9 Sierpień 2022      Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Branża żywieniowa (cateringowa) w Milton Keynes najmocniejsza w kraju

restauracje - 390

Milton Keynes ma najmocniejszą branżę cateringową w kraju według danych przedstawionych przez Magnet Kitchens.

Dzieje się tak z powodu wzrostu ilości restauracji w MK. Dane wskazują, że mamy do czynienia z 93% wzrostem pomiędzy 2020, a 2021 rokiem. To najwyższy wzrost w skali kraju. Obecnie jest 225 opcji cateringowych do wyboru w mieście, z pizzeriami cieszącymi się wciąż największym zainteresowaniem. Ale to nie nowość, ewidentne jest od dawna, że pizza jest najbardziej pożądana we wszystkich miejscach kraju przez klientów. 


Różnorodność różnych rodzajów kuchni, po które możemy sięgnąć przy użyciu aplikacji do zamówień posiłków wzrosła prawie o połowę w Wielkiej Brytanii w ostatnim roku.

To wspaniała wiadomość jeśli wziąć pod uwagę obowiązywanie obostrzeń pandemicznych przez tak długi okres czasu.

Ocenia się, że sektor cateringowy będzie potrafił wrócić do stanu sprzed pandemii. Nie wiadomo ile to potrwa, ale przewiduje się sukces. Oczywiście sporo zależeć będzie od władz, także lokalnych, znoszenia obostrzeń i proponowanych programów wsparcia. 

Projekt pomocowy KickStart jest jedną z takich inicjatyw, które mają na celu wzrost zatrudnienia w społecznościach lokalnych.Sugeruje się, że powinna powstać także platforma na wzór "Eat Out to Help Out" jak przed kilkoma miesiącami.

"Życie towarzyskie jest niezwykle istotną częścią naszej równowagi psychicznej, rzeczywistość wirtualna odgrywać zaczyna ważną rolę, ale nie zastąpi bezpośrednich relacji międzyludzkich", powiedział Rick Smith, ekspert od ratowania biznesu i dyrektor zarządzający Forbes Burton.

Dodał: "To będzie powolny powrót, ale jeśli tylko będziemy mieć kontrolę nad wirusem, to święta Bożego Narodzenia 2021 i przejście w nowy 2022 rok powinny być punktem zwrotnym dla całej branży".

-------

Milton Keynes' food industry is the strongest in the UK, according to the data provided by Magnet Kitchens.

It's thank to the growth of restaurants in MK. The figures released presented the increase of the number of food outlets in Milton Keynes by 93 % between 2020 and 2021.

That's the highest growth in the country. There are now 225 different food options in Milton Keynes with pizza remaining the most popular cuisine in the city.

It's obvious everywhere you go in the country that pizza is the most wanted food by the customers.

The selection of different foods now which we can access through food delivery services and takeaways has grown nearly by half in the past year in the UK.

It's an outstanding figure if you take on board the fact that pandemic restrictions were in place for such a long time. 

Food industry is predicted to be able to come back to pre-pandemic reality slowly but surely.

A lot will obviously depend on the authorities, lifting off restrictions and how helpful and effective stimulus packages are.

KickStart grant is one of them. It supposed to increase local employment. It is thought that more projects should appear, like it was few months ago with "Eat Out to Help Out".

"Socialising is an important part of our mental stability, virtual reality has its place but it can't replace face to face interactions and that human contact aspect of people as a whole", said Rick Smith, business rescue expert and managing director of Forbes Burton.

He added: "It's going to be a slow return but as long as we have control over the virus, 2021 Christmas momentum into 2022 should give the industry a good kickstart".

/BR/

26.04.2021 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

MMR Childhood Vaccinations Campaign

16.02.2022 - promowane - 330

Co dziesiąte dziecko rozpoczynające szkołę jest zagrożone zakażeniem odrą
Chrońmy nasze dzieci przed chorobami wieku dziecięcego – ostrzega dr Agnieszka Biel. Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) i NHS wzywają rodziców i opiekunów do upewnienia się, że ich dzieci są na bieżąco ze szczepieniami przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR) oraz ze wszystkimi innymi rutynowymi szczepionkami dziecięcymi. Jak pokazują najnowsze dane, liczba szczepień MMR spadła do najniższego poziomu od dziesięciu lat.


Przełom- Wielka Brytania zacznie oferować leki na Covid!

26.01.2022 - 330-2

Masz pozytywny wynik testu na koronawirusa?

Zapisz się na badanie nad lekiem przeciwko COVID-19

  • Eksperci i rząd wystosowali apel do ochotników wykazujących pozytywny wynik testu na COVID-19 do zarejestrowania się w wiodącym na świecie badaniu leku przeciwwirusowego
  • Akcję rekrutacyjną wspierają organizacje charytatywne, w tym Kidney Care UK, Cystic Fibrosis Trust, Diabetes UK i British Liver Trust, ze względu na możliwość ochrony pacjentów przed hospitalizacją w przypadku występowania współistniejących schorzeń nerek, wątroby oraz mukowiscydozy i cukrzycy
  • Co najmniej 6000 dodatkowych uczestników badań jest potrzebnych jak najszybciej, aby terapie ratujące życie mogły być wdrożone na szeroką skalę
  • Osoby chętne mogą zarejestrować się tutaj:
  • jest w wieku powyżej 50. roku życia lat lub ma od 18 do 49 lat i cierpi na choroby lub schorzenia współistniejące, które mogą zwiększać ryzyko rozwoju ciężkiego COVID-19.
Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Fotogaleria