19 Maj 2021      Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Wzmożone obostrzenia rządowe w celu przeciwdziałania pandemii Covid-19.

virus - 400

Ostatnie dane mówią o blisko 6,200 nowych zakażeń Covid-19 w ciągu ostatnich 24 godzin. Brytyjski rząd wprowadza stopniowo kolejne obostrzenia koronawirusowe w wyniku zwiększonej liczby zachorowań.
Wskazuje się, by pracować z domu, jeśli istnieje taka możliwość.


Doskonale wiadomo, że wiele firm pozostawiło swoich pracowników na pracy zdalnej po wcześniejszym lockdownie. Ta sytuacja ma być obecnie kontynuowana.
Od czwartku, 24 września restauracje i puby muszą zamykać się o godz.22.Wiadomo jak dużo zarobku generują te miejsca właśnie po godz.22. Z tego tytułu to dla tego sektora ogromna strata, co jest wyraźnie podnoszone przez właścicieli pubów i restauracji.
Zakrycia twarzy będą obowiązkowe w sklepach, pubach i restauracjach, zarówno u klientów, jak i u pracowników oraz w taksówkach.
Zapowiadane są kary za nieprzestrzeganie wskazań, począwszy od £ 200, nawet maksymalnie do £10,000.
Śluby i przyjęcia weselne mają zostać ograniczone do 15 osób. Wstrzymany jest także zaplanowany wcześniej powrót kibiców na stadiony.
Szkoły pozostają otwarte. Wiadomą sprawą jest, że chodzenie dzieci do szkoły jest sprawą kluczową. Szczególnie po tak długim okresie zamknięcia pandemicznego.
Szkoły pozostaną otwarte, ale czy uniwersytety nie przeniosą się zupełnie na naukę online, to zupełnie inna kwestia.
Wydaje się, że to jest całkiem możliwe. Mimo, że startujący w poniedziałek nowy rok akademicki zaczyna się częściowo online, a częściowo będą spotkania face-to-face w małych grupach, to jednak
w ramach nowych obostrzeń nie wiadomo jak długo ten stan rzeczy zostanie utrzymany.
Rząd spodziewa się, że ograniczenia będą obowiązywać przez okres 6 miesięcy.
Jeśli nie przyniosą skutku, władze będą je stopniowo zaostrzać.
Wojsko wedle wskazań rządu ma pomagać policji w egzekwowaniu przepisów prawa związanych
z obostrzeniami.
Orędzie premiera Borisa Johnsona do brytyjskiego narodu odbyło się we wtorek, 23 września.
PM przedstawił tam plan działań i bardzo stanowczo apelował o potraktowanie na serio wprowadzonych reguł.
Wedle wskazań naukowców, doradców premiera Chrisa Whitty i Patricka Vallance, za 4-5 tygodni w Wielkiej Brytanii notować będziemy po 40,000+ zakażeń koronawirusem dziennie.
Warto zauważyć, że Szkocja reaguje jeszcze skrupulatniej. Nicola Sturgeon ogranicza tam możliwość spotykania się ludzi z różnych gospodarstw domowych.
Wszyscy pamiętamy falstart brytyjskiego rządu z początku pandemii. Istnieją obawy, by nie było podobnie i tym razem.

virus - 2 - 400

----------

6,200 more of new Covid-19 infections in the last 24 hours.
British government has brought new restrictions in place, trying to tackle coronavirus pandemic more efficiently. They are valid from Thursday, 24 September.
It's the reaction to the rising number of infections. A lot of people will carry on working remotely, as it's the measure authorities have highlighted.
Restaurants and pubs will have to be closed at 10pm the latest.
Face masks in shops, restaurants, pubs and taxis.
There will be fines imposed for those who will not follow procedures. Fines will vary, from minimum of £ 200 to even £ 10,000.
Weddings with only up to 15 people taking part in the ceremony.
Fans won't come back to the stadiums just yet as it was previously planned.
Schools will definitely stay open as this is one of the most important measures from the authorities perspective. Kids can't stay at home for any longer.
Universities will have variation of face-to-face teaching in the small groups (only practical exercises) and lectures being online.
It could be that as the time go on all the universities' teaching will be moved online.
Speaking to the nation on Tuesday, September 22, PM Boris Johnson said that more stricted measures are possible to be imposed in the weeks to come.
This period of the restrictions is supposed to last around 6 months.
Army will support police officers in terms of making sure that public is respecting and following all the restrictions.
According to the figures which were presented by scientists, PM's advisers - Chris Whitty and Patrick Valance - in few weeks UK is expecting to have 40,000 + infections every single day.

Scotland introduced much more stricted rules.
Nicola Sturgeon reacted drastically to make sure that numbers of infections won't be this critical.
Public and loads of experts are worried that British government will make the same mistake as at the start of pandemic, when reaction was so late.

 

/BR/

24.09.2020 - Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


Fotogaleria