27 Luty 2021      Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Naukowcy polecają zaszczepienie medyków i pracowników socjalnych szczepionkami Pfizer i Moderna.

virus - 24.01.2021 - 390

Naukowcy polecają, by zaszczepić pracowników ochrony zdrowia i opiekunów socjalnych szczepionkami Pfizer i Moderna, które jak udowodniono są bardziej efektywne.
Badacze z Uniwersytetu East Anglia wskazali na fakt mniejszej efektywności w ograniczaniu rozprzestrzeniania się wirusa preparatu Oxford - Astra Zeneca.


Czytaj więcej...

Protest związków nauczycielskich na Wyspach

A-classroom-at-Dashwood-Primar-feat - 390

Nauczycielskie związki zawodowe pozywają brytyjski rząd. Przedstawiciele National Association of Head Teachers, który zrzesza około 40,000 dyrektorów szkół na Wyspach oświadczyli, że wszczęli postępowanie sądowe przeciw brytyjskim władzom.
Sytuacja rozgrywa się o powrót dzieci i młodzieży do szkół po przerwie świąteczno - noworocznej.


Czytaj więcej...

Władze Wielkiej Brytanii mają nadzieję zaszczepić 80 % populacji

covid19 - 390

Na Wyspach Brytyjskich władze mają nadzieję na zaszczepienie 80 % populacji w ciągu roku. Oczywiście będzie to uzależnione od rożnych spraw natury logistycznej, choćby ewentualnego braku ciągłości dostaw szczepionek. Ocenia się, że żaden kraj nigdy w historii nie zorganizował szczepień w tak profesjonalny i dopracowany logistycznie sposób.
Szczepienie w Wielkiej Brytanii preparatem Pfizera i BioNTech trwa już od kilku dni w wyznaczonych do tego szpitalach. Teraz cały proces zostaje rozszerzony także na przychodnie. Na razie ich liczba sięga do 100, ale plany zakładają, że w akcję szczepień włączonych zostanie ok. 1000 przychodni.


Czytaj więcej...

57 procent Brytyjczyków chce zaszczepić się na Covid-19

pfizer - 390

57 procent Brytyjczyków chce zaszczepić się na Covid-19 szczepionką firmy Pfizer i BioNTech. Także ponad połowa respondentów jest zdania, że szczepienie na koronawirusa powinno być obowiązkowe.
Badania oparte są o wyniki sondażowe ośrodka Savanta ComRes. Chęć zaszczepienia się wyraziło 57 procent ankietowanych, zaś niechęć w sondażu przedstawiło jedynie 15 procent pytanych.


Czytaj więcej...

Amerykańska szczepionka na Covid-19 firmy Pfizer skuteczna w 90%

coronavirus - 390

Zdaje się, że znaleziono skuteczną szczepionkę na Covid po tym, gdy amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer współpracujący z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech przedstawił szczepionkę, która okazać się może "lekiem na całe zło".
Do końca roku firma zobowiązała się wyprodukować 50 mln dawek szczepionki, jednocześnie zapewniając o możliwości wypuszczenia na rynek aż 1,3 mld jednostek w 2021 roku.


Czytaj więcej...

Iga Świątek pisze historię tenisa. Rafa Nadal wygrywa w Paryżu po raz trzynasty

iga swiatek - 390

Może i jest pandemia koronawirusa, ale są też sprawy, które pomagają nam odetchnąć, ucieszyć się, zobaczyć inną perspektywę. Sport jest tym oddechem, emocje sportowe dają radość, pozwalają zapomnieć choćby na chwilę o koszmarze, w jakim ten świat tkwi od miesięcy.
Turniej wielkoszlemowy na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu zwykle odbywa się na przełomie maja i czerwca. Jednak w tych bezprecedensowych czasach przeniesiono go na przełom września i października.


Czytaj więcej...

Koronawirusowy zawrót głowy

korona - 390

Poruszając bardzo często na portalu temat koronawirusa, dotykamy go z wielu perspektyw. Jeśli przeglądniemy prasę, portale społecznościowe, strony internetowe, a także wiele innych źródeł, z których czerpiemy informacje, pandemia Covid-19 jawi się od kilku miesięcy zdecydowanie jako temat nr 1w mediach.
Biorąc pod uwagę jak rozległy jest to zakres tematyczny i ile rożnych perspektyw można poszukać na jego rozpatrywanie rozumiemy skąd tak ogromna ilość informacji w tej materii.


Czytaj więcej...

Zakaz używania plastikowych słomek od 1 października

rurki - 390

W Anglii obowiązuje nowy przepis, mający na celu całkowity zakaz sprzedaży plastikowych słomek, mieszadełek do kawy, czy wacików do uszu.

Oficjalnie podano w ostatnim czasie, że w Anglii każdego roku używano 4,7 mld plastikowych słomek, 316 mln mieszadełek do kawy i 1,8 mld wacików, wykonanych z plastiku.

Ekolodzy z zadowoleniem przyjęli nowe obostrzenie i zaapelowali do władz o podjęcie kolejnych kroków mających na celu poprawę sytuacji z używaniem plastiku w życiu codziennym. 


Czytaj więcej...

Więcej artykułów…