Milton Keynes jako jedno z pierwszych miast w Wielkiej Brytanii zapoczątkowało wykorzystywanie autobusów elektrycznych ładowanych bezprzewodowo. Idąc dalej w niedalekiej przyszłości pojazdy bez kierowców staną się częścią krajobrazu MK.
W sierpniu bieżącego roku jeden z czołowych przedstawicieli grupy biznesowej inwestującej w ‘pojazdy bez kierowcy’ Vince Cable dał zielone światło dla całego projektu. Przeznaczono 10 milionów funtów na badania ukierunkowane na stworzenie niezawodnego i bezpiecznego systemu zastępującego kierowcę - człowieka. W Milton Keynes będzie można zobaczyć MK:Smart, czyli dwumiejscowy pojazd poruszający się z maksymalną prędkością około 15 kilometrów na godzinę. Przez okres trwania testów jeden z foteli zostanie zajęty przez wyszkolonych operatów, którzy w szybki sposób będą mieli możliwość przełączenia systemu kierowania z automatycznego na manualny.
Będzie wiele korzyści stosowania tego rodzaju pojazdów, spośród których najważniejsze to zmniejszenie emisji dwutlenku węgla dzięki starannie opracowanej inteligentnej mapie miasta, według której MK:Smarty będą się poruszały. Przewiduje się, że wpłynie to znacząco na rozładowanie natężenia ruchu drogowego w godzinach szczytu i newralgicznych punktach miasta.
Miejmy nadzieję, że pomysł okaże się udany i Milton Keynes będzie nowoczesnym miastem, a samo poruszające się pojazdy jeszcze bardziej usprawnia transport w MK.
Źródło: www.mksmart.org
Animacja NHS England wyjaśnia, w jaki sposób pracownicy służby zdrowia w lokalnej przychodni mogą pomóc Ci uzyskać odpowiednią opiekę, gdy jej potrzebujesz. Oprócz wizyty u lekarza rodzinnego lub pielęgniarki, możesz otrzymać propozycję wizyty u farmaceuty, specjalisty zdrowia psychicznego, ratownika medycznego, fizjoterapeuty lub pracownika opieki środowiskowej, w zależności od konkretnego problemu medycznego. Udostępniamy ten film za pośrednictwem pracowników służby zdrowia oraz organizacjom dedykowanych społecznościom.
Dane pokazują, że oszustwa stanowią około 38% wszystkich przestępstw w Anglii i Walii. Szacuje się, że 1 na 17 osób dorosłych padło ofiarą oszustwa w okresie od września 2022 do września 2023 r. To właśnie z tego powodu rząd uruchomił akcję „Stop! Pomyśl, czy to nie oszustwo” (ang. „Stop! Think Fraud”), nową, ogólnokrajową kampanię przeciwko oszustwom, która zachęca do zatrzymania się i zastanowienia, czy nie mamy do czynienia z oszustwem, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania.
Za sprawą tysięcy dodatkowych pracowników służby zdrowia pracujących w lokalnych społecznościach NHS England rozszerza wsparcie oferowane pacjentom w ich przychodniach lekarskich.
Kampania informacyjna mająca na celu zwiększenie świadomości na temat dostępnych usług jest rezultatem ankiety, która ujawniła, że jedna na trzy osoby w Anglii (36% respondentów) nie zdaje sobie sprawy z różnych opcji leczenia dostępnych dla nich w przychodniach lekarza rodzinnego.