18 Październik 2021      Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła

Już ponad 2 miliony trzecich dawek szczepionki rozdysponowanych w UK.

12.10.2021 - 390

Nieco ponad 2 miliony dawki przypominającej szczepionki na Covid zostało dotychczas rozdysponowanych w Wielkiej Brytanii. Osoby będące w priorytetowej grupie do zaszczepienia to te, które ukończyły 50 rok życia, pracownicy ochrony zdrowia i opieki społecznej i wszyscy ci, którzy mają osłabiony system odpornościowy. 


Czytaj więcej...

Możliwe, że dzieci będą mogły wyrażać autonomicznie zgodę na szczepionki covidowe.

06.07.2021 - 390

Możliwe, że dzieci będą mogły udzielać swojej własnej zgody na otrzymanie szczepionki przeciw Covid. Dzieci i młodzież będą mogły mieć podany preparat nawet jeśli ich rodzice nie zgodzą się z nimi odnośnie tej decyzji. 

Decyzja o tym czy młodzi ludzie powinni otrzymywać szczepionkę będzie podjęta za kilka tygodni.


Czytaj więcej...

Brytyjskie media sugerują, że finał Euro może jednak nie odbyć się na Wembley

20.06.2021 - 390

Brytyjskie media sugerują, że UEFA rozważa przeniesienie meczu finałowego Euro z londyńskiego Wembley na kontynent. Powodem miałyby być zbyt ostre restrykcje panujące w Wielkiej Brytanii odnośnie podróży i nakładania kwarantanny.
11 lipca wielki finał tegorocznych mistrzostw Europy planowany jest właśnie na Wembley. Przybywający na Wyspy turyści muszą poddać się przymusowej 10-dniowej kwarantannie. UEFA chce, by oficjele i VIP-y mieli możliwość zwolnienia z tej restrykcji.


Czytaj więcej...

W Kornwalii rozpoczął się szczyt państw grupy G7

12.06.2021 - 390

W Kornwalii rozpoczął się w piątek szczyt grupy państw G7. To pierwsze tego typu spotkanie od wybuchu pandemii. Biorą w nim udział przywódcy Francji, Niemiec, Kanady, Japonii, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
Przewodnim tematem rozmów będzie oczywiście, co nietrudno przewidzieć, pandemia Covid-19, a także sposoby na wychodzenie z kryzysu. Szczyt przywódców krajów grupy G7 potrwa do niedzieli.


Czytaj więcej...

Rzeszów jednym z nowych kierunków lotów z Luton zaproponowanych przez Wizz Air

wizair - 390

Wizz Air ogłosił nowe kierunki lotów z lotniska Londyn Luton. Podróże do Rzeszowa i Antalyi dołączą do lotów, które już się odbywają z lotniska w Luton.
Od 22 czerwca węgierskie linie lotnicze będą prowadzić loty dwa razy w tygodniu do tureckiego miasta Antalya. To piękny i bardzo popularny kurort nad Morzem Śródziemnym.


Czytaj więcej...

Zmiany w prawie drogowym już od kwietnia

zmiany w prawie drogowym - 390

Nowe regulacje wchodzą w życie w prawie drogowym od kwietnia. Zmienią one znacząco niektóre kwestie dotyczące ruchu drogowego. Kierowcy powinni zapoznać się ze zmianami, by nie być zaskoczonymi.


Czytaj więcej...

Szczepionki koncernu Moderna dostępne na Wyspach już pod koniec kwietnia

Screenshot 20210328-192941 Facebook - 390

Szczepionki Moderna powinny być w Wielkiej Brytanii do końca kwietnia, co pozwoli zwiększyć sprawczość służb medycznych w procesie szczepień.
Szczepionka zacznie być dostarczana na Wyspy za około trzy tygodnie. Minister kultury Oliver Dowden zasugerował, że władze muszą najpierw skupić się na tym, by szczepionkę rozdysponować w UK, zanim możliwy będzie jej transport zagranicę (Irlandia miała być podobno na liście takich krajów).


Czytaj więcej...

Naukowcy polecają zaszczepienie medyków i pracowników socjalnych szczepionkami Pfizer i Moderna.

virus - 24.01.2021 - 390

Naukowcy polecają, by zaszczepić pracowników ochrony zdrowia i opiekunów socjalnych szczepionkami Pfizer i Moderna, które jak udowodniono są bardziej efektywne.
Badacze z Uniwersytetu East Anglia wskazali na fakt mniejszej efektywności w ograniczaniu rozprzestrzeniania się wirusa preparatu Oxford - Astra Zeneca.


Czytaj więcej...

Więcej artykułów…