27 Wrzesień 2020      Imieniny obchodzą: Damian, Wincenty, Kosma

11 września to wspomnienie ataków na WTC

11 wrzesnia - 440

Obrazek sprzed kilkunastu lat: Wszyscy w domu siedzimy przed ekranem telewizora i z niedowierzaniem oglądamy CNN. Tłumaczę na głos z języka angielskiego na polski.
Relacja na żywo z nowojorskiego Manhattanu, gdzie miał miejsce spektakularny, jakże tragiczny w skutkach atak terrorystyczny z użyciem samolotów pasażerskich.


Czytaj więcej...

Społeczność BAME w Wielkiej Brytanii

bame logo

Rok 2020 będzie zapamiętany jako rok, w którym wiele ważnych wydarzeń zostało zatrzymanych na długi czas. A stało się to wszystko z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. 

Rok jak każdy inny został tak wyraźnie zaburzony przez wirus, który postawił wiele państw w obliczu kryzysu finansowego i robi dalej spustoszenie.

Poza koronawirusem, rok 2020 to wzrost ruchu Black Lives Matter, po tym gdy czarnoskóry George Floyd stracił życie w USA.


Czytaj więcej...

Czy porady telefoniczne z GP spełniają rolę?

Czy porady telefoniczne z GP spełniają rolę - 440

Zapotrzebowanie w przychodniach w Milton Keynes bardzo wzrosło. 37 procent konsultacji w czerwcu było zrealizowane przez telefon, ale Stowarzyszenie Pacjentów ostrzega, że powinniśmy być już w stanie wrócić do normalności.
Zapotrzebowanie wzrosło znacząco w czerwcu, choć jeszcze nie jest to normalny pułap. Aktywność przychodni wciąż jest poniżej stanu sprzed pandemii.
Lekarze w całym kraju zbytnio polegają na zdolnych konsultacjach medycznych według Stowarzyszenia Pacjentów. Zauważono również, że są zakusy na to, by ta sytuacja stała się "nową normalnością" bez jej dokładnego sprawdzenia.


Czytaj więcej...

Jak będzie wyglądał powrót na University of Bedfordshire we wrześniu?

uof-440

Jak nauka i powrót na University of Bedfordshire i inne uniwersytety będzie wyglądać we wrześniu?
Wszyscy zastanawiają się nad tym, jak będzie to wyglądać, szczególnie, że naukowcy ostrzegają o potencjalnej drugiej fali pandemii jesienią.
Już w niedalekiej przyszłości wszyscy wkrótce przekonają się jak będą okoliczności na uniwersytecie wyglądać po powrocie. Choć warunki nauki nie będą takie same jak przed wybuchem pandemii, to University of Bedfordshire przygotował plan, by zadbać o to, żeby studenci otrzymali naukę na bardzo wysokim poziomie.


Czytaj więcej...

Jak przetrwaliśmy izolację społeczną dzięki platformom video online.

Jak przetrwaliśmy izolację społeczną dzięki platformom video online-440

Pokazaliśmy jako społeczeństwo jak przetrwać trudny czas i nie stracić kontaktu i relacji z ludźmi w czasie pandemii Covid-19.

Samotność często bardzo doskwierała w czasie zamknięcia kraju, ale na pomoc przyszły platformy internetowe, na których rozmawiać można było, widząc interlokutora. Wiele tego typu aplikacji, jak choćby Zoom pomogło pozostać  w kontakcie z najbliższymi i zminimalizować uczucie osamotnienia.


Czytaj więcej...

Jak wykładowcy i studenci odnoszą się do nauki online

nauka online - 440

Tysiące studentów, nauczycieli i wykładowców mierzą się z nowym wyzwaniem przez ostatnie kilka tygodni lockdownu z powodu pandemii koronawirusa. 

Szkoły i uniwersytety musiały zmienić normalne przyzwyczajenia i przenieść nauczanie na platformy online. Musiało się to szybko wydarzyć i zaistnieć w nowych okolicznościach i wydaje się, że w dużej mierze działało bez większych problemów.

Wydaje się, że jest to jednakowo duże wyzwanie dla wykładowców, jak i dla uczniów, ale nowe wcale nie oznacza negatywne. Możemy wynieść z tego wiele wartości. 


Czytaj więcej...

Więcej artykułów…