Czarny Piątek może skojarzyć się z czymś nieprzyjemnym. Jednak jest to nazwa piątku następującego po Święcie Dziękczynienia. Swoją miano otrzymał w 1961 roku, kiedy w Filadelfii tuż po czwartku dziękczynienia zanotowano bardzo wzmożony ruch drogowy. W całym kraju nazwę tą zaczęto używać w 1975 roku.
Jest to dzień najlepszych ofert cenowych i specjalnych wyprzedaży. Większość centrów handlowych otwarta jest wtedy od 4 rano. To czas, kiedy amerykanie ruszają na zakupy prezentów bożonarodzeniowych. Wielu z nich opracowuje plan zakupów, angażując całą rodzinę, która organizuje się w mniejszych grupach. Czarny Piątek urósł do rangi zjawiska socjologicznego badanego przez wielu naukowców. Jest to również bardzo ważna data dla całej gospodarki, ponieważ wówczas najwyższych obrotów sprzedaży sięgających ponad miliard dolarów. Na stronie www.blackfriday.com można sprawdzić oferty przygotowane na ten specjalny dzień przez poszczególne sieci handlowe.
Po Czarnym Piątku – dniu ofert w dużych sieciach jest Small Business Saturday (sobota małych firm), kiedy u małych przedsiębiorców można znaleźć korzystne oferty. Po weekendzie jest Cyber Monday (cyber poniedziałek) – dzień najlepszych wyprzedaży u sprzedawców sprzętów elektronicznych i komputerowych.
Analogicznym do Czarnego Piątku w USA jest Boxing Day w Wielkiej Brytanii – dzień największych wyprzedaż poświątecznych. Biorąc pod uwagę stan europejskiej gospodarki niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości na starym kontynencie, będziemy mieli coś w rodzaju Cyber Monday, aby nakłonić nas do częstszego sięgania do portfela. Tylko czy my tego chcemy ????
Udanych zakupów bożonarodzeniowych !
/Iwi/
Animacja NHS England wyjaśnia, w jaki sposób pracownicy służby zdrowia w lokalnej przychodni mogą pomóc Ci uzyskać odpowiednią opiekę, gdy jej potrzebujesz. Oprócz wizyty u lekarza rodzinnego lub pielęgniarki, możesz otrzymać propozycję wizyty u farmaceuty, specjalisty zdrowia psychicznego, ratownika medycznego, fizjoterapeuty lub pracownika opieki środowiskowej, w zależności od konkretnego problemu medycznego. Udostępniamy ten film za pośrednictwem pracowników służby zdrowia oraz organizacjom dedykowanych społecznościom.
Dane pokazują, że oszustwa stanowią około 38% wszystkich przestępstw w Anglii i Walii. Szacuje się, że 1 na 17 osób dorosłych padło ofiarą oszustwa w okresie od września 2022 do września 2023 r. To właśnie z tego powodu rząd uruchomił akcję „Stop! Pomyśl, czy to nie oszustwo” (ang. „Stop! Think Fraud”), nową, ogólnokrajową kampanię przeciwko oszustwom, która zachęca do zatrzymania się i zastanowienia, czy nie mamy do czynienia z oszustwem, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania.
Za sprawą tysięcy dodatkowych pracowników służby zdrowia pracujących w lokalnych społecznościach NHS England rozszerza wsparcie oferowane pacjentom w ich przychodniach lekarskich.
Kampania informacyjna mająca na celu zwiększenie świadomości na temat dostępnych usług jest rezultatem ankiety, która ujawniła, że jedna na trzy osoby w Anglii (36% respondentów) nie zdaje sobie sprawy z różnych opcji leczenia dostępnych dla nich w przychodniach lekarza rodzinnego.