Szanowni Państwo serdecznie informujemy, że w dniu 29.03.2014 (sobota) w Polskiej Szkole MK odbył się konkurs recytatorski pod hasłem:
„Co mi w duszy gra".
W tym ważnym dla nas wydarzeniu wzięli udział mali i duzi artyści – czyli uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice. W przesympatycznej atmosferze wszyscy zgromadzeni mogli wysłuchać wierszy, fraszek i monologów polskich literatów tj. Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i wielu innych wybitnych autorów.
Każdy mały artysta dokonał własnej interpretacji prezentowanego utworu, dlatego też, każdy występ był niepowtarzalny. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością w doborze strojów oraz charakteryzacji.
Naszej uwadze nie mogą również umknąć występy rodziców, którzy wykazali się ogromną odwagą występując przed tak wymagającą publicznością .
Wszyscy uczestnicy zdobyli gromkie brawa, wyłoniono laureatów, nagrodzono zwycięzców konkursu doceniając ich umiejętności. Był „ wdzięk, styl, szyk."
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w wydarzeniu, organizatorom konkursu, niezawisłej komisji i nauczycielom. Największe jednak podziękowanie kierujemy w stronę rodziców, to dzięki ich wysiłkom, pomocy i zaangażowaniu włożonym w naukę tekstów mogliśmy wysłuchać przepięknych polskich utworów.
Z pewnością, nie jest to ostatnie spotkanie z literaturą. Polska Szkoła MK będzie kontynuować cykl z serii: „ Zabawa językiem polskim", chcąc zainteresować dzieci i młodzież dbałością o piękno języka ojczystego.
Chodzi o to „... aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa" cyt. Juliusz Słowacki
Animacja NHS England wyjaśnia, w jaki sposób pracownicy służby zdrowia w lokalnej przychodni mogą pomóc Ci uzyskać odpowiednią opiekę, gdy jej potrzebujesz. Oprócz wizyty u lekarza rodzinnego lub pielęgniarki, możesz otrzymać propozycję wizyty u farmaceuty, specjalisty zdrowia psychicznego, ratownika medycznego, fizjoterapeuty lub pracownika opieki środowiskowej, w zależności od konkretnego problemu medycznego. Udostępniamy ten film za pośrednictwem pracowników służby zdrowia oraz organizacjom dedykowanych społecznościom.
Dane pokazują, że oszustwa stanowią około 38% wszystkich przestępstw w Anglii i Walii. Szacuje się, że 1 na 17 osób dorosłych padło ofiarą oszustwa w okresie od września 2022 do września 2023 r. To właśnie z tego powodu rząd uruchomił akcję „Stop! Pomyśl, czy to nie oszustwo” (ang. „Stop! Think Fraud”), nową, ogólnokrajową kampanię przeciwko oszustwom, która zachęca do zatrzymania się i zastanowienia, czy nie mamy do czynienia z oszustwem, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania.
Za sprawą tysięcy dodatkowych pracowników służby zdrowia pracujących w lokalnych społecznościach NHS England rozszerza wsparcie oferowane pacjentom w ich przychodniach lekarskich.
Kampania informacyjna mająca na celu zwiększenie świadomości na temat dostępnych usług jest rezultatem ankiety, która ujawniła, że jedna na trzy osoby w Anglii (36% respondentów) nie zdaje sobie sprawy z różnych opcji leczenia dostępnych dla nich w przychodniach lekarza rodzinnego.