Zapraszamy serdecznie 9 listopada o godzinie 18.00 w Chrysalis Theatre na koncert kwartetu smyczkowego z prestiżowej szkoły muzycznej w Katowicach organizowany przez MK Project
Kwartet, zaprezentuje
A. Dvoraka – Kwartet „Amerykański"
M. Karłowicza – „Zasmuconej" w aranżacji na kwartet smyczkowy
utwory solowe kompozytorów polskich:
H. Wieniawskiego – „Legenda"
G. Bacewicz – „Kaprys polski"
A. Szałowskiego – „Aria i burleska"
F. Chopina – Nokturn cis-moll w aranż. na skrzypce i fortepian.
Występ kwartetu poprzedzą popisy naszych dzieci (na fortepianie i na gitarach), przygotowanych przez polskich nauczycieli, a w foyer będzie można nacieszyć oko pięknymi obrazami Soni Bacchus – polskiej malarki i uraczyć się polskim ciastem.
Animacja NHS England wyjaśnia, w jaki sposób pracownicy służby zdrowia w lokalnej przychodni mogą pomóc Ci uzyskać odpowiednią opiekę, gdy jej potrzebujesz. Oprócz wizyty u lekarza rodzinnego lub pielęgniarki, możesz otrzymać propozycję wizyty u farmaceuty, specjalisty zdrowia psychicznego, ratownika medycznego, fizjoterapeuty lub pracownika opieki środowiskowej, w zależności od konkretnego problemu medycznego. Udostępniamy ten film za pośrednictwem pracowników służby zdrowia oraz organizacjom dedykowanych społecznościom.
Dane pokazują, że oszustwa stanowią około 38% wszystkich przestępstw w Anglii i Walii. Szacuje się, że 1 na 17 osób dorosłych padło ofiarą oszustwa w okresie od września 2022 do września 2023 r. To właśnie z tego powodu rząd uruchomił akcję „Stop! Pomyśl, czy to nie oszustwo” (ang. „Stop! Think Fraud”), nową, ogólnokrajową kampanię przeciwko oszustwom, która zachęca do zatrzymania się i zastanowienia, czy nie mamy do czynienia z oszustwem, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania.
Za sprawą tysięcy dodatkowych pracowników służby zdrowia pracujących w lokalnych społecznościach NHS England rozszerza wsparcie oferowane pacjentom w ich przychodniach lekarskich.
Kampania informacyjna mająca na celu zwiększenie świadomości na temat dostępnych usług jest rezultatem ankiety, która ujawniła, że jedna na trzy osoby w Anglii (36% respondentów) nie zdaje sobie sprawy z różnych opcji leczenia dostępnych dla nich w przychodniach lekarza rodzinnego.