Race for Life – to charytatywna kampania, w której uczestniczą tylko kobiety.
Zebrane przez nie pieniądze rok rocznie są przeznaczane na badania nad metodami wczesnego wykrywania i skutecznego leczenia chorób nowotworowych, w tym także raka piersi. Naukowcy i lekarze dzięki tym funduszom mają większe szanse na opracowanie nowych, skuteczniejszych badań profilaktycznych i leków zwalczających nowotwory.
To właśnie ci, którzy pracują na rzecz Cancer Research UK w 1995 roku odkryli gen BRCA2. Po kilku latach badań połączyli fakt uszkodzenia tego genu ze zdecydowanie wyższym ryzykiem zachorowań na pewnego rodzaju nowotwory. Badania finansowane przez tę organizację doprowadziły do opracowania skutecznych szczepionek i leków
Pierwszy Wyścig o Życie został zorganizowany w 1994 roku w Battersea Park- wzięło w nim udział 680 kobiet. Obecnie Race for Life to kampania ogólnokrajowa. Imprezy są organizowane niemalże w każdy weekend od początku kwietnia do końca sierpnia. Co roku rośnie grupa chętnych do wzięcia udziału w akcji. Przez 19 lat Cancer Research UK zebrało ponad 457 milionów funtów dzięki sześciu milionom kobiet.
Żeby stać się częścią tego szczytnego przedsięwzięcia trzeba dokonać rejestracji na stornie internetowej i zjawić się na starcie 5 lub 10 kilometrowej trasy. W tym dniu obowiązuje kolor różowy – koszulki, spódniczki czy uszy króliczka – kreatywność mile widziana! Nie liczą się styl czy czas, w którym pokona się obrany dystans. Najważniejszy jest CEL. W imprezie biorą udział kobiety, które straciły bliskie osoby chorujące na nowotwory. W głupie biegaczek, ale częściej spacerowiczek nietrudno znaleźć dziewczyny, które zwalczyły chorobę lub nadal toczą z nią bój. Łatwo się zorientować, kto idzie lub truchta obok ciebie - każda uczestniczka na plecach ma informację, dla kogo lub z jakiego powodu jest w Wyścigu. Z własnego doświadczenia wiemy, że udział w imprezie to bardzo niecodzienne doświadczenie.
Tegoroczny Race for Life w Milton keynes odbył się 28 czerwca w Campbell Park, Avebury Boulevard.
Jeśli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat dokonań Cancer Research UK oraz samego Race For Life polecam stronę:http://raceforlife.cancerresearchuk.org/choose-your-event/milton-keynes.html?series=2015
Animacja NHS England wyjaśnia, w jaki sposób pracownicy służby zdrowia w lokalnej przychodni mogą pomóc Ci uzyskać odpowiednią opiekę, gdy jej potrzebujesz. Oprócz wizyty u lekarza rodzinnego lub pielęgniarki, możesz otrzymać propozycję wizyty u farmaceuty, specjalisty zdrowia psychicznego, ratownika medycznego, fizjoterapeuty lub pracownika opieki środowiskowej, w zależności od konkretnego problemu medycznego. Udostępniamy ten film za pośrednictwem pracowników służby zdrowia oraz organizacjom dedykowanych społecznościom.
Dane pokazują, że oszustwa stanowią około 38% wszystkich przestępstw w Anglii i Walii. Szacuje się, że 1 na 17 osób dorosłych padło ofiarą oszustwa w okresie od września 2022 do września 2023 r. To właśnie z tego powodu rząd uruchomił akcję „Stop! Pomyśl, czy to nie oszustwo” (ang. „Stop! Think Fraud”), nową, ogólnokrajową kampanię przeciwko oszustwom, która zachęca do zatrzymania się i zastanowienia, czy nie mamy do czynienia z oszustwem, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania.
Za sprawą tysięcy dodatkowych pracowników służby zdrowia pracujących w lokalnych społecznościach NHS England rozszerza wsparcie oferowane pacjentom w ich przychodniach lekarskich.
Kampania informacyjna mająca na celu zwiększenie świadomości na temat dostępnych usług jest rezultatem ankiety, która ujawniła, że jedna na trzy osoby w Anglii (36% respondentów) nie zdaje sobie sprawy z różnych opcji leczenia dostępnych dla nich w przychodniach lekarza rodzinnego.