26 Styczeń 2022      Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Prace drogowe w Milton Keynes i okolicach w tym tygodniu.

pobrane

W rozpoczętym właśnie tygodniu w niektórych rejonach Milton Keynes i okolicy trwać będą roboty drogowe. Oczywiście w ramach zapewnienia pracownikom bezpiecznych warunków pracy jest bardzo istotne, by zabezpieczyć teren robót, a także zamknąć niektóre drogi, proponując choćby objazdy.

Oto jakie roboty będą prowadzone w tym tygodniu:


Czytaj więcej...

Ogromna pomoc finansowa dla biznesu w Milton Keynes.

19.01.2022  - 390

Urząd Miasta Milton Keynes otrzymał £2,088,108 do podziału między lokalne biznesy, które zostały dotknięte przez Omicron.

MK otrzymało w sumie ponad pół miliarda funtów pomocy od brytyjskiego rządu od początku pandemii. Ta pomoc zawiera się w korzystnych kredytach, dostępnych funduszach, wsparciu w postaci dotacji i ulgach dla lokalnych biznesów.


Czytaj więcej...

383 kierowców aresztowanych w ramach Operacji Holly w regionie Thames Valley.

09.01.2022 - 390

383 zostały aresztowane w rejonie Thames Valley za jazdę po spożyciu alkoholu lub będąc pod wpływem narkotyków między 1 grudnia 2021, a 1 stycznia 2022 wedle danych przedstawionych przez policję. 


Czytaj więcej...

30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 30 stycznia w Luton.

08.01.2022 - 390

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Luton odbędzie się w sali St Mary's Church przy Church Street w Luton, LU1 3JF w niedzielę, 30 stycznia.

Organizatorzy, sztab WOŚP w Luton przygotowali bardzo wiele atrakcji, w tym zabawy i aktywności dla najmłodszych, muzykę na żywo, aukcję, loterię, a na pożegnanie dnia światełko do nieba.


Czytaj więcej...

Sytuacja covidowa w Milton Keynes.

05.01.2022 - 390

Szpital uniwersytecki w Milton Keynes ma 45 pacjentów covidowych wedle ostatnio przedstawionych danych. Liczba zajętych łóżek wzrosła o 11 przez okres czterech tygodni.


Czytaj więcej...

Premier Boris Johnson w Milton Keyne.

31.12.2021 - 390

Premier Boris Johnson odwiedził w środę, 29 grudnia punkt szczepień Rainbow Pharmacy mieszczący się w Open University w Milton Keynes. Apelował, by zaszczepić się dawką przypominającą w celu skutecznej walki z wariantem Omicron.


Czytaj więcej...

Wariant Omicron mniej poważny wedle ostatnich badań naukowców z Anglii, Szkocji i RPA.

28.01.2021

Liczba pracowników ochrony zdrowia w Wielkiej Brytanii, będących na zwolnieniu z powodu Covidu wzrasta w całym kraju, jak wynika z ostatnich danych.
Prawie 19,000 pracowników National Health Service było na zwolnieniu chorobowym z powodu koronawirusa 19 grudnia, co stanowi ponad
50-procentowy wzrost tydzień do tygodnia.


Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Nowa część kampanii szczepionkowej

27.10.2021 - 330 - nhs

Pozostań bezpiecznytej jesieni – radzą eksperci, ostrzegając przed podwójnym zagrożeniem w postaci Covid-19 i grypy

Wraz ze zmianą pór roku, gdy dzieci wracają do szkoły, wszyscy częściej kaszlemy i łapiemy przeziębienia. Ale tej jesieni jest inaczej – po 18 miesiącach ograniczonej socjalizacji i ekspozycji na wirusy i bakterienasza odpornośćjest mocno osłabiona.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Fotogaleria