19 Kwiecień 2021      Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Nowy projekt darmowych szybkich testów na Covid

testy w MK - 18.02.21 - 390

Budowlańcy, hydraulicy, elektrycy i inni specjaliści będą mogli otrzymać darmowy test na Covid w Milton Keynes przed pójściem do pracy.
Urząd miasta MK rozpoczął ten specjalny projekt w bibliotece, mieszczącej się w Central Milton Keynes, by zidentyfikować wszystkich zakażonych, nie mających objawów.


Ocenia się, że jedna na trzy osoby zakażonych koronawirusem nie ma objawów, wciąż stanowiąc zagrożenie epidemiologiczne dla innych mieszkańców lokalnej społeczności.
Centrum testowania mieści się w bibliotece w Central MK i otwarte jest od 9:30 - 16:30 od poniedziałku - piątku. We wtorki i czwartki będzie otwarte dłużej, bo do godz. 19.
Osoby, które chcą się przetestować potrzebują mieć ze sobą ID i telefon komórkowy. Wynik przesłany zostanie w ciągu 45 minut.
Testy są przeznaczone dla osób bez symptomów. Inni powinni kierować się wytycznymi, jakie proponuje NHS.

-------------------

All the tradespeople in MK can get a free rapid test to ensure they are Covid free before going to work. This scheme includes builders, plumbers, electricians among other tradespeople.
The council is running a special testing service at Central Milton Keynes library in a bid to identify these infected with Covid-19 who lack of symptoms but can still infect other members of the public.
Around one in three people infected with coronavirus have no symptoms and could be spreading the virus without knowing about it.
The test centre in MK library is open Monday - Friday from 9:30am to 4:30pm with late opening until 7pm on Tuesdays and Thursdays.
ID and smartphone are required for those who want test to be done. Results will be sent within 45 minutes.
These tests are designed for people with no symptoms. Others should follow the the procedure of booking it through NHS.

/BR/
18.02.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


"Uważam że seniorzy zawsze powinni dawać przykład" - rozmowa z Panią Anną, naszą "Insta Babcią" z Northamptonshire

artykul - 18.02.2021 - 300

Przez wielu nazywana jest „Instababcią". Zasłynęła z otwarcia swojego profilu na Instagramie w wieku 92 lat. Dziś jako 94-letnia aktywna dama, pomimo napiętego grafiku, znajduje codziennie czas na kontakt z publicznością za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jej profil śledzi 56 tysięcy osób,a życzenia urodzinowe składali jej zarówno politycy, jak i dziennikarze czy celebryci tacy jak: Katarzyna Grochola, Agata Młynarska, Grażyna Wolszczak, Piotr Adamczyk czy Jolanta Kwaśniewska.


Fotogaleria