9 Marzec 2021      Imieniny obchodzą: Franciszka, Katarzyna, Dominik

Dziewięć nowych zdiagnozowanych przypadków Covid-19 w Milton Keynes.

corona  440

Dziewięć nowych przypadków koronawirusa w Milton Keynes, w tym dwa nowe przypadki śmiertelne. 

Ogłoszone dane pochodzą jedynie z źródeł szpitalnych, które potwierdzone zostały testami przeprowadzonymi w szpitalu uniwersyteckim w MK. 


84 przypadki zgonów z powodu Covid-19 razem w Milton Keynes w szpitalu, nie są to dane uwzględniające zgony w domach opieki. W piątek, 24 kwietnia podano do wiadomości publicznej, że hrabstwo Buckinghamshire zanotowało 709 przypadków, Central Bedfordshire - 427, Luton odnotowało 554 przypadki zakażeń, a Bedford - 361. Mieszkańcy pozostawać nadal powinni w izolacji, które to obostrzenia w zeszłym tygodniu przedłużono na kolejne 21 dni.

143,464 potwierdzone przypadki zakażenia są na terenie Wielkiej Brytanii, z czego zanotowano do tej pory blisko 20 tysięcy zgonów (19,506) z powodu choroby Covid-19.

corona  550

------------------

Nine more people were diagnosed with coronavirus and has recorded two more deaths. The announced figures only cover cases which were recognised by tests conducted in Milton Keynes University Hospital. There were also two more deaths at MK Hospital, which is 84 in total lost lives due to Covid-19. This does not include deaths in care homes or in the community.

As of Friday, April 24, Buckinghamshire has a total of 709 cases, Central Bedfordshire has 427 cases, Luton has 554 and Bedford 361. Members of the public are still being urged to remain indoors as much as possible to fight the spread of this deadly virus. Lockdown in the country which was originally introduced on March 23 got extended last week by further three weeks. Nationally, the number of cases stands at 143,464. 19,506 people have lost their lives due to Covid-19 according to the information published by Public Health England.

/BR/

24.04.2020 Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

"Uważam że seniorzy zawsze powinni dawać przykład" - rozmowa z Panią Anną, naszą "Insta Babcią" z Northamptonshire

artykul - 18.02.2021 - 300

Przez wielu nazywana jest „Instababcią". Zasłynęła z otwarcia swojego profilu na Instagramie w wieku 92 lat. Dziś jako 94-letnia aktywna dama, pomimo napiętego grafiku, znajduje codziennie czas na kontakt z publicznością za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jej profil śledzi 56 tysięcy osób,a życzenia urodzinowe składali jej zarówno politycy, jak i dziennikarze czy celebryci tacy jak: Katarzyna Grochola, Agata Młynarska, Grażyna Wolszczak, Piotr Adamczyk czy Jolanta Kwaśniewska.


„Popatrz im w oczy” - nowa kampania, która pokazuje prawdziwe oblicze pandemii

Stay At Home   390

• Rząd rozpoczyna nową ogólnokrajową kampanię przedstawiającą pracowników ochrony zdrowia i pacjentów z COVID-19, aby przypomnieć opinii publicznej o ekstremalnej presji, pod jaką jest NHS.
• Nowa, emocjonalna reklama telewizyjna zachęca widzów do zastanowienia się, jaki wpływ mogą mieć ich działania na rozprzestrzenianie się wirusa, pytając: „Czy możesz spojrzeć im w oczy i powiedzieć, że ich wspierasz, pozostając w domu?"
• Co 30 sekund do szpitala przyjmowana jest osoba zakażona wirusem, a jedna czwarta z nich ma mniej niż 55 lat. Obecnie w Anglii ponad 38 000 łóżek zajmowanych jest przez pacjentów z COVID-19.


Ważny komunikat NHS: Pracownicy medyczni i policja apelują, aby zostać w domu

2021.01.14 BusTravel 16x9 - 330

Z nowym wariantem wirusa, który rozprzestrzenia się o 50-70% szybciej niż w przypadku poprzedniego nasilenia pandemii, pracownicy medyczni apelują do społeczeństwa, aby zachowywali się tak, jakby mieli wirusa i pozostawali w domach, chyba, że muszą podjąć natychmiastowe i niezbędne aktywności


To krajowy stan wyjątkowy Zostań w domu. Chroń NHS. Ratuj życie

2021.01.05 ProtectNHS 1x1 - 330

To krajowy stan wyjątkowy
Zostań w domu. Chroń NHS. Ratuj życie.

Pomimo miesięcy prób opanowania wirusa,odkąd zaczęła się pandemia w zeszłym roku, nowy wariant wirusa rozprzestrzenia się bardzo szybko. Naukowcy potwierdzają, że ludzie, którzy nie mają objawów także mogą roznosić wirusa, który jest w 50-70% bardziej zakaźny niż jego poprzednia odmiana. Przypadki Covid-19, przyjęcia do szpitala i śmierci wzrosły do niebezpiecznie wysokiego poziomu, i w większości rejonów wciąż rosną. Te fakty sprawiają, że NHS jest pod ogromną presją.


Fotogaleria