26 Styczeń 2022      Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 30 stycznia w Luton.

08.01.2022 - 390

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Luton odbędzie się w sali St Mary's Church przy Church Street w Luton, LU1 3JF w niedzielę, 30 stycznia.

Organizatorzy, sztab WOŚP w Luton przygotowali bardzo wiele atrakcji, w tym zabawy i aktywności dla najmłodszych, muzykę na żywo, aukcję, loterię, a na pożegnanie dnia światełko do nieba.


I to nie tylko jeśli chodzi o dzień samego finału. Wcześniej także sporo aktywności. Choćby w niedzielę 16 stycznia lokalna akademia Piłkarska Smart Football Academy organizuje mecze charytatywne rodziców z terenami i dwóch drużyn rodziców między sobą, które będą także wsparciem dla WOŚP Luton.

Muzyczne wydarzenia będą mieć miejsce w lokalnej polskiej restauracji "Gospoda Luton", mieszczącej się w centrum Luton, przy 28 Chapel Street.

To właśnie tam w piątek, 28 stycznia  Hesus Jam Session, w którym wystąpią lokalni muzycy. Jam session w bluesowo-rockowej konwencji z pewnością zainteresuje fanów muzyki. 

Początek wydarzenia o godz.20.

Wszystkich Was gorąco zapraszamy, by wziąć udział w tej cudownie zapowiadającej się imprezie i wesprzeć szlachetną inicjatywę charytatywną.

Mamy nadzieję, że widzimy się i bawimy

w sporej grupie osób, dla których WOŚP od lat jest częścią ich tożsamości.

Warto obserwować media społecznościowe @WOŚP Luton, na których będzie można regularnie dowiedzieć się sporo o planach sztabu WOŚP. Orkiestra gra w tym roku w okolicy jedynie w Luton, sztaby nie zawiązały się ani w Bedford, ani w Milton Keynes.

/BR/

08.01.2022 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Nowa część kampanii szczepionkowej

27.10.2021 - 330 - nhs

Pozostań bezpiecznytej jesieni – radzą eksperci, ostrzegając przed podwójnym zagrożeniem w postaci Covid-19 i grypy

Wraz ze zmianą pór roku, gdy dzieci wracają do szkoły, wszyscy częściej kaszlemy i łapiemy przeziębienia. Ale tej jesieni jest inaczej – po 18 miesiącach ograniczonej socjalizacji i ekspozycji na wirusy i bakterienasza odpornośćjest mocno osłabiona.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Fotogaleria