24 Lipiec 2021      Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga

Witajcie na stronie MiltonKeynes.com.pl

W końcu nadszedł moment, kiedy te słowa trafią do Was na łamach naszej strony laughing


Z pomysłem stworzenia portalu, który wszystkim nam umili i ułatwi, czasami trudne, życie na obczyźnie, nosiliśmy się przez kilka długich miesięcy.


Zastanawialiśmy się nad forma, jaką powinien on przyjąć - i nie chodzi tu o piękne kolory czy multum informacji, ale o fakt żeby wszystkie ważne i ciekawe wiadomości znalazły się we właściwym miejscu.


Możecie być pewni, że będzie to portal dla Was tworzony przy Waszej pomocy laughing


Potrzeba jeszcze wiele czasu, aby nabrał on własnego, niepowtarzalnego charakteru i formy, ale trzymamy kciuki, że uda się nam to wspólnie osiągnąć smile

Liczymy na Wasze sugestie – wskazówki, pomysły i komentarze - wysyłajcie na nasz email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Dołożymy wszelkich starań, aby umieszczane informacje były poprawne, wszelkie pomyłki będą niezwłocznie korygowane a dane aktualizowane.


To tytułem wstępu a teraz do roboty Polacy z MK.

 

Harnas Studio Team
lolo-biaetlo copy
Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Liderzy Kościoła Katolickiego popierają szczepienia przeciwko Covid-19

20210217 bp lechowicz szczepienia - 330

Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz należą do grona osób, które zabrały głos na temat etycznego aspektu szczepień przeciwko Covid-19.
• Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz to tylko niektórzy liderzy Kościoła Katolickiego, którzy zachęcają Polaków na Wyspach do szczepień.
• Już około 36 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.
• Osoby w wieku 38 lat i starsze mogą już teraz zarezerwować termin szczepionki.
• Stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne – szczepienie przeciwko Covid-19 jest moralnie dopuszczalne i zalecane.


Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


Fotogaleria