27 Wrzesień 2020      Imieniny obchodzą: Damian, Wincenty, Kosma

Robot w Milton Keynes

robot in the MK - 440

Czy widziałeś małe białe skrzynki jadące po Central Milton Keynes i zastanawiałeś się, co robią i skąd pochodzą?
Nie lękaj się, nie pochodzą z kosmosu! Są one dziełem firmy o nazwie "Starship Technologies", której celem jest zrewolucjonizowanie lokalnych dostaw. Ich roboty zaprojektowano w Estonii i przywieziono do CMK na próbę.


Autonomiczne maszyny o wymiarach większego pudełka (55x70 cm) mogą poruszać się z prędkością 4 mil na godzinę i przewozić do 10 kg twoich ulubionych potraw i towarów. Po dotarciu na wskazany adres otwierane są za pomocą unikalnego kodu wysyłanego na telefon klienta .
Roboty zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez Starship Technologies, firmy założonej w 2014 roku przez współzałożycieli Skype. Są one przeznaczone do dostarczania żywności oraz towarów na nie wielkie odległości.
Gdy restauracja otrzyma zamówienie, które będzie miał dostarczyć robot, podczas przygotowywania posiłku robot zostanie wysłany z lokalnego magazynu przez specjalny system.
Roboty są zaprogramowane tak, aby jechać zupełnie bez pomocy, jedynie monitorowane przez operatorów w centrach kontroli, którzy mogą przejąć kontrolę w dowolnym momencie.
Kiedy robot dotrze pod drzwi klienta, wyśle wiadomość tekstową z kodem koniecznym do otworzenia ładowni i wyjęcia zamówienia.
Choć może to zabrzmieć niewiarygodnie te sprytne małe pojazdy już pokonały blisko 5000 mil i spotkały ponad 400 000 osób bez jednego wypadku.
Roboty wykorzystują kamery, czujniki i inne typu technologie do poruszania się po miejskich ulicach, tak aby skutecznie unikać wszelkie przeszkody i skrzyżowania.
Przewiduje się, że w ciągu najbliższych kilku lat zamawianie jedzenia na wynos lub dostarczanie przesyłek w CMK już nigdy nie będzie takie samo.

Image Credit: The Telegraph & Starship

 

Baner MK - niebieski - 330

Kurs walut NBP

 Sprzedaż
Kupno
GBP
5,0296
4,9300
EUR
4,5943
4,5033
CHF
4,2613
4,1769
USD
3,9468
3,8686
Zaktualizowano 2020-09-25

Fotogaleria