19 Maj 2021      Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Piers Morgan wzywa ministra zdrowia Matta Hancocka do zaszczepienia się na wizji

Matt Hancock - 390

Minister zdrowia jest gotów zaszczepić się na koronawirusa na żywo, w telewizji na oczach milionów ludzi, by ich przekonać, że jest to bezpieczne.
Zatwierdzona w bardzo szybkim tempie szczepionka firmy Pfizer ma zacząć być wdrażana w Wielkiej Brytanii od następnego tygodnia.
Piers Morgan, prowadzący popularny program "Good Morning Britain" zasugerował ministrowi, by spróbował przekonać ludzi do szczepionki przez wzięcie jej na żywo na wizji.


"Tak wezmę ją z Tobą Piers" - odparł Matt Hancock na sugestię dziennikarza.
Słynny z ciętego i kontrowersyjnego języka Morgan kontynuował: "Zróbmy to razem, na żywo w telewizji. Będzie to wtedy bardzo mocny przekaz".
Hancock stwierdził, że choć dziennikarz nie jest w grupie priorytetowej, to jeśli ta akcja pomoże uświadomić o sensie szczepienia mieszkańców Wysp to jest warta przeprowadzenia.
Minister powiedział: "Szczepić się będziemy nawet jeśli ktoś przechodził koronawirusa. Nie wiadomo jaki wpływ miało zachorowanie, czy dana osoba jest już odporna i czy nie jest w stanie znowu zarażać".
Rzeczniczka brytyjskiego premiera Borisa Johnsona stwierdziła też, że także on jest gotów zaszczepić się na żywo przed milionami widzów.

-----------

Health Secretary is ready for taking Covid-19 vaccine live on TV to reassure UK residents that vaccine is safe.
Pfizer vaccine accepted so quickly and vaccination is planned to start next week in UK.
Piers Morgan, famous journalist, known from very well recognised "Good Morning Britain" programme suggested during interview with Matt Hancock that he should take vaccine live in front of millions of viewers. Morgan said that it will prove high Importance of taking vaccine and it may convince all the people who don't trust it enough just yet.
"I'll take it with you Piers" - responded Health Secretary.
Morgan continued: "Yes, let's do it together live on TV. It will be strong, convincing voice".
Hancock pointed out that even though the journalist isn't in the priority group, this idea could be good in terms of convincing the public about importance of vaccination.
Health Secretary said: "We can vaccinate even though we've had illness. We don't have knowledge what is infection's influence on the fact that we can still infect other people or we are resistant for infection itself".
Boris Johnson's spokesman said that also British PM is ready to take vaccine live on TV to send an all important message to the residents.

/BR/
04.12.2020 – Milton Keynes

Baner MK - niebieski - 330

ARTYKUŁY PROMOWANE

Wszyscy marzymy o powrocie do normalności - rozmowa z Dr Raghib Ali, specjalistą ds. badań klinicznych w Zakładzie Epidemiologii w University of Cambridge

Dr Raghib Ali - 330

W Wielkiej Brytanii szczepionkęprzeciwko COVID-19 podano już ponad 38 milionów ludzi, a drugą dawkę dostało już ponad 10 mln. Obecnie zapraszane są już są coraz młodsze grupy wiekowe, niebawem także wszystkie kobiety w ciąży. Coraz więcej Polaków na Wyspach wykazuje zainteresowanie szczepieniami, inni zaś mają wciąż wątpliwości. Czy są one bezpieczne, jak wpłyną na nasze zdrowie w przyszłości, czy są przeciwwskazania do ich użycia? - pyta w imieniu polskiej społeczności Mateusz Jaroński.


Szybkie i proste testy metodą na wykrycie zakażenia koronawirusem - chroń siebie i swoich bliskich

test and trace - 330

NOWA KAMPANIA WZYWA DO PRZETESTOWANIA DWUKROTNIE W TYGODNIU

• Wszyscy w Anglii będą mogli skorzystać z bezpłatnych szybkich testów Covid-19, dwa razy w tygodniu
• Opinia publiczna zostanie wezwana do podjęcia „bezpiecznego kolejnego kroku" i rozpoczęcia regularnych testów w ramach nowej kampanii w telewizji, prasie, reklamie zewnętrznej i mediach cyfrowych
• Zasoby zostaną udostępnione w miejscach pracy i przestrzeniach społecznych, aby zachęcić do nowego nawyku testowania


Agata Arendz, położna ze szpitala z Gloucestershire, przypomina, że pomimo pandemii usługi dla kobiet w ciąży są dostępne

AgataArendz-330

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Dostęp do usług medycznych, to jeden z nich. Kiedy myślimy konkretnie o usługach położniczych, to ważnym jest aby mieć świadomość, że NHS kontynuuje świadczenie usług położniczych podczas pandemii a służby z zakresu położnictwa wprowadziły własne, tymczasowe zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom, ich dzieciom oraz swojemu personelowi.


#YouAreNotAlone: Ważne przypomnienie rządu brytyjskiego

Static330

Ważne przypomnienie dla ofiar przemocy domowej pochodzących z Europy Wschodniej:
„Pomoc jest dostępna w trakcie i po pandemii koronawirusa"

Rząd przypominaspołecznościomwschodnioeuropejskim w Wielkiej Brytanii, że w ramach trwającej kampanii#YouAreNotAlone dotyczącej przemocy domowejpomoc i wsparcie są nadal dostępne nawet podczas pandemii koronawirusa.


Fotogaleria