19 Maj 2021      Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Pierwszy zgon pacjenta z koronawirusem w Milton Keynes od siedmiu tygodni

pierwszy pacjent w MK - 440

Pierwszy przypadek śmiertelny od siedmiu tygodni z powodu koronawirusa zanotowano w Milton Keynes. Wieści o zgonie w ciągu ostatniej doby (niedziela/poniedziałek) złamały siedmiotygodniowy rekord, gdy szpital nie zanotował żadnego przypadku śmiertelnego spowodowanego Covid-19.


W skali kraju zmarło w ciągu ostatniej doby 155 osób, co jest sporym przyrostem z jedynie 16 przypadków zgonów z doby wcześniej.
Przypadki, rozpoznane w Milton Keynes od początku pandemii to 853, z kolei w Bedford zanotowano ich 1,266.
Liczba infekcji w skali kraju także urosła z 352 do 581 odnotowanych przypadków.
Pełna liczba odnotowanych zachorowań na Covid-19, potwierdzonych laboratoryjnie w Wielkiej Brytanii opiewa na 286,349 przypadki, podczas gdy ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa jest 44,391 w skali całego kraju.
W ostatnią sobotę, 4 lipca otwarto bary, puby, restauracje wedle rządowych planów zwracania do "nowej normalności" i powolnego otwierania się kraju po pandemii.
W końcu Wielka Brytania podjęła kroki, by pozwolić lokalnym społecznościom i biznesom zacząć wracać do stanu sprzed wybuchu pandemii Covid-19.

---------------

First case death due Covid-19 in seven weeks recorded in Milton Keynes Hospital.
The sad news from last 24 hours (Sunday/Monday) broke hospital's seven weeks long record with no coronavirus linked deaths.
Nationally death toll reached 155 in last 24 hours which is large rise from just 16 from a previous day.
Cases recorded in MK since the pandemic began jumped up to 853, while Bedford has 1,266 since coronavirus has started.
UK's infection rate also increased from 352 to 581.
Total number of laboratory confirmed cases of coronavirus in UK reached now 286,349 cases and the UK's death toll stands at 44,391.
Last Saturday, July 4 seen restaurants, pubs and bars opened as country is coming back to its business, in the "new normality" way.
Finally UK has made decent move forward to let the communities and businesses come back to the situation from before Covid-19 pandemic measures.


/BR/
07.07.2020 Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


Fotogaleria