24 Lipiec 2021      Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga

Rozstrzygnięcie konkursu Moje miejsce w MK

Nadszedł czas na rozstrzygnięcie naszego konkursu.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłane prace i wszystkim głosującym za pomoc w wyłonieniu zwycięzcy.

 mostek2

autor: Adam - MK Mostek


Janek - zima zima lecz zakupy trzeba robic

 

autor: Janek - Zima zimą, lecz zakupy trzeba robić!  Wasze zdjęcia bardzo nam się podobały, choć niektóre nie bardzo wpisały się w konwencję konkursu pt. Moje miejsce w MK. Zostały jednak włączone do galerii konkursowej, bo ujęły nas pomysłowością i umiejętnościami autorów. I tutaj chcieliśmy wyróżnić Janka za zdjęcie Zima zimą, lecz zakupy trzeba robić! Nadał kobiece oblicze zimie w Milton!

Wracając do sedna - Wasze pomysły na uchwycenie pozornie banalnego miejsca i wykorzystanie gry światła i koloru były dla nas miłym zaskoczeniem. Jesteśmy przekonani, że dzięki Waszym fotografiom wiele osób spojrzy na Milton Keynes inaczej niż do tej pory, dojrzy piękno natury i architektury tutejszej okolicy.

Trzeba przyznać, że głosowanie trwało do ostatniej chwili, a o zwycięstwie przesądziła przewaga jednego głosu. Według Was na nagrodę – ramkę cyfrową – zasłużył autor zdjęcia MK MostekAdam.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy!!!

Szczegółowe wyniki znajdziecie w galerii Wyniki konkursu – Moje miejsce w MK  http://www.miltonkeynes.com.pl/galeria/category/11-wyniki-konkursu-moje-miejsce-w-mk 

Mamy nadzieję, że konkurs był dla Was dobrą zabawą, bo my mieliśmy z niego dużo frajdy!

Jeśli macie pomysł na kolejny konkurs prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiamy!

Redakcja Portalu www.MiltonKeynes.com.pl

 

dyplom dla adama

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Liderzy Kościoła Katolickiego popierają szczepienia przeciwko Covid-19

20210217 bp lechowicz szczepienia - 330

Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz należą do grona osób, które zabrały głos na temat etycznego aspektu szczepień przeciwko Covid-19.
• Papież Franciszek i biskup Wiesław Lechowicz to tylko niektórzy liderzy Kościoła Katolickiego, którzy zachęcają Polaków na Wyspach do szczepień.
• Już około 36 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.
• Osoby w wieku 38 lat i starsze mogą już teraz zarezerwować termin szczepionki.
• Stanowisko Kościoła Katolickiego jest jasne – szczepienie przeciwko Covid-19 jest moralnie dopuszczalne i zalecane.


Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


Fotogaleria