19 Wrzesień 2019      Imieniny obchodzą: Konstancja, January

The Willen Peace Pagoda

 25072006234The Willen Peace Pagoda jest pierwszą tego typu budowlą w Zachodnim Świecie. W 1979 roku powstał plan wybudowania w Milton Keynes buddyjskiej Pagody zaprojektowanej z myślą o promowaniu poglądów wszystkich ludzi, ras i wyznań, a także by pomóc zjednoczyć ich w poszukiwaniu pokoju na świecie. Peace Pagoda w Milton Keynes jest również symbolem pokoju japońskich miast Hiroszimy i Nagasaki, gdzie podczas II wojny światowej wybuchy bomb atomowych pochłonęły ponad 150 tys. ludzkich istnień.


Milton Keynes Peace Pagoda została wybudowana przez mnichów z Nippon Myohoji.Obchodom inauguracji jej powstania 21 września 1980 r. przewodniczył czcigodny Nichidatsu Fujii, założyciel i nauczyciel Zakonu Nipponzan Myohoji. Z tej okazji na wzgórzu nad Pagodą zostały zasadzone tysiące drzew czereśni i cedrów, które przywieziono z Sacred Bohdi-Tree, aby podkreślić znaczenie tego przedsięwzięcia. Drzewa i krzewy zostały ufundowane przez starożytny ogród japoński z Yoshino,

Peace Pagoda jako sanktuarium i trwałe schronienie dla wszystkich istot ma być miejscem skłaniającym do zadumy i modlitwy .

Położona między jeziorem Willen Lake a parkiem Willen Park uświetnia pejzaż i jest idealnym celem niedzielnego spaceru.

 

The Willen Pe25072006232ace Pagoda

Willen Road
Willen Lake

Milton Keynes
MK15 0BA

 

/Harnas/

Portale partnerskie

bedford160-81jpg

luton160-81

Fotogaleria