23 Listopad 2024      Imieniny obchodzą: Adela, Felicyta, Klemens

Społeczność Polska w Milton Keynes

flagaNiektórzy zapewne pamiętają pytanie, które padło na portalu: ilu jest Polaków w Milton Keynes?

Były pewne szacunki, ale brakowało nam jakichkolwiek statystyk. Po dłuższym poszukiwaniu mnie się udało odnaleźć dane liczbowe na ten temat.

Oczywiście statystyki obejmują jedynie osoby, które zarejestrowały się w Home Office wysyłając aplikacje z Milton Keynes, ta nie ujmuje grupy migracji – czyli Polaków, którzy po dokonaniu rejestracji w innym miejscu przyjechali do Milton Keynes. Nie ma tutaj również danych na temat niepracujących i dzieci.


Z głosów na Forum wiemy, że grupa niepracujących mam i przyjezdnych rodzin stanowi znaczącą grupę.

Przejdźmy do sedna tematu – wyniki analizy przedstawiają się następująco:

Wykres – liczba Polaków zarejestrowanych w Home Office w stosunku do ogólnej liczby zarejestrowanych obywateli krajów Nowej Unii Europejskiej

Wykres  liczba Polaków zarejestrowanych w Home Office w stosunku do ogólnej liczby zarejestrowanych obywateli krajów Nowej Unii Europejskiej

Źródło: opracowanie własne na podstawie Accession 2011 by Lesley Potter,

www.mkiobservatory.org.uk/document.aspx?id=9800&siteID=1026 

Z danych przedstawionych na diagramie wynika, że pod koniec dekady Polacy stanowili znaczącą większość analizowanej grupy rejestrujących się w Home Office. Ogółem Polacy na przestrzeni ostatnich 8 lat stanowili 60 % nowo przybyłych Europejczyków - obecnie prym wiodą obywatele Litwy .

W latach 2004 – 2011 zarejestrowano 3005 Polaków mieszkających w MK. Do tej grupy należy włączyć niepracujących partnerów/współmałżonków – 700 osób i dzieci – dodatkowo 1500 osób. Grupę migrującą z innych miejsc w UK szacujemy na około 1500 osób.

Podsumowując dane statystyczne oraz szacunkowe w Milton Keynes obecnie mieszka 7 tysięcy Polaków małych i dużych, którzy stanowią około 3% populacji miasta.

Jest nas tutaj spora grupa, ale niestety gubimy się na 8851 hektarach powierzchni – średnio przypada 0.79 Polaka na hektar.

Mamy nadzieję, że Portal jest platformą ułatwiającą kontakt i organizację spotkań nie tylko towarzyskich – i tym samy spełnia rolę, dla której został stworzony.

/iwi/

 Dane uzupełniające dla Bedford i Luton

Zarejestrowani do National Insurance w roku 2010/2011

mapka

A Milton Keynes 290

B Bedford 580

C Luton 970

Baner MK - niebieski - 330

Fotogaleria

ARTYKUŁY PROMOWANE

Animacja NHS England

04.05.2024 - 330

Animacja NHS England wyjaśnia, w jaki sposób pracownicy służby zdrowia w lokalnej przychodni mogą pomóc Ci uzyskać odpowiednią opiekę, gdy jej potrzebujesz. Oprócz wizyty u lekarza rodzinnego lub pielęgniarki, możesz otrzymać propozycję wizyty u farmaceuty, specjalisty zdrowia psychicznego, ratownika medycznego, fizjoterapeuty lub pracownika opieki środowiskowej, w zależności od konkretnego problemu medycznego. Udostępniamy ten film za pośrednictwem pracowników służby zdrowia oraz organizacjom dedykowanych społecznościom.


Rządowa Kampania „Stop! Pomyśl, czy to nie oszustwo” – Nowa Odpowiedź na Epidemię Oszustw w Anglii i Walii

Polish-Offer-Alice-330  04.04.2024

Dane pokazują, że oszustwa stanowią około 38% wszystkich przestępstw w Anglii i Walii. Szacuje się, że 1 na 17 osób dorosłych padło ofiarą oszustwa w okresie od września 2022 do września 2023 r. To właśnie z tego powodu rząd uruchomił akcję „Stop! Pomyśl, czy to nie oszustwo” (ang.Stop! Think Fraud”), nową, ogólnokrajową kampanię przeciwko oszustwom, która zachęca do zatrzymania się i zastanowienia, czy nie mamy do czynienia z oszustwem, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania.


Nie tylko lekarz rodzinny – kampania NHS na temat wsparcia dostępnego w Twojej przychodni

NHS NHS-GP-MDT-4 - 330

Za sprawą tysięcy dodatkowych pracowników służby zdrowia pracujących w lokalnych społecznościach NHS England rozszerza wsparcie oferowane pacjentom w ich przychodniach lekarskich.

Kampania informacyjna mająca na celu zwiększenie świadomości na temat dostępnych usług jest rezultatem ankiety, która ujawniła, że jedna na trzy osoby w Anglii (36% respondentów) nie zdaje sobie sprawy z różnych opcji leczenia dostępnych dla nich w przychodniach lekarza rodzinnego.