Rząd Wielkiej Brytanii przedstawił plan dofinansowania programu wdrożenia samochodów elektrycznych na szeroką skalę. Dziewięć milionów funtów ma trafić do kas urzędów miejskich w przeciągu całego okresu przejściowego - Milton Keynes ma otrzymać z tego niemałą kwotę bo aż 1,875 mln funtów.
Fundusze zostaną wykorzystane do stworzenia setek punktów ładowania w całym kraju, w tym 140 nowych szybkich „chargepoints", które można naładować samochód elektryczny w mniej niż pół godziny .
Wicepremier Nick Clegg ogłosi, że rząd wraz z instytucjami ekologicznymi ma rozpocząć akcję mającą na celu promowanie używania samochodów elektrycznych i wynikających z tego korzyści. Wicepremier powiedział : " Samochody elektryczne są jednym z najbardziej obiecujących gałęzi przemysłu i chcemy zabezpieczyć pozycję w Wielkiej Brytanii jako światowego lidera w produkcji i przyjęcia tych pojazdów" .
Do programu zgłosili się już główni producenci samochodów min., BMW , Nissan , Renault, Toyota i Vauxhall.
Program przewiduje min. zniesienie podatku drogowego czyli Road Tax'u, opłat wjazdowych i parkingowych oraz opłat za ładowanie pojazdów w specjalnych punktach do tego przewidzianych.
Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści oferowane posiadaczom samochodów elektrycznych oszacowano, iż koszt za jeden kilometr eksploatacji wynosi ok. 2 pence. Znaczy to tyle, że rodzina używająca samochodów napędzany silnikiem elektrycznym po przejechaniu 10 tys. mil w ciągu roku może zaoszczędzić około tysiąc funtów na kosztach paliwa.
źródło: http://www.mkweb.co.uk/News
Animacja NHS England wyjaśnia, w jaki sposób pracownicy służby zdrowia w lokalnej przychodni mogą pomóc Ci uzyskać odpowiednią opiekę, gdy jej potrzebujesz. Oprócz wizyty u lekarza rodzinnego lub pielęgniarki, możesz otrzymać propozycję wizyty u farmaceuty, specjalisty zdrowia psychicznego, ratownika medycznego, fizjoterapeuty lub pracownika opieki środowiskowej, w zależności od konkretnego problemu medycznego. Udostępniamy ten film za pośrednictwem pracowników służby zdrowia oraz organizacjom dedykowanych społecznościom.
Dane pokazują, że oszustwa stanowią około 38% wszystkich przestępstw w Anglii i Walii. Szacuje się, że 1 na 17 osób dorosłych padło ofiarą oszustwa w okresie od września 2022 do września 2023 r. To właśnie z tego powodu rząd uruchomił akcję „Stop! Pomyśl, czy to nie oszustwo” (ang. „Stop! Think Fraud”), nową, ogólnokrajową kampanię przeciwko oszustwom, która zachęca do zatrzymania się i zastanowienia, czy nie mamy do czynienia z oszustwem, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania.
Za sprawą tysięcy dodatkowych pracowników służby zdrowia pracujących w lokalnych społecznościach NHS England rozszerza wsparcie oferowane pacjentom w ich przychodniach lekarskich.
Kampania informacyjna mająca na celu zwiększenie świadomości na temat dostępnych usług jest rezultatem ankiety, która ujawniła, że jedna na trzy osoby w Anglii (36% respondentów) nie zdaje sobie sprawy z różnych opcji leczenia dostępnych dla nich w przychodniach lekarza rodzinnego.