24 Lipiec 2021      Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga

Ogień olimpijski w Milton Keynes i okolicach

Ogień olimpijski w Milton Keynes i okolicach zmn9 lipca 2012 do Milton Keynes dotrze znicz olimpijski. Miasto jako jedno z ponad tysiąca miejscowości w całej Wielkiej Brytanii znajduje sie na trasie sztafety z ogniem olimpijskim.

Sztafetę tworzy prawie 8 tysięcy osób wybranych spośród setek tysięcy chętnych, a cała trasa mierzy sporo ponad 12 tysięcy kilometrów.


Swoją podróż ogień olimpijski tradycyjnie rozpoczął w greckiej Olimpii, następnie poprzez Land's End, gdzie 19 maja trafił na ziemie Wielkiej Brytanii, zmierza w kierunku Londynu.

Uroczyste zakończenie sztafety odbędzie się 27 lipca w dniu otwarcia Igrzysk Olimpijskich

Trasa w Milton Keynes

O godzinie 8:32 w poniedziałek 9 lipca ogień olimpijski zostanie przeniesiony do centrum miasta przez ulice:

- Childs Way,

- Saxon Gate,

- Silbury Boulevard,

a następnie Saxon Street sztafeta pobiegnie w kierunku Bletchley gdzie pojawi sie o godzinie 9:01, aby udac się w dalszą drogę do Oxford.

Trasa sztafety z Milton Keynes do Oxford:

Milton Keynes, Bletchley, Buckingham, Winslow, Whitchurch, Aylesbury, Stoke Mandeville, Aylesbury, Waddesdon, Bicester, Kirtlington, Woodstock, Kidlington, Oxford

 /Harnas/

Ogień olimpijski w Milton Keynes i okolicach2

ogień olimpijski - mapa

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Liderzy Kościoła Katolickiego popierają szczepienia przeciwko Covid-19

20210217 bp lechowicz szczepienia - 330

Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz należą do grona osób, które zabrały głos na temat etycznego aspektu szczepień przeciwko Covid-19.
• Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz to tylko niektórzy liderzy Kościoła Katolickiego, którzy zachęcają Polaków na Wyspach do szczepień.
• Już około 36 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.
• Osoby w wieku 38 lat i starsze mogą już teraz zarezerwować termin szczepionki.
• Stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne – szczepienie przeciwko Covid-19 jest moralnie dopuszczalne i zalecane.


Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


Fotogaleria