4 Grudzień 2021      Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Uwaga – porywisty wiatr !!!

Uwaga  porywisty wiatr Zgodnie z informacjami służb meteorologicznych na południu Wielkiej Brytanii w nocy z niedzieli na poniedziałek (27/11 – 28/11) spodziewany jest niezwykle porywisty wiatr sięgający 80 mph (ok. 130 km/h). Zaleca się wzmożoną ostrożność kierowców i przechodniów w związku ewentualnym wyższym ryzykiem szkód wyrządzonych przez powalone drzewa i połamane gałęzie.

Zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na wolnostojące przedmioty na balkonach i w ogrodach.

Zgodnie z trzystopniową skalą zagrożenia trudnymi warunkami pogodowymi, która wyróżnia strefy czerwoną, bursztynową i żółtą –  Milton Keynes znajduje się w rejonie bursztynowym, co oznacza średni stopień zagrożenia.

Więcej informacji na temat zmieniających się warunków pogodowych na http://www.bbc.co.uk/weather/2635167#extra-uk-content 

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Nowa część kampanii szczepionkowej

27.10.2021 - 330 - nhs

Pozostań bezpiecznytej jesieni – radzą eksperci, ostrzegając przed podwójnym zagrożeniem w postaci Covid-19 i grypy

Wraz ze zmianą pór roku, gdy dzieci wracają do szkoły, wszyscy częściej kaszlemy i łapiemy przeziębienia. Ale tej jesieni jest inaczej – po 18 miesiącach ograniczonej socjalizacji i ekspozycji na wirusy i bakterienasza odpornośćjest mocno osłabiona.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Fotogaleria