4 Grudzień 2021      Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Aleksandra Warchoł 'Memory Remains’ - Wystawa solowa polskiej artystki - MK Gallery

Alex Warchol Landscapes 2 - 250

Zapraszamy na wystawę solową polskiej artyski Aleksandry Warchoł ‘Memory Remains', która odbędzie się w dniach 22 - 28 sierpnia. (Wernisaż 22 sierpnia godz. 18.00).

Aleksandra Warchoł jest absolwentką Uniwersytetu Bedfordshire. Na swojej pierwszej solowej wystawie artystka, aktualnie mieszkająca w Wielkiej Brytanii, zaprezentuje fotografie, które mają na celu przywołwać nostalgiczne wspomnienia z czasów młodości, dotyczące jej miejsca pochodzenia, którym jest Polska. Prace będą prezentowane na zdjęciach, jak i równiez na slajdach oglądanych za pomocą zabytkowych przeglądarkek do slajdów.


Wystawa jest czescią tegorocznego Showcase 2013 organizowanego przez Milton Keynes Gallery, gdzie swoje prace zaprezentuje osmiu rożnych artystów. Każdy z nich będzie miał szansę pokazania swoich prac podczas solowych wystaw, trwających tydzien.

Żeby stworzyć serię "Memory remains" - "Pozostałości wspomnień", Warchoł sfotografowała zdjęcia znalezione w albumie rodzinnym, na tle jej nowego miejsca zamieszkania, którym jest Houghton Regis w Bedfordshire. Tym sposobem artystka starała się uzyskać wrażenie sztucznych wspomnień w celu przezwyciężenia tęsknoty za rodzinnym miastem. Fotografie będą mogły być oglądane w formie slajdów. Oprócz tego projektu, zaprezentowane również będą fotografie z serii „Krajobrazy Domu"- „Landscapes of Home" przedstawiające okolice jej nowego miejsca zamieszkana, które artystka kojarzy z rodzinnym miastem. Fotografie zostały wykonane za pomocą aparatów analagowych, są one odpowiednikami modeli, których użawali jej rodzice za czasów jej mlodości.

Na wystawie będzie można również zobaczyć krótki film pt„Ścieżka Publiczna" - „Public Footpath", zaprezentowany w formie instalacji, nagrany za pomoca telefonów komórkowych. Film nawiązuje do nieustannej podróży artystki i podążaniu w niewiadomym kierunku.

Dodatkowe informacje

Aleksandra Warchoł (ur.1983, Polska)

Uniwersytet Bedfordshire

BA (Hons) Photography and Video Arts

www.awarchol.com 

Informacje dla odwiedzajacych

Wystawa otwarta będzie w dniach 22-28 Sierpnia. Wernisaż odbędzie się 22go Sierpnia o godzinie 18tej. Wstęp wolny.

Galeria czynna jest w godzinach Wtorek-Piatek 12-18, Sobota 11-20,

Niedziela 11-17.

Adres: MK Gallery, 900 Midsummer Blvd, Milton Keynes MK9 3QA

Dodatkowych informacji udziela:

Aleksandra Warchoł nr tel 07738 070 572, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MK Gallery nr tel 01908 676 900, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Alex Warchol Landscapes 2-550

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Boost Day- dzień mobilizacji

04.12.2012 - 330

Tego #DniaMobilizacji przypominamy wszystkim o zaszczepieniu się, dawce przypominającej i ochronie, szczególnie przed sezonem świątecznym.

 Aktualnie 98% kobiet w ciąży hospitalizowanych z powodu #koronawirus nie otrzymało #szczepionka.


Szczepienia dzieci 12-15

logo NHS

Polska pediatra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniemodpowiada na pytania dotyczące Covid-19 i szczepionek przeciw grypie dla dzieci

We wrześniu czołowi brytyjscy lekarze zalecili zaszczepienie wszystkich dzieci w wieku od 12 do 15 lat pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19 po to,aby chronić ich zdrowie fizyczne i psychiczneoraz zapobiec przerwom w procesie edukacji. Program szczepień przeciwko grypie dla szkół został również rozszerzony o wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz klasy siódmej szkoły średniej (Year 7 of secondary school), aby objąć wszystkich uczniów szkół średnich do roku 11. włącznie.


Nowa część kampanii szczepionkowej

27.10.2021 - 330 - nhs

Pozostań bezpiecznytej jesieni – radzą eksperci, ostrzegając przed podwójnym zagrożeniem w postaci Covid-19 i grypy

Wraz ze zmianą pór roku, gdy dzieci wracają do szkoły, wszyscy częściej kaszlemy i łapiemy przeziębienia. Ale tej jesieni jest inaczej – po 18 miesiącach ograniczonej socjalizacji i ekspozycji na wirusy i bakterienasza odpornośćjest mocno osłabiona.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Fotogaleria