W piątek, 26 stycznia na ekrany polskich kin trafia kolejna część kultowej komedii "Kogel Mogel". Do swoich ról w "Baby boom, czyli Kogel Mogel 5" powrócą między innymi znani z wcześniejszych części Katarzyna Skrzynecka i Maciej Zakościelny.
"Piotruś - razem z żoną, teściową oraz Leopoldem - przenosi się do nowego domu: zabytkowego dworku. A Marlenka postanawia przy okazji znaleźć rodzinie odpowiedniego, pasującego do eleganckiej rezydencji przodka. Z kolei Agnieszka robi na uczelni karierę, ale tuż po obronie doktoratu nagle odkrywa, że jest w ciąży. A gdy na świat przychodzi mały Kub zaczynają się problemy!", możemy przeczytać w udostępnionym przez dystrybutora opisie fabuły kinowego hitu.
Czy film podbije gusta polskich kinomaniaków to się wkrótce okaże. Zapewne Polacy mieszkający na Wyspach bardzo chętnie wybiorą się do kin, by zrelaksować się przy polskim filmie.
Głównymi bohaterami kolejnej części filmu mają być Piotruś i Marlenka, a nie Kasia i profesor Wolański. To ich role będą kluczowe w rozpisanej w produkcji fabule. W głównych rolach oprócz Skrzyneckiej i Zakościelnego, obsadzeni zostali też Nikodem Rozbicki i Aleksandra Hamkało. Reżyserką filmu jest Anna Wieczur.
"Baby Boom, czyli Kogel Mogel 5" w kinach w UK już od 2 lutego, w tym w okolicy:
ODEON: Kettering, Milton Keynes Stadium; VUE: Bedford, Northampton; CINEWORLD CINEMAS: Milton Keynes,
Northampton.
Prawdziwych kinomanów i miłośników polskiego kina nie trzeba chyba specjalnie zapraszać. Zajmijcie wygodnie miejsca w fotelach już w następny weekend. Udanego seansu!
Animacja NHS England wyjaśnia, w jaki sposób pracownicy służby zdrowia w lokalnej przychodni mogą pomóc Ci uzyskać odpowiednią opiekę, gdy jej potrzebujesz. Oprócz wizyty u lekarza rodzinnego lub pielęgniarki, możesz otrzymać propozycję wizyty u farmaceuty, specjalisty zdrowia psychicznego, ratownika medycznego, fizjoterapeuty lub pracownika opieki środowiskowej, w zależności od konkretnego problemu medycznego. Udostępniamy ten film za pośrednictwem pracowników służby zdrowia oraz organizacjom dedykowanych społecznościom.
Dane pokazują, że oszustwa stanowią około 38% wszystkich przestępstw w Anglii i Walii. Szacuje się, że 1 na 17 osób dorosłych padło ofiarą oszustwa w okresie od września 2022 do września 2023 r. To właśnie z tego powodu rząd uruchomił akcję „Stop! Pomyśl, czy to nie oszustwo” (ang. „Stop! Think Fraud”), nową, ogólnokrajową kampanię przeciwko oszustwom, która zachęca do zatrzymania się i zastanowienia, czy nie mamy do czynienia z oszustwem, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania.
Za sprawą tysięcy dodatkowych pracowników służby zdrowia pracujących w lokalnych społecznościach NHS England rozszerza wsparcie oferowane pacjentom w ich przychodniach lekarskich.
Kampania informacyjna mająca na celu zwiększenie świadomości na temat dostępnych usług jest rezultatem ankiety, która ujawniła, że jedna na trzy osoby w Anglii (36% respondentów) nie zdaje sobie sprawy z różnych opcji leczenia dostępnych dla nich w przychodniach lekarza rodzinnego.