19 Maj 2021      Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Dane Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące knife crimes

knife crime - 440

Ponad 500 przestępców było skazanych lub pouczonych (ostrzeżonych) za przestępstwa z użyciem noża lub ostrego narzędzia w Milton Keynes i regionie Thames Valley w czasie ostatniego roku, licząc do marca, zgodnie z ostatnio opublikowanymi danymi.


Dane Ministerstwa Sprawiedliwości pokazują 556 przestępstw z użyciem noża lub innego niebezpiecznego narzędzia, co było spadkiem o 6% w stosunku do roku wcześniej. Dane nie uwzględniają najcięższych przestępstw, jak choćby morderstwo. 21,325 przestępstw z użyciem noża lub groźnej broni skutkowało w Anglii i Walii skazaniem na karę pozbawienia wolności lub pouczeniem w ciągu roku (do marca). Było to 4% mniej niż rok wcześniej.
Dane obejmują czas do wybuchu pandemii i wprowadzenia restrykcyjnych obostrzeń (lockdown).
Wpływ na znaczną zmianę danych od czasu wybuchu pandemii uważa się za mało znaczący.
Minister sprawiedliwości Chris Philp powiedział:
"Przestępstwa przy użyciu noża kładą się cieniem na społeczności, w których żyjemy i ten rząd jest zdeterminowany, by nasze ulice były bezpieczniejsze.
"Chcemy zatrudnić kolejnych 20,000 policjantów, by umożliwić prowadzenie częstszych procedur (zatrzymanie i przeszukanie), by mieć pewność, że najwięksi przestępcy spędzą dłuższy czas za kratkami."
Musimy wszyscy zrobić co w naszej mocy, by sprawić, że żyć będziemy
w bezpieczniejszych i bardziej przyjaznych warunkach. Ważne, by było to także udziałem naszych dzieci w najbliższych latach.

-------------------

More than 500 criminals were sentenced or cautioned for knife and weapon offences in Milton Keynes and across Thames Valley region in the year to March, according to the recently released data.
Ministry of Justice figures show 556 knife and offensive weapon crimes resulted in a caution od sentence in Thames Valley in the year to March - which was a decrease of 6% on the previous year.
The figure includes possession of or threatening with, a knife or other offensive weapon, but do not include all offences, such as murder or assault.
Across England and Wales, an estimated 21,325 knife and offensive weapon crimes resulted in a caution or sentence in the 12 months to March. This was 4% fewer than the year before.
The figures cover just to the outbreak of the Covid-19 pandemic and introducing lockdown measures.
Any impact on the data from the pandemic was likely to be quite small.
Justice minister Chris Philp said:
"Knife crime is a devastating blight on too many communities and this government is determined to do everything it can to make our streets safer.
"We are recruiting 20,000 police officers, making it easier to use stop and search and ensuring the most violent offenders spend longer behind bars."
We have to do it as much as we possibly can to make sure that are communities are pleasant and safer places to live for a of us and our kids in the years to come.

/BR/
19.09.2020 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


Fotogaleria