13 Lipiec 2020      Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk

Punkty do ładowania elektrycznego w Milton Keynes

Punkty do ładowania elektrycznego w MKRząd Wielkiej Brytanii przedstawił plan dofinansowania programu wdrożenia samochodów elektrycznych na szeroką skalę. Dziewięć milionów funtów ma trafić do kas urzędów miejskich w przeciągu całego okresu przejściowego - Milton Keynes ma otrzymać z tego niemałą kwotę bo aż 1,875 mln funtów.


Fundusze zostaną wykorzystane do stworzenia setek punktów ładowania w całym kraju, w tym 140 nowych szybkich „chargepoints", które można naładować samochód elektryczny w mniej niż pół godziny .

Wicepremier Nick Clegg ogłosi, że rząd wraz z instytucjami ekologicznymi ma rozpocząć akcję mającą na celu promowanie używania samochodów elektrycznych i wynikających z tego korzyści. Wicepremier powiedział : " Samochody elektryczne są jednym z najbardziej obiecujących gałęzi przemysłu i chcemy zabezpieczyć pozycję w Wielkiej Brytanii jako światowego lidera w produkcji i przyjęcia tych pojazdów" .

Do programu zgłosili się już główni producenci samochodów min., BMW , Nissan , Renault, Toyota i Vauxhall.

Program przewiduje min. zniesienie podatku drogowego czyli Road Tax'u, opłat wjazdowych i parkingowych oraz opłat za ładowanie pojazdów w specjalnych punktach do tego przewidzianych.

Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści oferowane posiadaczom samochodów elektrycznych oszacowano, iż koszt za jeden kilometr eksploatacji wynosi ok. 2 pence. Znaczy to tyle, że rodzina używająca samochodów napędzany silnikiem elektrycznym po przejechaniu 10 tys. mil w ciągu roku może zaoszczędzić około tysiąc funtów na kosztach paliwa.

źródło: http://www.mkweb.co.uk/News 

Baner MK - niebieski - 330

Kurs walut NBP

 Sprzedaż
Kupno
GBP
5,0427
4,9429
EUR
4,5123
4,4229
CHF
4,2450
4,1610
USD
3,9907
3,9117
Zaktualizowano 2020-07-13

Fotogaleria