Twórcy Milton Keynes od najwcześniejszych lat starali się być nowocześni i wykorzystywali wszelkie możliwe nowinki techniczne.
Stąd też w 1972 roku w Bradville Solar House, Milton Keynes powstał pierwszy dom z bateriami słonecznymi w UK.
Instalacja panela słonecznego została dopasowana do standardowego domu zbudowanego przez Milton Keynes Development Corporation (MKDC).
System składał się z 37m2 kolektora aluminiowego umieszczonego na południowej stronie dachu o spadku równym 30 stopniom.
Został on zaprojektowany aby zastąpić 50% rocznego zapotrzebowania na energię. Monitoring wykazał, że jedynie 31% zapotrzebowania zostało pozyskane z tego zrodla.
Ulepszenia w izolacji paneli i niewielkie korekty całej instalacji podniósł wydajność do 56% zapotrzebowania.
Po przeanalizowaniu wszystkich testów i parametrów stwierdzono, że zwrot nakładów można osiągnąć przy 20-letnim okresie uzytkowania.
56% oszczędność paliwa i wynikająca stąd redukcja emisji dwutlenku węgla było wielkim sukcesem i stawiały Milton Keynes w czołówce miast poprawiających jakość życia swoich mieszkańców.
Dziś korzystanie z paneli słonecznych jest coraz bardziej popularne, ale 40 lat temu było to rozwiązanie kontrowersyjne i bardzo nowatorskie, głównie dla tego ze nikt nie poszukiwał alternatywnych źródel energii.
Dziś ceny paliw: węgla, gazu i ropy naftowej osiągają swoje maksimum i wiele osób jest zaintersowanych alternatywą. Nie zmienia to jednak faktu, ze pierwsze kolektory słoneczne w UK powstały i zostały testowane w Milton Keynes.
/Harnas/
Animacja NHS England wyjaśnia, w jaki sposób pracownicy służby zdrowia w lokalnej przychodni mogą pomóc Ci uzyskać odpowiednią opiekę, gdy jej potrzebujesz. Oprócz wizyty u lekarza rodzinnego lub pielęgniarki, możesz otrzymać propozycję wizyty u farmaceuty, specjalisty zdrowia psychicznego, ratownika medycznego, fizjoterapeuty lub pracownika opieki środowiskowej, w zależności od konkretnego problemu medycznego. Udostępniamy ten film za pośrednictwem pracowników służby zdrowia oraz organizacjom dedykowanych społecznościom.
Dane pokazują, że oszustwa stanowią około 38% wszystkich przestępstw w Anglii i Walii. Szacuje się, że 1 na 17 osób dorosłych padło ofiarą oszustwa w okresie od września 2022 do września 2023 r. To właśnie z tego powodu rząd uruchomił akcję „Stop! Pomyśl, czy to nie oszustwo” (ang. „Stop! Think Fraud”), nową, ogólnokrajową kampanię przeciwko oszustwom, która zachęca do zatrzymania się i zastanowienia, czy nie mamy do czynienia z oszustwem, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania.
Za sprawą tysięcy dodatkowych pracowników służby zdrowia pracujących w lokalnych społecznościach NHS England rozszerza wsparcie oferowane pacjentom w ich przychodniach lekarskich.
Kampania informacyjna mająca na celu zwiększenie świadomości na temat dostępnych usług jest rezultatem ankiety, która ujawniła, że jedna na trzy osoby w Anglii (36% respondentów) nie zdaje sobie sprawy z różnych opcji leczenia dostępnych dla nich w przychodniach lekarza rodzinnego.