19 Maj 2021      Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Venues muzyczne w Milton Keynes zagrożone

venus muzyczne w MK - 440

Poseł do brytyjskiego parlamentu Ben Everitt wskazuje rządowi, by wsparli finansowo, a także zatrzymując opłatę podatku VAT lokalne sceny muzyczne i teatry.
Sceny w całym Milton Keynes i okolicach przeżywają ogromne problemy w związku z zamknięciem. Nie ma planów, by je otworzyć, więc są obawy, że nie zdołają przetrwać kryzysu.


Poseł Everitt napisał otwarty list do ministra Kultury, Mediów i Sportu proszę o wsparcie do takich miejsc jak chociażby MK Theatre, The Cranfurd Arms, MK11 Live Music Venue i The Stables.
Poseł Everitt Powiedział: "Milton Keynes szczyci się sporą ilością niezależnych scen muzycznych, musimy zrobić wszystko, by ochronić je zarówno w krótszej, jak i dłuższej perspektywie czasu."
Niektóre venues rozpoczęły swoje własne zbiórki, by postarać się o uratowanie swojej działalności.
Wiele klubów i scen muzycznych w kraju zwraca się z prośbą do rządzących, by zadbali o nich i uruchomili £ 50 mln dla ratowania tego sektora.
Sceny muzyczne, koncertowe nie są wśród tych miejsc, które 4 lipca zostały i jest bardzo mało prawdopodobne, by otworzono je do sezonu jesiennego. Wpływ mają na to restrykcje koronawirusowe przedstawione przez rząd, w które ten sektor jak na dziś nie wpisuje się. Zgromadzenia sporej liczby ludzi na małym terenie to tylko potwierdzają.
The Music Venue Trust CEO Mark Davyd powiedział: "Venue koncertowe, które zwykle sprzedają całą pulę biletów, cieszą się ogromną popularnością, zostaną zamknięte jeśli rząd nie zareaguje w stanowczy sposób.
Wedle rządzących wszystkie formy aktywności podczas koncertów są niebezpieczne i nie można otworzyć venues. Tylko warto się zastanowić, czy jakikolwiek sens ma tworzenie wytycznych odnośnie organizacji koncertów."
Venues muzyczne muszą być wsparte i zachowane, bo są ogromnie ważną częścią społeczności lokalnej. Rząd musi w końcu zrozumieć jak niezwykle istotne jest uratowanie tego sektora.

--------------

MP Ben Everitt is urging his government to give support packages and temporary VAT exemption to local live music venues and theatres.
Venues all over MK are struggling to survive lockdown. There are no plans to re-open them, so they fear they may not survive.
Mr Everitt has written to the Secretary of State for Digital, Culture, Media and Sport, requesting support for places such as MK Theatre, The Cranfurd Arms, MK 11 Live Music Venue and The Stables.
He said: "Milton Keynes is lucky to have so many independent music venues, we must do everything we can to ensure their short-term and long-term survival."
Some venues have launched their own crowdfunding appeals to help them stay open.
A lot of clubs and venues nationwide are asking government for a part of an emergency £ 50 mln of funding to allow them to survive until October, due to the Covid-19 restrictions.
Music venues are not among these permitted places which will open on
July 4 and it is unlikely they will be allowed to re-open before autumn season, because singing, dancing, standing next to the others are high risk activities in the coronavirus pandemic restrictions perspective.
The Music Venue Trust CEO Mark Davyd said: "These venues are wholesale going to be closed if the government does not act. No amount of social distancing or any other daft measures that the government has come up with is going to make any difference.
"The four pillars of the government's health policy is that singing is dangerous, dancing is dangerous, being in a confined space is dangerous, and being close to people is dangerous. Live music is dangerous and there is no point on doing guidance on how you can do it. It's completely pointless."
Music venues have to be saved, they are part of the community. Live concerts is what people attend to in big numbers. Government has to finally understand that it is crucial to help them out to be able to walk through this crisis quite safely.

/BR/

05.07.2020 Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


Fotogaleria