19 Maj 2021      Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Osiem zakażeń Covid-19 w Milton Keynes. W skali kraju niespełna 2,000 przypadków i pięć zgonów

17.05.2021 - 390

Osiem nowych przypadków zakażenia Covid-19 odnotowano w Milton Keynes w poniedziałek, a współczynnik zakaźności w mieście spada i pozostaje poniżej średniej krajowej.
Obecnie siedmiodniowy współczynnik jest na poziomie 22.6 przypadków na 100.000 ludzi w MK wobec 23.5 w całym kraju.


Czytaj więcej...

Indyjska mutacja Covid-19 już w Milton Keynes

15.05.2021 - 390

Ostatnia mutacja Covid-19 jest już potwierdzona także w Milton Keynes. Kilka przypadków zostało wykrytych w jednej z lokalnych szkół. Liczba zakażeń wariantem B1617.2 potroiła się w UK w ciągu tygodnia. Niektórzy naukowcy twierdzą, że może być on bardziej zakaźny niż te dotychczas znane. Ale jak bardzo zakaźny? Czy szczepionki dadzą radę zwalczyć tę mutację?


Czytaj więcej...

19 aresztowań w Milton Keynes podczas Operacji Sceptre

police - 390 - 11.05.2021

19 aresztowań miało miejsce w Milton Keynes podczas Operacji Berło w ciągu tygodnia, poinformowały źródła Thames Valley Police.
Akcja trwała od 26 kwietnia do 1 maja, w którym to czasie policjanci podjęli szereg działań obliczonych na zapobieganie przestępczości z użyciem noża. Jest to zmora naszych lokalnych społeczności.


Czytaj więcej...

Incknield Way zaprasza

9781141914197-us-390

W miarę jak dni stają się dłuższe i cieplejsze rozglądamy się za możliwościami spędzenia czasu z rodziną na świeżym powietrzu.
Icknield Way, starożytna droga wiodąca przez Bedfordshire, będąca inspiracją Kingsroad z "Gry o tron" ma ok. 4000 lat i prowadzi przez Dunstable, Luton i południowe Bedfordshire. Był to główny szlak handlowy, łączący południowo-zachodnią Anglię i Norfolk.


Czytaj więcej...

Aplikacja NHS będzie używana jako covidowy certyfikat na nadchodzące wakacje.

artykukl - 04.05.2021 - 390

Aplikacja NHS będzie używana, by potwierdzić czy turysta został zaszczepiony lub przetestowany w ostatnim czasie. Będzie miało to miejsce przy wjeździe do kraju.
Minister transportu Grant Shapps powiedział, że aplikacja będzie ewidencją szczepienia lub aktualnego testu.
Unia Europejska zaprezentowała ostatnio plany odnośnie szczepionkowych certyfikatów covidowych, które mogłyby być używane już tego lata.


Czytaj więcej...

Branża żywieniowa (cateringowa) w Milton Keynes najmocniejsza w kraju

restauracje - 390

Milton Keynes ma najmocniejszą branżę cateringową w kraju według danych przedstawionych przez Magnet Kitchens.

Dzieje się tak z powodu wzrostu ilości restauracji w MK. Dane wskazują, że mamy do czynienia z 93% wzrostem pomiędzy 2020, a 2021 rokiem. To najwyższy wzrost w skali kraju. Obecnie jest 225 opcji cateringowych do wyboru w mieście, z pizzeriami cieszącymi się wciąż największym zainteresowaniem. Ale to nie nowość, ewidentne jest od dawna, że pizza jest najbardziej pożądana we wszystkich miejscach kraju przez klientów. 


Czytaj więcej...

57 % ludzi z grupy wiekowej 45-49 lat zostało zaszczepionych w Milton Keynes, Luton i Bedfordshire

dane - 390

Ostatnie dane NHS wskazują, że wiele osób z kolejnej grupy wiekowej zostało zaszczepionych.
57 % ludzi w wieku pomiędzy 45-49 lat przyjęło szczepionkę w Milton i okolicach. Oprócz Milton Keynes chodzi tu o Luton i Bedfordshire, gdzie ponad połowa osób ze wskazanej grupy wiekowej otrzymała pierwszą dawkę.


Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


Fotogaleria