The Willen Peace Pagoda jest pierwszą tego typu budowlą w Zachodnim Świecie. W 1979 roku powstał plan wybudowania w Milton Keynes buddyjskiej Pagody zaprojektowanej z myślą o promowaniu poglądów wszystkich ludzi, ras i wyznań, a także by pomóc zjednoczyć ich w poszukiwaniu pokoju na świecie. Peace Pagoda w Milton Keynes jest również symbolem pokoju japońskich miast Hiroszimy i Nagasaki, gdzie podczas II wojny światowej wybuchy bomb atomowych pochłonęły ponad 150 tys. ludzkich istnień.
Milton Keynes Peace Pagoda została wybudowana przez mnichów z Nippon Myohoji.Obchodom inauguracji jej powstania 21 września 1980 r. przewodniczył czcigodny Nichidatsu Fujii, założyciel i nauczyciel Zakonu Nipponzan Myohoji. Z tej okazji na wzgórzu nad Pagodą zostały zasadzone tysiące drzew czereśni i cedrów, które przywieziono z Sacred Bohdi-Tree, aby podkreślić znaczenie tego przedsięwzięcia. Drzewa i krzewy zostały ufundowane przez starożytny ogród japoński z Yoshino,
Peace Pagoda jako sanktuarium i trwałe schronienie dla wszystkich istot ma być miejscem skłaniającym do zadumy i modlitwy .
Położona między jeziorem Willen Lake a parkiem Willen Park uświetnia pejzaż i jest idealnym celem niedzielnego spaceru.
The Willen Peace Pagoda
Willen Road
Willen Lake
/Harnas/
Animacja NHS England wyjaśnia, w jaki sposób pracownicy służby zdrowia w lokalnej przychodni mogą pomóc Ci uzyskać odpowiednią opiekę, gdy jej potrzebujesz. Oprócz wizyty u lekarza rodzinnego lub pielęgniarki, możesz otrzymać propozycję wizyty u farmaceuty, specjalisty zdrowia psychicznego, ratownika medycznego, fizjoterapeuty lub pracownika opieki środowiskowej, w zależności od konkretnego problemu medycznego. Udostępniamy ten film za pośrednictwem pracowników służby zdrowia oraz organizacjom dedykowanych społecznościom.
Dane pokazują, że oszustwa stanowią około 38% wszystkich przestępstw w Anglii i Walii. Szacuje się, że 1 na 17 osób dorosłych padło ofiarą oszustwa w okresie od września 2022 do września 2023 r. To właśnie z tego powodu rząd uruchomił akcję „Stop! Pomyśl, czy to nie oszustwo” (ang. „Stop! Think Fraud”), nową, ogólnokrajową kampanię przeciwko oszustwom, która zachęca do zatrzymania się i zastanowienia, czy nie mamy do czynienia z oszustwem, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania.
Za sprawą tysięcy dodatkowych pracowników służby zdrowia pracujących w lokalnych społecznościach NHS England rozszerza wsparcie oferowane pacjentom w ich przychodniach lekarskich.
Kampania informacyjna mająca na celu zwiększenie świadomości na temat dostępnych usług jest rezultatem ankiety, która ujawniła, że jedna na trzy osoby w Anglii (36% respondentów) nie zdaje sobie sprawy z różnych opcji leczenia dostępnych dla nich w przychodniach lekarza rodzinnego.