18 Czerwiec 2021      Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Istotne ostrzeżenia dla noszących maseczki.

maseczki - 440

Zdj. Shutterstbek

Osoby, długotrwale noszące maski ochronne mogą uszkodzić swoją skórę. Jest to w niektórych przypadkach zagrożenie dla zdrowia. Naukowcy z uniwersytetu w angielskim Huddersfield wskazują, że otarcia i odparzenia skóry, które pojawić mogą się na wskutek długotrwałego używania masek mogą być niebezpieczne.


Chodzi tu nie tylko o komfort użytkowania, ale o dość realne zagrożenie, które może wynikać z przerwania ciągłości naskórka. Nawet w niewielkich ranach mogą rozwijać się bakterie, które w najgorszym wypadku mogą nawet spowodować zakażenie organizmu.

Raport opublikowano w lutym w "Journal of Wound Care" i wydaje się skierowany głównie do personelu medycznego. Choć również choćby pracownicy sklepów spożywczych narażeni mogą być na skutki nadmiernego i długotrwałego używania masek. Zwraca się uwagę, że skóra pod maską powinna pozostawać czysta i odpowiednio nawilżona, a na 30 minut przed jej nałożeniem na twarz, warto zaaplikować krem ochronny. W niektórych krajach noszenie masek jest wdrażane (np. w Polsce od 16 kwietnia), w niektórych wciąż obowiązuje lub obowiązywało. W Czechach chociażby noszenie masek w przestrzeni publicznej dało konkretne efekty i kraj powoli budzi się po największej intensywności pandemii.

-------------------

People who are wearing face masks for long time can harm their skin. It's very dangerous at times for their health condition. Scientists from Huddersfield University pointed out that any grazes or blistering after wearing masks for long time could have negative effect on our health. Bacteria can develop even in a very small wounds, which may eventually cause the infection. This article was published in the February issue of "Journal od Wound Care" which is the magazine especially for medical staff. But this issue can regard also to other sectors, for example shop assistants can be affected by wearing face masks for such a long time. Skin under the mask should be kept clean and moisturized and we should spread cream about 30 minutes before wearing the mask. Some countries are planning to bring in wearing masks for everybody in the public (i.e Poland from April 16), some had this regulation in place and others still do. In Czech Republic for example wearing masks allowed to make some decent progress in fighting pandemic. The country has slowly started to wake up to business as usual.

/BR/

10.04.2020 MiltonKeynesBaner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Liderzy Kościoła Katolickiego popierają szczepienia przeciwko Covid-19

20210217 bp lechowicz szczepienia - 330

Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz należą do grona osób, które zabrały głos na temat etycznego aspektu szczepień przeciwko Covid-19.
• Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz to tylko niektórzy liderzy Kościoła Katolickiego, którzy zachęcają Polaków na Wyspach do szczepień.
• Już około 36 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.
• Osoby w wieku 38 lat i starsze mogą już teraz zarezerwować termin szczepionki.
• Stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne – szczepienie przeciwko Covid-19 jest moralnie dopuszczalne i zalecane.


Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


Fotogaleria