3 Lipiec 2022      Imieniny obchodzą: Anatol, Jacek, Tomasz

Gdzie po dom Raje first-time buyers

Gdzie po dom Raje first-time buyers - 150Posiadanie domu w Wielkiej Brytanii to jedno z marzeń większości emigrantów, również Polaków. Wszyscy ci, którzy zrealizowali swoje „hipoteczne*” marzenie lub są tego blisko, są tzw. first-time buyers, osobami kupującymi po raz pierwszy. Gdzie jest ich najwięcej?


Czytaj więcej...

Zakup nieruchomości – ogólnie

house2150Zakup domu lub mieszkania to poważna decyzja, z którą wiążą się spore zobowiązania – zwłaszcza finansowe. Artykuł ten porusza najważniejsze zagadnienia, z jakimi musisz się zapoznać planując zakup nieruchomości mieszkalnej.


Czytaj więcej...

Kredyt hipoteczny w UK

house2 -150Ze względu na wysokie ceny nieruchomości, możesz nie być w stanie pokryć kosztów tego typu inwestycji ze zgromadzonych oszczędności. W takiej sytuacji powinieneś pomyśleć o kredycie hipotecznym (mortgage).

Czym jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny (mortgage) to długoterminowy kredyt bankowy, udzielany na zakup nieruchomości. Kredyt taki składa się z kapitału (capital), czyli pieniędzy, które mają zostać pożyczone, oraz odsetek (interests). Jego zabezpieczeniem jest upowana przez nas nieruchomość. Oznacza to, że w przypadku utraty przez kredytobiorcę zdolności do spłaty rat kredytu, pożyczkodawca ma możliwość przejęcia nieruchomości.


Czytaj więcej...

CORAZ GORZEJ Z MIESZKANIAMI W WIELKIEJ BRYTANII - WYNAJEM BĘDZIE JESZCZE DROŻSZY!

CORAZ GORZEJ Z MIESZKANIAMI W WIELKIEJ BRYTANII - WYNAJEM BĘDZIE JESZCZE DROŻSZYWarunki mieszkaniowe w Wielkiej Brytanii należą do najgorszych w Europie Zachodniej, ostrzega Pro-Building Alliance, a będzie jeszcze gorzej w związku z obcięciem dodatków mieszkaniowych.

Specjaliści z PBA twierdzą, że kryzys na rynku nieruchomości można zażegnać poprzez budowę tanich, ale przyzwoitych domów, jak również remontowanie już istniejących, ale opustoszałych. Ich zdaniem brytyjski rząd wraz z samorządami lokalnymi, powinien już dziś przystąpić do budowy i remontów. - informuje POLEMI.co.uk


Czytaj więcej...

Jak chronić swój depozyt - wskazówki dla wynajmujących mieszkanie w Wielkiej Brytanii

Jak chronić swój depozyt - wskazówki dla wynajmujących mieszkanie w Wielkiej BrytaniiPonad dwa miliony osób padało ofiarą oszustw w trakcie wynajmu mieszkania od prywatnej osoby bądź bezpośrednio od właściciela mieszkania w ciągu ostatnich trzech lat, wynika z badań przeprowadzonych przez Shelter - the Housing and Homelessness Charity - informuje POLEMI.co.uk


Czytaj więcej...

Chcesz oszukać we wniosku o mortgage?

ogie

Po uporaniu się z zebraniem wkładu własnego, kolejnym problemem w walce o otrzymanie kredytu hipotecznego okazują się niskie zarobki. Popularne stało się podrabianie payslipów i wyciągów bankowych. Instytucje finansowe są świadome problemu i nawiązały bliską współpracę weryfikacyjną z brytyjskim fiskusem.


Czytaj więcej...

Wkład własny barierą nie do pokonania dla większości chcących kupić pierwszą nieruchomość.

domekNieufność wobec potencjalnych klientów w strachu przed ich niewypłacalnością doprowadziła do zaostrzenia kryteriów kredytowych. Coraz większe wymagane depozyty na rozpoczęcie kredytowania są dla wielu nie lada wyzwaniem. Nowi kupują coraz mniej. Gdzie w Anglii Jest najlepiej, a gdzie najgorzej?


Czytaj więcej...

Mieszkanie na Wyspach

Szukasz pokoju, mieszkania lub domu? Nie daj się wykorzystać – i zapoznaj się z poniższym artykułem.

house2 copyKażdy z nas chce mieszkać w jakimś mieszkaniu - problem jest praktycznie jeden - nie stać wszystkich na kupno, dlatego jedynym wyjściem jest wynajem, od osoby prywatnej lub przez agencję mieszkaniową:

Oto dokumenty potrzebne do wynajęcia mieszkanie:

- dowód tożsamości ( czasem dwa);

- wyciąg z konta bankowego;

- referencje od pracodawcy i właściciela poprzedniego mieszkania;

- zapłacone rachunki z poprzedniego mieszkania;

(czasami zdarza się, że potrzebne są innego typu dokumenty ale to w zależności od wymagań).


Czytaj więcej...

Fotogaleria