Niewielu mieszkańców, a zwłaszcza tych ‘krótkoterminowych’ przyjezdnych z różnych zakątków Europy, przypuszcza, że znakiem rozpoznawczym MK w świecie są krowy – betonowe rzeźby ustawiane na jednym z zielonych skwerów nieopodal Bankroft oraz w centrum miasta w otwartej części Middsummer Palce.Krowy stworzone przez Liz Leyh, kanadyjską artystkę zyskały sławę stając się symbolem fundacji wspomagającej organizacje skautowskie. Po raz pierwszy zostały ‘przedstawione’ szerszej publiczności w 2007 roku, kiedy to 100 małych krówek zostało wręczonych dobroczyńcom przekazującym pieniądze fundacji.
Każda ręcznie wykonana i pomalowana statuetka miała certyfikat oryginalności i unikatowy numer a ich ceny kształtował się w granicach od £10 do £100 . Tradycja zapoczątkowana wówczas jest kontynuowana i z roku na rok zyskuje większą popularność. Krowy z Milton Keynes podróżują po kraju i świecie – niektóre dotarły do Australii i Stanów Zjednoczonych. Z okazji oficjalnego otwarcia stadionu MK Dones przez Królową Elżbietę i Jej Męża Księcia Edynburga w listopadzie 2007 została stworzona specjalna edycja MK Cows. Z tego wniosek, że to nie przypadek, że maskotkami miejscowej drużyny footballowej są właśnie krowy.
Maskotki klubu MK DONS - Donny i Mooie
Źródło: http://www.mkdons.com/page/NewsDetail/0,,10420~575841,00.html
Tak więc sprawa jest jasna – jedyną sensowną pamiątką z MK jest mała ręcznie malowana krówka z betonu bo pewnie wielu z Was zdążyło się zorientować, że pocztówki ze zdjęciami Milton Keynes po prostu nie istnieją.
/Iwi/
Animacja NHS England wyjaśnia, w jaki sposób pracownicy służby zdrowia w lokalnej przychodni mogą pomóc Ci uzyskać odpowiednią opiekę, gdy jej potrzebujesz. Oprócz wizyty u lekarza rodzinnego lub pielęgniarki, możesz otrzymać propozycję wizyty u farmaceuty, specjalisty zdrowia psychicznego, ratownika medycznego, fizjoterapeuty lub pracownika opieki środowiskowej, w zależności od konkretnego problemu medycznego. Udostępniamy ten film za pośrednictwem pracowników służby zdrowia oraz organizacjom dedykowanych społecznościom.
Dane pokazują, że oszustwa stanowią około 38% wszystkich przestępstw w Anglii i Walii. Szacuje się, że 1 na 17 osób dorosłych padło ofiarą oszustwa w okresie od września 2022 do września 2023 r. To właśnie z tego powodu rząd uruchomił akcję „Stop! Pomyśl, czy to nie oszustwo” (ang. „Stop! Think Fraud”), nową, ogólnokrajową kampanię przeciwko oszustwom, która zachęca do zatrzymania się i zastanowienia, czy nie mamy do czynienia z oszustwem, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania.
Za sprawą tysięcy dodatkowych pracowników służby zdrowia pracujących w lokalnych społecznościach NHS England rozszerza wsparcie oferowane pacjentom w ich przychodniach lekarskich.
Kampania informacyjna mająca na celu zwiększenie świadomości na temat dostępnych usług jest rezultatem ankiety, która ujawniła, że jedna na trzy osoby w Anglii (36% respondentów) nie zdaje sobie sprawy z różnych opcji leczenia dostępnych dla nich w przychodniach lekarza rodzinnego.