9 Lipiec 2020      Imieniny obchodzą: Weronika, Hieronim, Zenon

Pierwszy zgon pacjenta z koronawirusem w Milton Keynes od siedmiu tygodni

pierwszy pacjent w MK - 440

Pierwszy przypadek śmiertelny od siedmiu tygodni z powodu koronawirusa zanotowano w Milton Keynes. Wieści o zgonie w ciągu ostatniej doby (niedziela/poniedziałek) złamały siedmiotygodniowy rekord, gdy szpital nie zanotował żadnego przypadku śmiertelnego spowodowanego Covid-19.


Czytaj więcej...

Venues muzyczne w Milton Keynes zagrożone

venus muzyczne w MK - 440

Poseł do brytyjskiego parlamentu Ben Everitt wskazuje rządowi, by wsparli finansowo, a także zatrzymując opłatę podatku VAT lokalne sceny muzyczne i teatry.
Sceny w całym Milton Keynes i okolicach przeżywają ogromne problemy w związku z zamknięciem. Nie ma planów, by je otworzyć, więc są obawy, że nie zdołają przetrwać kryzysu.


Czytaj więcej...

Amazon wychodzi naprzeciw mniejszym biznesom.

amazon wychodzi naprzeciw mniejszeym biznesom-440

Amazon rozpoczyna program pomocy biznesom, by umożliwić im powrót do normalności po pandemii koronawirusa. We współpracy z Enterprise Nation wypracowano projekt pomocowy dla małych biznesów i tych, którzy dopiero startują. Amazon w Milton Keynes zaprasza wszystkie biznesy w Buckinghamshire, by skorzystać z programu wsparcia, który nosi nazwę Amazon Small Business Accelerator.


Czytaj więcej...

Każdy grosz ważny dla MK Dons po pandemii koronawirusa.

mk dons - 440

W czasie pandemii koronawirusa kluby piłkarskie przeżywały ogromne trudności, szczególnie te z niższych lig. Pete Winkelman, prezes MK Dons jest przekonany, że klub z pandemii wyjdzie stabilny finansowo.


Czytaj więcej...

Niektóre sklepy w MK1 Retail Park są już otwarte.

 mK1 Retail Park - 440

Dość duża liczba kupujących odwiedza centrum handlowe MK1 i warto podkreślić, że wszyscy oni respektują zasady bezpieczeństwa, które wdrożono. Otwarte sklepy to: DW Sports, JD Sports, H&M, M&S, McDonald's (drive thru jedynie), New Look, Next, Primark, River Island and Treat Street (na wynos i dostawę).


Czytaj więcej...

Bardzo ciekawy projekt małżeństwa z Bedford.

project malzenski z bedford-440

Kreatywna para z Bedford zainicjowała bardzo ciekawy projekt mindfulness, dla którego inspiracją były wyzwania wynikające z lockdown. Matka trójki dzieci stworzyła inicjatywę "can of can-do", by pomóc córkom w przeciwstawić się problemom w dobie pandemii.


Czytaj więcej...

Popularny DJ w Milton Keynes utworzył nowe radio, by sprawić choć namiastkę

dj mk - 440

Popularny DJ stworzył nową stację radiową podczas zamknięcia w czasie pandemii koronawirusa, aby poprawić nieco humory stałym bywalcom pubów i klubów nocnych.

Den Leacock, znany jako DJ Leedos, występuje w nocnych klubach w MK, Londynie, Birmingham, czy Northampton. Den we współpracy z piszącym teksty, bratem Pat'em, również DJ i DJ Ricky'm założyli hot97uk.


Czytaj więcej...

Wagamama w Milton Keynes otwiera się w najbliższym tygodniu.

Wagamama - 440

Jedna z trzech znajdujących się w Milton Keynes restauracji Wagamama otworzy się w następnym tygodniu. Mieszcząca się w Xscape restauracja otworzy się na usługi dowozów do klienta i click & collect. Nowe rozwiązanie umożliwia zamawianie online, a także sprawia, że unikniemy kolejek przy odbiorze zamówienia.


Czytaj więcej...

Otwierają się powoli szkoły podstawowe

Otwierają się powoli szkoły podstawowe - 250Około połowy rodziców w Milton Keynes nie wysłało swoich dzieci do szkół, które zostały ponownie otwarte. Urząd miasta wskazał zaniepokojenie poluzowaniem restrykcji na początku tygodnia.

Większość szkół w Milton Keynes pozostało otwartych podczas restrykcji okołopandemicznych. Korzystały z nich dzieci pracowników kluczowych służb i chore. Od poniedziałku, 1 czerwca dzieci w Reception, a także klasach Yr 1 i 6 wrócić mogły do szkół. 


Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Baner MK - niebieski - 330

Kurs walut NBP

 Sprzedaż
Kupno
GBP
5,0304
4,9308
EUR
4,5278
4,4382
CHF
4,2577
4,1733
USD
3,9964
3,9172
Zaktualizowano 2020-07-09

Fotogaleria