19 Maj 2021      Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Możliwy powrót do obostrzeń koronawirusowych już wkrótce w Milton Keynes

virus - 440

Cztery nowe przypadki zachorowania na  Covid-19 zanotowano w Milton Keynes. Od piątku to razem jedenaście nowych zidentyfikowanych przypadków. I oczywiście warto dodać, że liczba zakażeń nie zdiagnozowanych w społeczności jest z pewnością sporo większa niż ta, jaką podają rządowe dane.


Pete Marland, lider lokalnego councilu dał ostatnio do zrozumienia, że jeśli infekcje będą stopniowo wzrastać, bardzo możliwy jest powrót do lokalnych obostrzeń. 

Zauważył, że większość nowych przypadków wykryto u młodych ludzi, dwudziesto i trzydziestolatków.

Dodał także, że: "Jeśli ludzie w dalszym ciągu nie będą przestrzegać wytycznych, jest bardzo możliwe, że czeka nas szybki powrót do obostrzeń lokalnie. 

"Wzrost zakażeń w MK sprawił, że skala zachorowań liczona wedle tzw. "infection rate" wzrosła w ciągu tygodnia do 8,9 

z 2,6. Jest ona liczona w perspektywie 100,000 mieszkańców. Luton ma ją na dużo wyższym poziomie - 25,8, a także Bedford stoi wyżej w tej klasyfikacji niż MK - na poziomie 11.

Choć liczba zachorowań jest dalej mała, to bardzo niepokojący jest znaczący wzrost w ostatnim czasie".

926 przypadków zachorowania na koronawirusa w Milton Keynes wykryto odkąd wybuchła pandemia.

W skali kraju dotychczas 41,369 osób straciło życie, a w ostatnim dniu wykryto 713 nowych przypadków zachorowania. Wygląda na to, że pandemia znów osiąga skalę wzrostową. 

-------------------------

Four more Covid-19 cases are confirmed in Milton Keynes. It's total of 11 from Friday. 

And the number of untested cases in the community is likely to be much higher than the government figure shows.

Pete Marland, MK council leader said that if the infection rate will be constantly on the rise local restrictions will have to be implemented.

He said that majority of new cases of coronavirus in MK were among young people in their 20s and 30s.

Pete Marland pointed out that: "If people continue not to follow the guidance and if cases continue to rise, it is highly likely that restrictions will be reimposed here.

"The rise in cases means that Milton Keynes now has a case rate of 8,9 cases per 100,000 population, a rise from just 2,6 last week. Luton's case rate is 25,8 and Bedford's stands at 11. 

He continued: "While the total number of positive cases is still low, the increase is concerning".

926 cases have been confirmed in MK since the outbreak of the Covid-19 pandemic. 

UK death toll now stands at 41,369, with 713 more people tested positive in last 24 hours.

It looks like pandemic rates are on the rise again.

/BR/

18.08.2020 Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


Fotogaleria