27 Listopad 2020      Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

Drugi lockdown w Anglii zakończy się 2 grudnia

tier1-390

Drugi lockdown w Anglii zakończy się jak zostało to zaplanowane, czyli 2 grudnia. W jego miejsce wprowadzony zostanie "Winter Plan", w myśl którego kraj podzielony zostanie na strefy.


Czytaj więcej...

Nastolatka z dysleksją z Milton Keynes wygrywa narodowy konkurs pisarski

dyslexia

Źródło: www.miltonkeynes.co.uk

Nastolatka z Milton Keynes z problemami z dysleksją wygrała narodowy konkurs pisarski. Dostała nagrodę za pracę na temat dysleksji jako ukrytego talentu. Ellanean Jarvis została wybrana jako zwyciężczyni key stage three w ramach nagród pisarskich - Explore Learning Writer's Awards.


Czytaj więcej...

All Bar One i Toby Carvery zamykają część restauracji w UK

all bar aonei roby - 390

Właściciel All Bar One i Toby Carvery stwierdził, że musi zamknąć do 20 restauracji i pubów w UK.

Mitchells & Buttlers stara się współpracować z doradcami, by rozwiązać sytuację w jak najkorzystniejszy sposób. Nie jest jeszcze potwierdzone ile miejsc pracy zostanie utraconych.


Czytaj więcej...

58 pozytywnych testów na Covid w MK w ciągu ostatnich 24 godzin

testy corona 14.11 - 390

Stwierdzono 58 pozytywnych wyników testów na koronawirusa w Milton Keynes w ostatnich 24 godzinach według podanych przez rząd statystyk.Nie było żadnych zgonów w MK w ciągu ostatniej doby. Trzy zgony zanotowano w ciągu ostatniego tygodnia, co razem daje 112 od początku pandemii.


Czytaj więcej...

Walka z przemocą domową w Milton Keynes. Strategia 2020-2025

przemoc domowa - 390

Nowa strategia została rozpoczęta w Milton Keynes, by stawić czoła około 12,000 przypadków przemocy domowej każdego roku. Inicjatywę współtworzą Urząd Miasta Milton Keynes, Policja okręgu Thames Valley, NHS i organizacja charytatywna MK ACT. Wszyscy razem chcą zmierzyć się i zorganizować skuteczną odpowiedź dla tej sytuacji, która dużo gorzej wygląda w wyniku lockdownu.


Czytaj więcej...

Kolejny lockdown staje się faktem. Potrwa cztery tygodnie

covid - 390

Rząd brytyjski ogłosił w sobotnie popołudnie kolejny lockdown. Premier Boris Johnson na przesuniętej aż o blisko dwie godziny konferencji wraz ze swoimi doradcami Patrickiem Vallance i Chrisem Whitty przekonywał, że z powodu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną rząd zmuszony jest do wprowadzenia lockdownu na terenie całego kraju.
Potrwać on ma od północy w czwartek, 5 listopada do środy, 2 grudnia. Szef rządu jest przekonany, że to jedyne rozwiązanie, które pomoże uniknąć tysięcy zgonów dziennie.


Czytaj więcej...

Luton wchodzi w wyższy stopień rządowych obostrzeń

korona 390

MK jest obecnie pomiędzy dwoma obszarami, gdzie infekcje Covid wzrastają. Pobliskie Luton od niedzieli wchodzi na Tier 2 rządowych obostrzeń koronawirusowych.
Infekcje rosną w mieście dość szybko, w szczególności wśród tych, którzy skończyli 60 lat życia. Przyjęcia do Luton and Dunstable Hospital wciąż wzrastają.


Czytaj więcej...

Debata o darmowe posiłki w szkołach wciąż na agendzie

Marcus-Rashford-and-Boris-Johnson-5c24-390

Debata o przedłużeniu darmowych posiłków dla potrzebujących dzieci podczas czasu wolnego od szkoły nie jest czymś, co powinno być dyskutowane. W czasie pandemii tego typu decyzje należy po prostu zatwierdzić bez zbędnych wątpliwości.


Czytaj więcej...

Darmowe posiłki dla dzieci szkolnych w czasie przerwy w nauce

School-meal resized 390

Posłowie brytyjscy ostatnio odrzucili projekt Labour zakładający darmowe posiłki dla uczniów podczas wolnego do Świąt Wielkanocnych 2021. Przeciw zagłosowało 322 posłów, za 261.


Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Baner MK - niebieski - 330

Kurs walut NBP

 Sprzedaż
Kupno
GBP
5,0680
4,9676
EUR
4,5161
4,4267
CHF
4,1679
4,0853
USD
3,7926
3,7174
Zaktualizowano 2020-11-26

Fotogaleria