3 Lipiec 2022      Imieniny obchodzą: Anatol, Jacek, Tomasz

Nowy rok szkolny 2012/13 w Polskiej Szkole MK

polska szkola mk-350Minął czas wakacji - czas wrażeń i wypoczynku.

W dniu 22 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2012/2013 w Polskiej Szkole MK. Uroczystość miała miejsce w budynku Walton High School, Walnut Tree w Milton Keynes. Uczniowie uczestniczyli w apelu, podczas którego wprowadzono flagę Polski oraz odśpiewano Hymn Narodowy.

Nowa Pani Dyrektor – mgr Iwona Mękarska bardzo serdecznie przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli i asystentów. Podczas uroczystości poinformowała wszystkich zgromadzonych, iż głównym zadaniem szkoły jest podtrzymywanie świadomości narodowej, nauczanie języka ojczystego oraz promowanie kultury i sztuki polskiej. Zaznaczyła również, że program nauczania w Polskiej Szkole MK jest zgodny z aktualną Podstawą Programową dla uczniów polskich uczących się za granicą.


Pani Dyrektor ujednoliciła nazwę sobotniej szkoły w Milton Keynes – obecna nazwa to Szkoła Polska MK – Polish Supplementary School MK w Milton Keynes i jest oficjalnie zarejestrowana w National Resource Centre for Supplementary Education.

Zmianie uległo logo i szata graficzna strony internetowej. Pod adresem www.polskaszkolamk.org.uk  można znaleźć szczegółowy roczny plan pracy szkoły, rozkład zajęć poszczególnych klas i inne informacje dotyczące Polskiej Szkoły MK.

W roku szkolnym 2012/2013 naukę rozpoczęło 88 uczniów, z którymi nauczyciele będą się spotykać w soboty w budynku Walton High School, Walnut Tree przy ulicy Fyfield Barrow.

W szkole będą prowadzone zajęcia nauczania zintegrowanego, języka polskiego, historii, geografii oraz katechezy dla dzieci w wieku od 4 do 15 lat.

Zajęcia będą odbywały się w godzinach od 9:00 do 12:00 w grupach wiekowych:

Klasa "Zerówka" - wiek 4 latki

Klasa I – dzieci w wieku 5-6 lat

Klasa II – dzieci w wieku 6-7 lat

Klasa III – dzieci w wieku 7-8 lat

Klasa IV – dzieci w wieku 8-9 lat

Klasa V – dzieci w wieku 10-15lat

Od nowego roku szkolnego rozpoczęto prowadzenie nowych 45-minutowych zajęć rytmiczno – muzycznych dla dzieci w wieku od 2,5 do 3 lat od godziny 9:00 do 10:00.

Dodatkowo w klasie trzeciej wprowadzony został rozszerzony program nauki religii przygotowujacy dzieci do Pierwszej Komunii Św.

Każda klasa ma swojego wychowawcę, który dba o bezpieczeństwo uczniów i ich indywidualne potrzeby, zachęca do samorozwoju i budowania poczucia własnej wartości, dumy ze swojego polskiego pochodzenia, kultury, tradycji narodowych oraz szacunku do siebie i innych.

Na zakończenie Pani mgr Iwona Mękarska życzyła wszystkich uczniom w nowym roku szkolnym sukcesów oraz wspaniałych przeżyć i ciekawych zajęć, które będą źródłem radości i pozostaną w ich pamięci na długi czas.

Następnie przedstawiła każdego nauczyciela, który odczytał listę obecności swoich uczniów i wraz z nimi i rodzicami udał się do swojej klasy, aby tam zapoznać się ze swoimi uczniami i wspólnie rozpocząć zajęcia.

Polska Szkoła MK rozpoczyna w tym roku zajęcia dla wszystkich chętnych dzieci w przerwach semestralnych – half term. W przyszkolnym klubie będzie można miło spędzić czas bawiąc się i ucząc z róweśnikami w języku polskim. Klub Polskiej Szkoły MK rozpoczyna działalność 29.10.2012. W planach są:

- budowa toru kapslowego przez dzieci

- wspólne gry podwórkowe, które my- dorośli znamy z dzieciństwa

- zajęcia w kąciku małego literata – czytanie, ilustrowanie i przedstawianie polskich utworów literackich dla najmłodszych.

W klubie dzieci będą również tworzyć dekoracje haloweenowe, a na zakończenie tygodnia wspólnie będziemy bawić się na wielkim haloweenowym balu przebierańców.

mgr Anna Bartnikiewicz

Nauczyciel Polskiej Szkoły MK

http://www.miltonkeynes.com.pl/galeria/category/23-polska-szkola-mk-polish-supplementary-school-mk

Fotogaleria