19 Maj 2021      Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Mobilny autobus, testujący na obecność przeciwciał na Covid-19 w Milton Keynes.

Mobilny autobus testujący na obecność przeciwciał na Covid-19 w Milton Keynes-440

Mobilny autobus testujący na obecność przeciwciał na Covid-19 przyjeżdża w tym tygodniu do Milton Keynes.
Każdy kto chciałby dowiedzieć się czy ma przeciwciała na Covid-19 może skorzystać z testu, jaki oferuje mobilny autobus za opłatą £ 60. Test polega na pobrania krwi z palca. Mobilny autobus testujący z biomedycznej firmy NTL Biologica zaparkuje na zewnątrz siłowni David Lloyd i Klubu Zdrowia na Newlands w piątek.


Autobus jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt, a także dysponuje zespołem kompetentnych techników.
Będzie on usytuowany w tej lokalizacji od godz.9.30 do 13.30 w piątek, a na test powinniśmy się zapisać na stronie: https://covid-19-antibody-testing/calendar/
Przedstawiciel NTL Biologica powiedział: "Rząd zezwolił na otwarcie sal gimnastycznych, siłowni i miejsc rekreacyjnych od 25 lipca. Doszliśmy do porozumienia z David Lloyd Clubs, by zapewnić testy na obecność przeciwciał zarówno dla członków klubu, jak
i lokalnych mieszkańców.
"Nasz test na przeciwciała Covid-19 składa się z prostego testu krwi pobieranej z koniuszka małego palca i jest wykonywany przez jednego z naszych techników.
Test jest potem analizowany przez nasz profesjonalny system, by wykluczyć możliwość zaistnienia ludzkiego błędu.
Rezultaty będą przesłane w ciągu 12 godzin do badanej osoby, z zachowaniem zasad anonimowości".
NTL chce również monitorować jak przedstawiają się testy pozytywne odniesieniu do poszczególnych regionów. Także to czy przeciwciała u osób, które już chorowały zmienia się wraz
z upływem czasu.
Warto sprawdzić stronę NTL pod podanym adresem i skorzystać z testu.

-------------------
Mobile Covid-19 antibody testing bus is coming to Milton Keynes this week.
Anybody who want to know if they have antibodies for Covid-19 can test themselves using this unit, but they will have to pay £ 60 for a pinprick test, which involves taking a sample of blood from the fingertip.
A mobile testing bus from biomedical company NTL Biologica will be parking outside David Lloyd gym and health Club at Newlands on Friday.
The bus carries laboratory grade equipment and team of technicians.
It will be at David Lloyd between 9.30am and 1.30pm on Friday and test should be booked in advance at: https://covid-19-antibody-testing/calendar/
A spokesman for NTL Biological said: "With the government allowing the
re-opening of gyms and leisure facilities from July 25, we have associated with David Lloyd Clubs to provide antibody testing to their members and local residents.
"Our Covid-19 Antibody Test consists of a simple blood sample taken from a small finger prick that is carried out by one of our trained technicians in test unit.
The blood sample is then analysed by our point of care fluorescent immunoassay system to reduce any human error readings. Results will be sent to you confidentially within 12 hours".
NTL also aims to monitor the proportion of people testing positive in different regions.
It also wants to see whether the antibodies of these people who had the virus are changing over time. It's worth checking-in on the NTL's website and get test done for yourself.


/BR/
05.08.2020 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


Fotogaleria