9 Sierpień 2020      Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

The Point, Milton Keynes – pierwsze Multikino w UK

DSC09160smallThe Point to kompleks rozrywkowy w centrum Milton Keynes, który wybudowany w 1985 roku został pierwszym Multikinem w Wielkiej Brytanii. Forma architektoniczna, którą przedstawia - ziggurat-form – charakteryzuje się tysiącami czerwonych neonów, łączących się na wierzchołku podkreślając kształt budowli – piramidę.

Na ówczesne czasy nowoczesny obiekt The Point był kinem z 10 salami i pasażem gier.


 

Od 1985 roku obiekt był prowadzony przez wiele organizacji - pierwszą było AMC Theatres w połączeniu z Milton Keynes Entertainment Corporation (MKEC), a po roku obiekt przejął United Cinemas International (lepiej znany jako UCI) we współpracy z MKEC.

Powstanie kompleksu i uruchomienie kina spowodowało zamknięcie tradycyjnych kin w Bletchley i Newport Pagnell.

The Point nie pozostał jedynie kinem. W budynku w latach jego świetności mieścił się bar Croc, pasaż gier i klub nocny oraz salon gry bingo (GALA Bingo).

W 1995 roku po remoncie budynku otwarto pizzerię Deep Pan Pizza (później Fresh Pizza Company), klub odnowy biologicznej i bar / klub nocny Oasis (później Nexus).

W latach dziewięćdziesiątych popularność The Point spadała. Kumulacja kiepskiej passy nastąpiła w 2002 roku, wraz z otwarciem konkurencyjnego multipletu w Xscape. Trudna sytuacja spowodowała drastyczny spadek zainteresowania wizytami w The Point. Wszelkie działania grupy UCI łącznie z obniżeniem cen biletów na seanse nie przyniosło oczekiwanych skutków.

Kino zostało wynajęte przez easyGroup, zmieniono nazwę kina na easyCinema.com. EasyGroup ograniczyło koszty prowadzenia kina do minimum – stanowiska z napojami i przekąskami zostały zlikwidowane, natomiast widzowie mogli przynosić własne słodycze. Ceny zaczynały się od 20 penców – kierowano się zasadą – im wcześniej kupisz bilet tym będzie on tańszy. Niestety ten model biznesowy był nieudany i w 2006 roku kompleks został przejęty przez sieć Odeon.

Do dziś w The Point znajduje się kino Odeon, które stanowi cichą i klimatyczna alternatywę dla zatłoczonego Cineworld.

www.odeon.co.uk

odeon

/Harnas/

Baner MK - niebieski - 330

Kurs walut NBP

 Sprzedaż
Kupno
GBP
4,9409
4,8431
EUR
4,4488
4,3608
CHF
4,1214
4,0398
USD
3,7523
3,6779
Zaktualizowano 2020-08-07

Fotogaleria