agresywna promocję, co nie różni ich od Coca-coli, Durexa i chipsów Walkers.


Czytaj więcej...

Wynagrodzenie pracownika - dodatki, potrącenia, problemy

untitledW opracowaniu znajdują się kompleksowe informacje dotyczących potrąceń z wypłaty, dodatków do pensji, oraz problemów związanych z wynagrodzeniem w Wielkiej Brytanii, czyli np. dotyczące zatrzymania wypłaty przez pracodawcę. - informuje POLEMI.co.uk


 

Czytaj więcej...

Nowy sposób kradzieży danych z kart płatniczych

Nowy sposób kradzieży danych z kart płatniczychStaramy się monitorować rynek oszustw i niestety tutaj zawsze jest o czym pisać. Coraz więcej techniki, elektroniki i zabezpieczeń wcale nie pomaga lepiej chronić naszych pieniędzy. Wręcz przeciwnie, daje cwaniaczkom więcej dróg dobrania się do portfela uczciwego człowieka.


 

Czytaj więcej...

Przesyłanie pieniędzy między Wielką Brytanią a Polską

przesyłanie pieniędzy do polskiIstnieje kilka sposobów na przesłanie pieniądzy z Wielkiej Brytanii (Anglii, Szkocji, Irlandii Północnej, Walii) do Polski. Możemy zrobić to w formie fizycznej - listem poleconym, lub wybrać transakcję bankową, co zniweluje ryzyko związane z zagubieniem pieniędzy.


 

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Fotogaleria