The Point to kompleks rozrywkowy w centrum Milton Keynes, który wybudowany w 1985 roku został pierwszym Multikinem w Wielkiej Brytanii. Forma architektoniczna, którą przedstawia - ziggurat-form – charakteryzuje się tysiącami czerwonych neonów, łączących się na wierzchołku podkreślając kształt budowli – piramidę.
Na ówczesne czasy nowoczesny obiekt The Point był kinem z 10 salami i pasażem gier.
Od 1985 roku obiekt był prowadzony przez wiele organizacji - pierwszą było AMC Theatres w połączeniu z Milton Keynes Entertainment Corporation (MKEC), a po roku obiekt przejął United Cinemas International (lepiej znany jako UCI) we współpracy z MKEC.
Powstanie kompleksu i uruchomienie kina spowodowało zamknięcie tradycyjnych kin w Bletchley i Newport Pagnell.
The Point nie pozostał jedynie kinem. W budynku w latach jego świetności mieścił się bar Croc, pasaż gier i klub nocny oraz salon gry bingo (GALA Bingo).
W 1995 roku po remoncie budynku otwarto pizzerię Deep Pan Pizza (później Fresh Pizza Company), klub odnowy biologicznej i bar / klub nocny Oasis (później Nexus).
W latach dziewięćdziesiątych popularność The Point spadała. Kumulacja kiepskiej passy nastąpiła w 2002 roku, wraz z otwarciem konkurencyjnego multipletu w Xscape. Trudna sytuacja spowodowała drastyczny spadek zainteresowania wizytami w The Point. Wszelkie działania grupy UCI łącznie z obniżeniem cen biletów na seanse nie przyniosło oczekiwanych skutków.
Kino zostało wynajęte przez easyGroup, zmieniono nazwę kina na easyCinema.com. EasyGroup ograniczyło koszty prowadzenia kina do minimum – stanowiska z napojami i przekąskami zostały zlikwidowane, natomiast widzowie mogli przynosić własne słodycze. Ceny zaczynały się od 20 penców – kierowano się zasadą – im wcześniej kupisz bilet tym będzie on tańszy. Niestety ten model biznesowy był nieudany i w 2006 roku kompleks został przejęty przez sieć Odeon.
Do dziś w The Point znajduje się kino Odeon, które stanowi cichą i klimatyczna alternatywę dla zatłoczonego Cineworld.
/Harnas/
Animacja NHS England wyjaśnia, w jaki sposób pracownicy służby zdrowia w lokalnej przychodni mogą pomóc Ci uzyskać odpowiednią opiekę, gdy jej potrzebujesz. Oprócz wizyty u lekarza rodzinnego lub pielęgniarki, możesz otrzymać propozycję wizyty u farmaceuty, specjalisty zdrowia psychicznego, ratownika medycznego, fizjoterapeuty lub pracownika opieki środowiskowej, w zależności od konkretnego problemu medycznego. Udostępniamy ten film za pośrednictwem pracowników służby zdrowia oraz organizacjom dedykowanych społecznościom.
Dane pokazują, że oszustwa stanowią około 38% wszystkich przestępstw w Anglii i Walii. Szacuje się, że 1 na 17 osób dorosłych padło ofiarą oszustwa w okresie od września 2022 do września 2023 r. To właśnie z tego powodu rząd uruchomił akcję „Stop! Pomyśl, czy to nie oszustwo” (ang. „Stop! Think Fraud”), nową, ogólnokrajową kampanię przeciwko oszustwom, która zachęca do zatrzymania się i zastanowienia, czy nie mamy do czynienia z oszustwem, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania.
Za sprawą tysięcy dodatkowych pracowników służby zdrowia pracujących w lokalnych społecznościach NHS England rozszerza wsparcie oferowane pacjentom w ich przychodniach lekarskich.
Kampania informacyjna mająca na celu zwiększenie świadomości na temat dostępnych usług jest rezultatem ankiety, która ujawniła, że jedna na trzy osoby w Anglii (36% respondentów) nie zdaje sobie sprawy z różnych opcji leczenia dostępnych dla nich w przychodniach lekarza rodzinnego.