18 Październik 2021      Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła

8 czerwca 2013 - II Festyn Szkolny z Polską Szkołą MK

festyn pol szkola 37 300x200W minioną sobotę 8 czerwca odbył się doroczny festyn w Polskiej Szkole MK.

W imprezie wzięło udział ponad 300 dorosłych i dzieci. Organizacją tradycyjnie zajęli się dyrekcja, nauczyciele oraz asystenci, a także przyjaciele Polskiej Szkoły MK. Jednak festyn nie odbył by się bez wsparcia i pomocy ze strony rodziców dzieci uczęszczających na co sobotnie zajęcia, za które serdecznie dziękujemy.


Mimo, że aura nie sprzyjała uczniowie Polskiej Szkoły MK zaprezentowali się w uroczystym koncercie z okazji Dnia Mamy i Taty. Na scenie pojawili się starsi uczniowie z kwiatami, laurkami i piosenką na ustach oraz najmłodsi z afrykańską orkiestrą.

Po zakończeniu części oficjalnej – wzruszającego koncertu dla Rodziców zabawom nie było końca. Dzieciaki skakały na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach, harcowały na boisku szkolnym, dekorowały swoje twarze.

festyn pol szkola 22 250x167festyn pol szkola 20 250x167Na festynie rozegrano mecz piłki nożnej „O złote kalesony i skrzynkę piwa"- wygrała drużyna przyjezdna z Luton – Panom gratulujemy!!! Jak na wspaniałych sportowców przystało nagroda została podzielona równo pomiędzy wszystkich uczestników meczu. Bardzo dziękjuemy za postawę fair play.

Nie zapomnieliśmy o zawodach sportowych dla rodziców i dzieci - największym powodzeniem cieszyły się dwie dyscypliny : „wyścigi z babą na plecach" oraz skoki na piłkach. Rozdano złote medale dla wszystkich zwycięzców.

Polska Szkoła MK w ramach wspierania lokalnego polskiego biznesu zaprosiła do współpracy firmy z sektora „beauty". W salonie piękności można było się zrelaksować, zakupić kosmetyki i skorzystać z usług Pań kosmetyczek i Pana masażysty.

W czasie festynu serwowano grillowaną kiełbaskę, szaszłyki i grochówkę oraz pyszne domowe wypieki.festyn pol szkola 25 250x167

Chętni mieli okazję zakupić los loterii fantowej - główną nagrodą były przegląd MOT i serwis samochodu o łącznej wartości £150. Oprócz nagrody głównej było mnóstwo nagród dodatkowych ufundowanych przez sponsorów i przyjaciół Polskiej Szkoły MK o łącznej wartości £350.

Gościem Polskiej Szkoły MK było stowarzyszenie „Awake to know Africa". Reprezentanci African Community zaprosili dzieci i dorosłych do wspólnego śpiewania i muzykowania.

W czasie festynu można było złożyć dar serca w ramach akcji „Box for Africa" – więcej na http://polskaszkolamk.org.uk/?page_id=581 

festyn pol szkola 29 250x167Dyrekcja Polskiej Szkoły MK składa ogromne podziękowania dla kadry pedagogicznej, przyjaciół i sponsorów za przygotowanie wspólnej zabawy.

DYREKCJA POLSKIEJ SZKOŁY MK DZIĘKUJE WSZYSTKIM UCZESTNIKOM FESTYNU ZA MIŁĄ, RODZINNĄ ATMOSFERĘ I KULTURALNE ZACHOWANIE.

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Fotogaleria