24 Lipiec 2021      Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga

Jesteś Bogiem

jesteś bogiemJesteś Bogiem - zapewne wielu z was słyszało o tej produkcji. Na ekrany kin w Polsce, ale również w UK, 17 września wszedł obraz w reżyserii Leszka Dawida na podstawie scenariusza Macieje Pisuka.

Film został zrealizowany na podstawie prawdziwej historii Magika, Fokusa i Rahima – członków grupy Paktofonika. Przedstawia młodych ludzi wychowanych w czasach transformacji, którzy nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Lata 90-te, ponure Śląskie osiedla familokowi młodzi ludzi, którzy nie mieli pomysłu na życie w nowych czasach.


Dla głównych bohaterów muzyka, którą tworzyli była ucieczką od szarej rzeczywistości. Z czasem młodzi twórcy próbują zaistnieć w bezlitosnym świecie wytworni muzycznych, jednak żaden z nich nie ma pojęcia o tym, jakie zasady rządzą biznesem muzycznym. Oczywiście każdy z bohaterów zmaga się z problemami osobistymi i rodzinnymi.

Splot wszystkich okoliczności doprowadza współzałożyciela Paktofoniki do podjęcia ostatecznej decyzji - w wieku 23 lat Magik popełnia samobójstwo.

Zdarzenie wywarło ogromny wpływ na polską młodzież i z tego względu jest porównywane do tragicznej śmierci Kurta Cobaina – wokalisty zespołu Nirvana.

 

Osobną jakością w filmie jest muzyka. Patronat Fokusa i Rahima – żyjących członków grupy spowodowało, że Jesteś Bogiem stał się bardziej autentycznym obrazkiem zapomnianego wycinka polskiego społeczeństwa sprzed dekady.

 

Film zdobył wiele pozytywnych opinii, co znalazło odzwierciedlenie w nagrodach, które otrzymali jego twórcy, min. za najlepszy debiut reżyserski i aktorski na Festiwalu w Gdyni.

 

Myślę ze warto rozważyć obejrzenie filmu na dużym ekranie.

Seanse na ekranach Cineworld min. w Luton, Birmingham i Cambridge - premiera 21/9/12.

http://www.cineworld.co.uk/films/5644?cookieLevel=1111&;locale=GB&secure=false&embedded=false&fallback=false&gbLocale=true&isMobileAgent=false


 

/iwi/

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Liderzy Kościoła Katolickiego popierają szczepienia przeciwko Covid-19

20210217 bp lechowicz szczepienia - 330

Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz należą do grona osób, które zabrały głos na temat etycznego aspektu szczepień przeciwko Covid-19.
• Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz to tylko niektórzy liderzy Kościoła Katolickiego, którzy zachęcają Polaków na Wyspach do szczepień.
• Już około 36 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.
• Osoby w wieku 38 lat i starsze mogą już teraz zarezerwować termin szczepionki.
• Stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne – szczepienie przeciwko Covid-19 jest moralnie dopuszczalne i zalecane.


Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


Fotogaleria