24 Kwiecień 2024      Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Jak długo do emerytury? Odpowie logarytm!!!

zdjęcieSkandal, tyrania z jednej strony lub realizm i jedyna słuszna decyzja z drugiej. Tak komentuje się wszystko, co związane z wydłużaniem wieku emerytalnego zarówno w Zjednoczonym Królestwie, jak i w rodzinnej Polsce. W innych krajach europejskich jest podobnie. Każdy chce żyć dłużej, choć pracować już niekoniecznie. W zautomatyzowanej Wielkiej Brytanii rząd proponuje automatyczne podnoszenie wieku emerytalnego skorelowane ze średnią długością życia na Wyspach. Kluczem są obliczenia mądrych głów…


Eliksir długowieczności

To, ile żyje przeciętny mieszkaniec Wysp Brytyjskich, a raczej dane, na których opiera się rząd to niestety tajne dane. Niezależni specjaliści, których analizy nie powinny jednak (z zasady, choć praktyka może być inna) różnią się od tych, na których bazuje rząd twierdzą, że długość życia wydłuża się nam o 2,5 roku każdej dekady.

Automatyczne powiązanie wyliczeń rządowych z wiekiem przejścia na pełną emeryturę (full state pension) może sprawić, że pułap 68 lat, który planowano na rok 2046 może wejść w życie już w roku 2030. I to od tej daty przyszły wiek emerytalny byłby „aktualizowany”. Tym samym dziesiątki milionów osób poniżej 50. roku życia będzie mogło przejść na emeryturę później niż i tak przypuszczały. Obecni absolwenci szkół wyższych mieliby odbierać świadczenia dopiero w wieku 71 lat, 3 lata później niż w obecnym reżimie emerytalnym.  Obecne dzieci urodzone w roku 2012, których długość życia będzie teoretycznie wyższa, o pełnej państwowej emeryturze będą mogły zapomnieć przed 73. rokiem życia.

Pomyśl o sobie sam

„System emerytalny cierpi na wiele chorób. Wydłużanie wieku emerytalnego to powinna być jedna z wielu dróg uzdrowienia chorego. Czy uda się naprawić sytuację, byśmy my i nasze dzieci żyli godnie za państwowe świadczenie? Ciężko na to liczyć. Obecny trend, a przede wszystkim zdrowy rozsądek nakazują dodatkowe oszczędzanie. Żadne państwo nie zadba o finanse swojego obywatela tak, jak prywatne firmy dbają o swojego klienta” – gorzką prawdę na temat systemu emerytalnego przekazano nam w Mega Finances.

zdjęcieDodatkowe, prywatne oszczędzanie na emeryturę, a dokładniej inwestowanie to obecnie imperatyw dla osób myślących przyszłościowo. Programy inwestycyjne są znane w Europie Zachodniej od 80 lat i dla Holendra, Francuza czy Brytyjczyka posiadanie takiego produktu finansowego nie jest niczym szczególnym. To, że zachodnioeuropejskim emerytom żyje się lepiej niż tym znad Wisły, to w dużej mierze zasługa ich prywatnej inicjatywy. Polacy wciąż boją się odkładać, inwestować w ramach prywatnych firm. W dziwny sposób wyżej stawiają wiarygodność państwa.

Widzimy jednak co dzieje się wokół sytemu emerytalnego w Polsce i w Wielkiej Brytanii, i wybór polisy na życie z funduszami kapitałowymi powinien stać się decyzją numer 1 odnośnie przyszłego życia.  Wyobraźmy sobie, że mamy nagle mniej niż połowy obecnych zarobków. Prywatne emerytury mogą zapewnić spokojną emeryturę bez potrzeby wyboru: leki czy jedzenie?

Chcesz dowiedzieć się więcej i umówić z konsultantem finansowym celem poznania palety inwestycji emerytalnych?  Zadzwoń do Mega Finances 07774 257 713

Nasze produkty działają na zasadzie ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych. Są praktycznie nie do ruszenia przez sąd i komornika, ponieważ wobec prawa są polisą na życie. Te pieniądze będą tylko Twoje!

Źródło: http://www.swiatfinansow.co.uk/pl/art/220?PHPSESSID=8617d70507d284fda8a28647ed118bdd#jak%20d?ugo%20do%20emerytury?%20odpowie%20logarytm?!

 

Fotogaleria