9 Sierpień 2022      Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Święto Niepodległości w Polskiej Szkole MK

11listopadaPSMK11listopadaPSMK-1W minioną sobotę 10 listopada, oprócz zwykłych zajęć, uczniowie Polskiej Szkoły MK obchodzili uroczyście nadchodzące Narodowe Święto Niepodległości - 11 Listopada.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem Flagi Państwowej oraz odśpiewaniem Hymnu Narodowego.

Dyrektor szkoły przywitała uczniów oraz Rodziców.


11listopadaPSMK-2

Uczniowie klasy 4 przygotowali krótki apel z okazji 11 Listopada – Święta Niepodległości, by przekazać młodszym kolegom historię i informacje na temat tak ważnej dla Nas, Polaków uroczystości.

11listopadaPSMK-3Wychowawczyni klasy 4, mgr Dorota Skimina dołożyła wszelkich starań by przekaz był którki, interesujący oraz by uroczystość odbyła się w duchu patriotycznymu. Uczniowie przypomnieli sobie znaczenie symboli narodowych i swoim pięknym zachowaniem oraz odświetnym strojem okazali szacunek Fladze Państwowej.

Nie zabrakło również pieśni patriotycznych: „My pierwsza brygada", „Legiony" oraz „Rozkwitały pęki białych róż" w oprawie muzycznej pani mgr Wioletty Zakrzewskiej.11listopadaPSMK-4

Rodzice obecni na apelu podziekowali nauczycielom za wspaniałą lekcję patriotyzmu i obiecali przyłaczyć się do następnych zajęć otwartych by wspomóc edukację naszych podopiecznych.

11listopadaPSMK-5

 

Zdjęcia wykonane przez  logo dominiki-80

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

MMR Childhood Vaccinations Campaign

16.02.2022 - promowane - 330

Co dziesiąte dziecko rozpoczynające szkołę jest zagrożone zakażeniem odrą
Chrońmy nasze dzieci przed chorobami wieku dziecięcego – ostrzega dr Agnieszka Biel. Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) i NHS wzywają rodziców i opiekunów do upewnienia się, że ich dzieci są na bieżąco ze szczepieniami przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR) oraz ze wszystkimi innymi rutynowymi szczepionkami dziecięcymi. Jak pokazują najnowsze dane, liczba szczepień MMR spadła do najniższego poziomu od dziesięciu lat.


Przełom- Wielka Brytania zacznie oferować leki na Covid!

26.01.2022 - 330-2

Masz pozytywny wynik testu na koronawirusa?

Zapisz się na badanie nad lekiem przeciwko COVID-19

  • Eksperci i rząd wystosowali apel do ochotników wykazujących pozytywny wynik testu na COVID-19 do zarejestrowania się w wiodącym na świecie badaniu leku przeciwwirusowego
  • Akcję rekrutacyjną wspierają organizacje charytatywne, w tym Kidney Care UK, Cystic Fibrosis Trust, Diabetes UK i British Liver Trust, ze względu na możliwość ochrony pacjentów przed hospitalizacją w przypadku występowania współistniejących schorzeń nerek, wątroby oraz mukowiscydozy i cukrzycy
  • Co najmniej 6000 dodatkowych uczestników badań jest potrzebnych jak najszybciej, aby terapie ratujące życie mogły być wdrożone na szeroką skalę
  • Osoby chętne mogą zarejestrować się tutaj:
  • jest w wieku powyżej 50. roku życia lat lub ma od 18 do 49 lat i cierpi na choroby lub schorzenia współistniejące, które mogą zwiększać ryzyko rozwoju ciężkiego COVID-19.
Noworoczna kampania zachęcająca do szczepień kobiety w ciąży

20.01.2022 - 330

Nowa kampania zachęcająca kobiety w ciąży do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko Covid

• W ramach noworocznej kampanii rządowej kobiety w ciąży są zachęcane do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19
• Prawie wszystkie kobiety w ciąży, które były hospitalizowane lub przyjmowane na oddział intensywnej terapii z powodu COVID-19, nie były szczepione.


Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Fotogaleria